Jakiś czas temu mogliście usłyszeć, że PUBG Mobile zostało zbanowane w Indiach. Był to dla twórców niewątpliwie spory cios, biorąc pod uwagę, że w tamtym okresie była to najpopularniejsza gra mobilna w tym kraju. Teraz wydawca ma plany na triumfalny powrót z odświeżoną wersją gry, stworzoną specjalnie na rynek indyjski. Planuje zainwestować w niego 100 milionów dolarów.

Co zrobi PUBG Mobile, żeby wrócić do Indii?

Przede wszystkim firma stworzy indyjską spółkę-córkę, która zajmie się stworzeniem wersji gry dopasowanej do lokalnych wymogów. Duży nacisk będzie kładziony na bezpieczeństwo danych, które będą przechowywane właśnie na terenie tego kraju.

Zbanowanie PUBG-a i innych aplikacji chińskich, w szczególności tych mających powiązania z Tencentem, ale nie tylko (wykluczono m.in. TikToka i WeChata), nastąpiło bowiem z powodów rzekomego zagrożenia bezpieczeństwa danych.

Twórców aplikacji władze oskarżyły o kradzież i potajemne przesyłanie danych użytkowników w nieautoryzowany sposób na serwery, które znajdują się poza Indiami. Twierdzono nawet, że aplikacje te zagrażają suwerenności Indii.

100 milionów na IT, gaming i e-sport – taka jest cena powrotu do Indii

Firma również obiecała, że wyda okrągłe 100 milionów dolarów na rozwój sektorów IT, gamingowych i e-sportowych w Indiach, aczkolwiek nie określiła jeszcze dokładnie, w jaki sposób i na co konkretnie. Możliwe, że w przyszłości twórcy innych zbanowanych aplikacji pójdą na podobny układ z indyjskim rządem.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy indyjska wersja gry. Dowiedzieliśmy się natomiast, jakich między innymi zmian można się w nich spodziewać względem wersji poprzednio dostępnej na tym rynku. Przede wszystkim postacie od początku będą w pełni ubrane. Do tego krew zastąpi bliżej niezidentyfikowany zielony płyn, a zamiast rozgrywać się w rzeczywistości, rozgrywka będzie miała miejsce w wirtualnym programie treningowym.

Dodatkowo zostaną założone limity na to, jak długo gracze mogą grać – zapewne dzienne, aczkolwiek szczegóły jeszcze nie są znane. Celem ustalania takich limitów ma być promowanie zdrowych nawyków dla młodszych graczy.

Co sądzicie o decyzji twórców PUBG Mobile i o ustępstwach, na które poszli, żeby móc powrócić ze swoją grą do Indii? Gralibyście w tak zmodyfikowaną wersję PUBG-a? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *