Idea integracji samochodów z systemami gamingowymi nie jest nowa – głośno było o niej chociażby w 2021 roku, kiedy to Elon Musk zaprezentował możliwość grania w Cyberpunka 2077 w Tesli Model S. Wciąż jest to jednak temat dość niszowy. Wygląda jednak na to, że Sony i Honda widzą w nim duży potencjał.

Treści rozrywkowe Sony mają być kluczem do pokonania Tesli

Od czerwca tego roku Sony i Honda działają pod wspólną banderą jako Sony Honda Mobility. Celem partnerstwa jest połączenie ze sobą możliwości obu firm, aby rozwijać sektor pojazdów elektrycznych, w tym pojazdów z systemem autonomicznej jazdy.

Izumi Kawanishi, szef wspólnego projektu, udzielił Financial Times wywiadu, z którego wynika, że gaming odgrywa w planach firmy dużą rolę. Wskazał także jasno, kogo uważa za głównego konkurenta.

Sony oferuje treści, usługi i technologie rozrywkowe, które poruszają ludzi. Dostosowujemy te aktywa do mobilności i to jest nasza siła w stosunku do Tesli – Izumi Kawanishi

Sony Honda Mobility ma zamiar uczynić “treści rozrywkowe” częścią swojego procesu produkcyjnego już w przypadku pierwszego modelu, natomiast nie wiadomo jeszcze, jaką dokładnie przyjmie to formę. Prezes firmy wskazał natomiast, że z czysto technologicznego punktu widzenia integracja PlayStation 5 z samochodami marki jest jak najbardziej możliwa.

Kawanishi podkreślił, że Tesla nie oferuje klientom żadnych własnych treści. Faktycznie, o ile Tesla Model S posiada komponenty zdolne do odpalenia topowych tytułów, to jest to po prostu wbudowany w samochód komputer.

Firma Elona Muska nie dysponuje własnym ekosystemem czy grami, które mogłaby zaoferować użytkownikom, podczas gdy Sony jest zarówno producentem konsol, jak i gier, ma w swojej ofercie także usługi subskrypcyjne.

Pierwszy elektryczny samochód Hondy i Sony już za kilka lat

Pierwszy elektryczny samochód produkcji Sony Honda Mobility ma trafić do sprzedaży w Ameryce Północnej do 2025 roku. Firma ma ambitne plany – chce też za jakiś czas stworzyć samochód autonomiczny, czerpiąc właśnie z wzoru Tesli. Wie jednak, że to prawdziwej autonomii pojazdów jest jeszcze daleka droga.

Aby cieszyć się przestrzenią w samochodzie, musisz sprawić, by była to przestrzeń, w której nie musisz kierować. Rozwiązaniem tego problemu jest jazda autonomiczna. Autonomiczna jazda będzie musiała znacznie ewoluować od obecnego poziomu, aby osiągnąć ten punkt, a to zajmie trochę czasu – Izumi Kawanishi

Jak dokładnie będzie wyglądała integracja usług Sony do tego debiutanckiego modelu, tego jeszcze nie wiemy. Wygląda jednak na to, że niewykluczone, iż już za kilka lat samochody z wbudowanym PS5 (lub podobnym rozwiązaniem stworzonym przez Hondę wraz z Sony) staną się faktem.

Zaciekawił Was ten pomysł, czy może jednak uważacie, że nie ma on racji bytu? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

OpenAl odpowiada na zarzuty Elon Musk pozywa OpenAl. Oskarżona firma pokazała maile miliardera sprzed lat
Firma OpenAl postanowiła ustosunkować się do zarzutów, które postawił jej Elon Musk. Zrobiła to w taki sposób, że delikatnie mówiąc, przedsiębiorca został przedstawiony w mało
PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *