W październiku spodziewać się można premiery nowej karty graficznej z serii Radeon RX – Radeona RX 6600 z serii “nie- XT”. Jeden z australijskich sklepów popełnił mały falstart i klienci już mogli zobaczyć kartę graficzną na jego półkach.

Popularny producent chipsetów do kart graficznych w lipcu 2021 roku przedstawił swoją najnowszą kartę – Radeona RX 6600 XT. Trzy miesiące później zapowiedziana była premiera kolejnego nowego urządzenia z tej serii, o nieco słabszych parametrach.

Sprzęt bez dopisku “XT” wyposażony ma być w procesor graficzny GPU Navi 23 XL. Zauważony w australijskich sklepach Radeon to sprzęt wyprodukowany przez Gigabyte, a dokładniej – model z serii Eagle.

Poznaliśmy cenę Radeona RX 6600!

Poza samą dostępnością w jednym z australijskich sklepów ze sprzętem komputerowym, można było również poznać cenę nowej karty graficznej. Cena Gigabyte RX 6600 Eagle na tamtym rynku to 805 dolarów australijskich, co przekłada się na niecałe 2300 złotych.

Ceny sprzętu w momencie premiery (w tym przypadku – znacznie przed tą datą) przeważnie są nieco wyższe, od wyceny sprzętu dostępnego w późniejszym okresie. Można się więc spodziewać, że nowy model AMD Radeona RX 6600 będzie kosztował, w zależności od jego wariantu i dodatkowego wyposażenia na pokładzie, od 1600 do 2100 złotych.

Warto dodać, że mocniejszy brat – AMD Radeon RX 6600 XT jest wyceniony około 1000zl drożej. Ceny zaczynają się od 2900 złotych i dochodzą do trzech i pół tysiąca w najbardziej wydajnych wersjach przeznaczonych dla wymagającego użytkownika.

AMD chce więc rozwijać paletę oferowanych przez siebie kart graficznych i zapełnić nimi wszystkie segmenty rynku.

Będzie nowocześnie

Obie karty graficzne łączą się z płytą główną komputera za pomocą złącza PCI Express x16, zapewniają wszystkie standardowe możliwości komunikacji – wyjścia HDMI i Display Port x3.

Karty obsługują wszystkie najnowsze technologie – Vulkan, Direct X 12 oraz Open GL 4.6. Wersja Radeona 6600 XT posiada wsparcie dla okularów VR i maksymalną rozdzielczość wyświetlanego obrazu 8K. Nie wiemy jeszcze, czy prezentowany w październiku, tańszy wariant będzie posiadał aż tak dobre parametry.

Znamy parametry nowego Radeona marki Gigabyte w wersji Eagle

Radeon RX 6600 (wersja bez dodatkowego dopisku XT) posiada procesor graficzny GPU z 1792 procesorami strumieniowymi. Wielkość pamięci Infinity Cache to solidne 32 MB, które jest wspomagane pamięcią RAM – to 8 GB typu GDDR6 16 Gbps. 128-bitowa szyna gwarantuje dużą przepustowość na poziomie 256 GB/s.

Zaciekawiły Was nadchodzące Radeony, a może jesteście fanami kart od Nvidii? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, jak się zapatrujecie na ten nowy line-up uznanego producenta!

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *