Zamierzasz stworzyć własną stronę internetową lub zmodyfikować już istniejącą? Doskonale sprawdzi się do tego program o nazwie WordPress. Wbrew pozorom oprogramowanie nie wymaga od użytkownika żadnych specjalnych umiejętności, przez co poradzi sobie z nim nawet osoba bez doświadczenia w programowaniu. Sprawdź, czym tak naprawdę jest WordPress!

Co to jest WordPress?

WordPress pozwala na budowanie stron www na tyle szybko i prosto, że aż 35% witryn internetowych dostępnych w sieci jest stworzone na jego podstawie. Prosty interfejs oraz intuicyjność pozwala każdemu samodzielnie zrobić idealną witrynę internetową bez większego problemu. Początkowo może się to wydawać skomplikowane, jednak dzięki podstawowym umiejętnościom używania komputera łatwo zrozumiesz, jak działa WordPress. Programista również musiał od czegoś zacząć, prawda?

Wiele się słyszy o oprogramowaniu WordPress, jednak czym on tak naprawdę jest? Zacznijmy od samego początku, kiedy był jednym z wielu narzędzi dostępnych dla blogerów. Ten słynny system do zarządzania treściami został udostępniony w 2003 roku oraz szybko wkradł się do świata blogosfery. Obecnie Wodpress jest wykorzystywany do tworzenia niemal każdego rodzaju witryny internetowej. Warto wspomnieć, że rozpoczynał jako niczym niewyróżniające się narzędzie, które miało służyć pomocą w prowadzeniu dzienników internetowych.

WordPress dzisiaj to popularny system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia stworzenie własnej strony internetowej. Do korzystania z oprogramowania nie są konieczne zdolności graficzne ani znajomość programowania, wystarczy tylko obsługa tego systemu. Programista, który ma już na swoim koncie wiele stworzonych stron internetowych, najczęściej wraca do tego słynnego CMS-u ze względu na jego szybkość oraz funkcjonalność w połączeniu z prostą obsługą. Oprogramowanie wykorzystuje bazę danych w celu przechowywania i organizacji informacji. Dodatkowe funkcjonalności są możliwe dzięki specjalnym wtyczkom, ale nie tylko. Przyda się również znajomość języka HTML.

Czy WordPress jest trudny w obsłudze?

Z pewnością zastanawiasz się, czy osoba bez doświadczenia poradzi sobie ze stworzeniem witryny internetowej w WordPress. Programista jest człowiekiem, który dzięki pracy na takich programach zdobył swoje umiejętności, dlatego warto na początek wybrać przejrzysty interfejs oraz intuicyjne narzędzia. Oprócz tego, oprogramowanie WordPress pozwala na modyfikowanie istniejących witryn. Nie jesteś przekonany do samodzielnego przygotowania witryny? Sprawdź Digital Team, który z pewnością stworzy Twoją wymarzoną stronę internetową.

Dla bardziej zaawansowanych osób oprogramowanie oferuje możliwość rozszerzeń w postaci wtyczek WordPress. Programista z Digital Team zajmujący się tworzeniem Twojej strony internetowej może dzięki temu wprowadzić innowacyjne rozwiązania oraz niepowtarzalne treści, które znacznie ją uatrakcyjnią. Dla początkujących użytkowników oprogramowanie jest całkowicie darmowe, co stanowi jego największą zaletę. Chcesz rozpocząć przygodę z programowaniem? To właśnie WordPress ułatwi Ci postawienie pierwszych kroków jako programista.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Programowanie to nie tylko kody, ale też świetna zabawa!
Każdy, kto zastanawia się nad kierunkami rozwoju swojego dziecka, stara się również myśleć o jego przyszłości. Z jednej strony nie chcemy pozbawiać swoich pociech okazji
programowanie-praca.jpg Programowanie jako praca dorywcza – czy warto?
Wszyscy wiedzą, że programiści mogą liczyć na wysokie zarobki oraz szybkie podwyżki, które dorównują wzrostowi doświadczenia i umiejętności. Praca na etacie lub B2B zapewnia stabilność,
kurs python data science Python czy JAVA? Okiełznaj programowanie!
Programowanie to ścieżka kariery, na którą decyduje się z roku na rok coraz więcej osób. Na samym początku jednak łatwo się na niej zagubić. Pojawia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *