Okulary Ray-Ban Stories, które ten popularny producent stworzył we współpracy z Metą (dawnym Facebookiem), dotychczas był dość biedne pod względem ilości funkcji. Powoli jednak zaczyna się to zmieniać i po najnowszej aktualizacji te “inteligentne” Ray-Bany pozwalają na odsłuchiwanie wiadomości z Messengera, a także dyktowanie odpowiedzi asystentowi głosowemu.

Ray-Bany Stories wreszcie dostają użyteczne funkcje

Nowa aktualizacja dodaje istotne nowości. Asystent głosowy wbudowany w sprzęt może od teraz odczytać otrzymaną wiadomość na Messengerze (dźwięk jest przekazywany za pomocą wbudowanych głośników), a następnie, jeśli będziemy mieli taką ochotę, możemy podyktować mu odpowiedź. Pojawiła się też opcja wygodnego nawiązywania połączeń głosowych w ramach Messengera.

Aktualizacja obejmuje także garść innych drobnych zmian. Przede wszystkim od teraz będzie można kontrolować m.in. głośność odtwarzanej piosenki głosem.

Dotychczas jedyną opcją było kontrolowanie tego za pomocą touchpada wbudowanego w ramkę (na tej zasadzie, jak stukanie w niektóre słuchawki bezprzewodowe pozwala je kontrolować).

Strzelamy, że ta dyskretniejsza opcja będzie dalej popularniejsza, ale niekiedy nie ma się wolnych rąk i zwrócenie się do asystenta głosowego może być wygodniejsze (chociaż niekoniecznie, kiedy inni ludzie są w pobliżu).

Mark Zuckerberg obiecuje, że użytkownicy Ray-Banów Stories mogą liczyć na kolejne aktualizacje w 2022 roku. Nie wiadomo jeszcze, co będą one obejmowały. Trzeba zaznaczyć, że Stories nie posiadają wyświetlacza w soczewkach – w oprawkach umieszczono zwykłe szkło, więc opcje producenta są dość ograniczone.

Są dostępne w wersjach z różnymi kolorami soczewek, a także soczewkami bezbarwnymi (można wstawić również szkła korekcyjne), w różnych kształtach, najtaniej od 299 dolarów. Poniżej możecie obejrzeć trailer przedstawiający te okulary, opublikowany we wrześniu 2021.

Dotychczas nie było za kolorowo

Do tej pory głównym wyróżnikiem Ray-Banów Stories była wbudowana w nie kamera, która pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie wideo w dyskretny sposób (aczkolwiek przestrzegamy osoby, które z tego powodu chciałyby je sobie sprawdzić, przed przypadkowym łamaniem prawa w ten sposób, ponieważ nie zawsze nagrywanie bez czyjejś zgody będzie dozwolone).

Żeby mieć wolne ręce, komendy odnośnie do zdjęć i wideo można wydawać asystentowi głosowemu. Kolejna kluczowa funkcja tych okularów to fakt, że mogą funkcjonować jako słuchawki bezprzewodowe i po połączeniu ze smartfonem odtwarzać muzykę za pomocą wbudowanych głośników. Jak wskazaliśmy już powyżej, wraz z tą aktualizacją ta funkcja została nieco rozszerzona.

Podobają Wam się Ray-Bany Stories? Uważacie, że po tej aktualizacji są warte swojej ceny? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze 5 najlepszych aplikacji jak czytać czyjeś wiadomości na Messengerze
W dzisiejszych czasach zrozumienie, jak poruszać się po różnych platformach mediów społecznościowych ma kluczowe znaczenie, a Facebook Messenger nie jest wyjątkiem. Niezależnie od tego, czy
messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
facebook 3 miliardy uzytkownikow Meta przekroczyła 3 miliardy aktywnych użytkowników
Tydzień zaczęliśmy dosyć odważnym pytaniem: czy to już koniec Threads? Gigantyczny spadek liczby użytkowników nasuwa wprost negatywne myśli. Od tego czasu Meta opublikowała swój raport
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *