W ostatnich latach słuchawki bezprzewodowe, zarówno douszne, jak i dokanałowe, cieszą się sporą popularnością. Jedną z ciekawszych funkcji, którą oferują niektóre z nich, jest aktywna redukcja hałasu (ANC).

Problem jednak w tym, że chociaż w teorii oferują ją nawet niektóre bardzo tanie modele, to w praktyce często ANC po prostu nie działa w nich prawidłowo. 20 DECEBEL AHS75-AN to bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją hałasu, które przez niektórych nazywane są najtańszymi słuchawki z tą funkcją, która faktycznie działa poprawnie.

Jakie były nasze wrażenia z testowania tego modelu? Czy rzeczywiście ANC działa w nich tak dobrze, jak można usłyszeć? Jak jest z jakością dźwięku i czasem pracy na baterii? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Słuchawki bezprzewodowe 20 DECEBEL AHS75-ANC – specyfikacja

Szczegółowa specyfikacja słuchawek 20 DECEBEL prezentuje się następująco:

  • Połączenie ze smartfonem: Bluetooth 5.0
  • Obsługiwane kodeki: SBC, AAC
  • Pasmo przenoszenia: do 192kHz
  • Zasięg: 20M
  • Czas użytkowania: 8h (+16h z etui ładującym)
  • Ładowanie: USB Type-C
  • Parametry aktywnej redukcji szumów (ANC): -30dB.

Poza słuchawkami otrzymujemy w pudełku także oczywiście etui ładujące i kabel do niego, a także zestaw różnego rodzaju gumek. Domyślnie założone na słuchawki gumki są w naszym odczuciu dość małe, ale do wyboru jest tyle różnych rozmiarów, że każdy bez problemu powinien znaleźć optymalną opcję dla siebie.

zestaw

Cena słuchawek 20 DECEBEL

Słuchawki 20 DECEBEL kosztują około 260 złotych. Jeśli chodzi konkretnie o kategorię słuchawek bezprzewodowych z aktywną redukcją hałasu (ANC), są więc produktem stosunkowo niedrogim biorąc pod uwagę możliwości.

Można zamówić je bezpośrednio z polskiej dystrybucji pod tym adresem: https://bit.ly/3qRSMzT z 24-miesięczną gwarancją sprzedawcy.

Precyzyjne i wygodne sterowanie dotykowe

20 DECEBEL umożliwiają oczywiście sterowanie słuchawkami poprzez dotyk. Zdecydowano się na dość standardowy układ, w którym kwestionować można jedynie brak możliwości wygodnego zwiększania i zmniejszania głośności.

Jeśli zaciśniemy lewą lub prawą słuchawkę przez około 2 sekundy, wywołany zostanie asystent głosowy, a konkretnie Asystent Google, który obsługuje język polski.

Naciskając raz lewą słuchawkę przełączamy się między trzema dostępnymi trybami, a mianowicie włączoną aktywną redukcją hałasu, włączonym trybem PassThrough lub standardowym dźwiękiem, bez żadnych udoskonaleń.

20 decebel podswietlone

Jeśli zaś chodzi o prawą słuchawkę, to, jeśli naciśniemy ją raz, spauzujemy lub wznowimy odtwarzanie, a jeśli dwa razy, przejdziemy do następnego utworu.

Korzystanie ze sterowania dotykowego jest precyzyjne i bezproblemowe, słuchawki błyskawicznie reagują na komendy i nie mają problemu z ich prawidłowym rozpoznawaniem.

ANC bez ściemy

Co ciekawe, chociaż słuchawki te noszą nazwę 20 DECEBEL, to, jak mogliście już zauważyć w ich specyfikacji, parametry aktywnej redukcji szumów to -30dB. Trzeba przyznać, że w słuchawkach za taką kwotę nie spodziewaliśmy się szałowego efektu natomiast zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni.

Typowe dźwięki, z którym realnie działające ANC powinno sobie poradzić, jak dźwięk stukania w klawisze, telewizora grającego gdzieś w oddali czy szumu samolotu są tłumione naprawdę skutecznie.

sluchawki przod

Można w tych słuchawkach świetnie się odciąć od otoczenia, chociaż oczywiście, jeśli ktoś dwa kroki dalej zacznie walić w perkusję, dźwięk zostanie trochę wytłumiony, ale na pewno nie w całości – ANC w słuchawkach bezprzewodowych, obojętnie jakich, to nie jest funkcja przeznaczona do radzenia sobie z tego typu dźwiękami.

Czy jest to ANC na poziomie słuchawek za 800-1000 złotych, takie jak na przykład Sony WF-1000XM3 czy nawet AirPods Pro? Oczywiście, że nie, ale nie jest dużo gorzej. Jeśli komuś zależy na tej funkcji, ale nie chce wydawać fortuny, jest to zdecydowanie jedna z lepszych opcji.

Jak z jakością dźwięku?

Jeśli mielibyśmy opisać dźwięk w 20 DECEBEL jednym słowem, wybralibyśmy słowo „uniwersalny”. Słuchawki te mogą szczególnie podobać się miłośnikom niskich tonów, ale ewidentnie tworzono je z myślą o tym, aby zapewnić stosowane doświadczenie, na które większość osób nie powinno narzekać.

Niezależnie od wybranego gatunku muzyki, nie powinniśmy się spotkać z żadnym syczeniem, dziwnym, mocno odczuwalnym zniekształceniem czy to wokalu, czy muzyki lub innymi niespodziankami, jakie zdarzają się w przypadku tańszych modeli mało znanych producentów. Pozytywnym zaskoczeniem jest również spora ilość basu – to również w wielu tańszych modelach niedomaga, a tutaj jest na poziomie co najmniej akceptowalnym.

Warto zwrócić uwagę na latencję na poziomie 120 ms, czyli na tyle niską, że można w tych słuchawkach wyglądnie oglądać filmy, seriale czy filmiki na YouTube, bez denerwowania się, że ruch ust nie zgadza się ze słyszanym dźwiękiem.

Jeśli chodzi o rozmowy, to również nie jest źle, aczkolwiek najlepiej prowadzić je przy włożonych dwóch słuchawkach, a nie jednej (co również jest możliwe, ale nie zalecamy tego). Dźwięk jest stosunkowo głośny i wyraźny, szczególnie, jeśli włączymy tryb PassThrough, odpowiedzialny za wzmocnienie słyszalności mowy.

Niezły czas pracy na baterii

Producent deklaruje czas użytkowania słuchawek na poziomie 8 godzin (przy wyłączonym ANC, przy włączonym trochę ponad 4 godziny) i faktycznie mniej więcej tyle mogą one wytrzymać, jeśli będziemy słuchać muzyki czy oglądać filmy na średniej głośności.

Dodatkowo możemy jeszcze dwa razy doładować słuchawki z etui, wydłużając łączny czas ich działania do około 24 godzin. W tej cenie jest to naprawdę niezły wynik, który sprawia, że jeśli nie „katujemy” słuchawek codziennie przez większość dnia, powinniśmy je podładować (a właściwie nie same słuchawki, a etui ładujące) średnio raz na kilka dni.

Wysoka jakość wykonania i elegancki wygląd

20 DEBECEL to słuchawki, których wiele osób może nie kojarzyć, nawet ze słyszenia. Nie należy się jednak obawiać, że to kiepskiej jakości kawałek plastiku, jakiego pełno obecnie na portalach aukcyjnych z uwagi na ogromną popularność tego typu słuchawek. Słuchawki 20 DCEBEL AHS75-ANC wyglądają solidnie i elegancko.

Nie ma mowy o jakichś elementach latających w środku, niedoróbkach czy kiepskim plastiku. Ciekawym akcentem są podświetlane boki słuchawek, które informują nas między innymi o statusie połączenia czy stanie baterii. Nie jest to podświetlenie bardzo mocne, które kole w oczy, ale jednocześnie raczej go nie przegapimy.

decebel 20 otwarte etui

Na matowym etui ładującym znajdziemy cztery diody, które pomogą nam błyskawicznie ocenić poziom naładowania pudełka. Każda dioda oznacza kolejne 25% pojemności baterii.

etui

Słuchawki są ergonomiczne i nie wypadają z ucha, szczególnie, jeśli dobrze dobierzemy wielkość gumek. Uszy nie męczą się zanadto nawet przy dłuższym użytkowaniu, co jest sporym plusem.

Warto dodatkowo wskazać, że słuchawki te są wodoodporne na poziomie IPX4, co oznacza, że powinny być całkowicie odporne na zachlapanie z różnych kierunków z natężeniem do 10 litrów na minutę. W praktyce oznacza to, że spokojnie można w takich słuchawkach poruszać się w deszczu czy biegać.

Nie mogło zabraknąć aplikacji towarzyszącej

Warto wiedzieć, że dla słuchawek dostępna jest także dedykowana aplikacja. W przypadku droższych słuchawek jest to standardem, ale wśród budżetowych opcji to jednak rzadkość, a jeśli już się zdarza, mamy zazwyczaj do czynienia z raczej niskim poziomem wykonania. Tutaj jednak naprawdę jest dobrze.

Za pomocą minimalistycznej wizualnie aplikacji możemy między innymi sprawdzić, jaki jest poziom naładowania słuchawek, a także włączyć i wyłączyć omówione wcześniej funkcje ANC oraz PassThrough lub zmienić przypisanie poszczególnych gestów do kontroli dotykowej.

20 decebel aplikacja

Recenzja słuchawek bezprzewodowych 20 DECEBEL – podsumowanie

W naszym odczuciu dobra reputacja modelu 20 DECEBEL nie wzięła się znikąd. Nie są to może najlepsze słuchawki bezprzewodowe na świecie, ale w swojej kategorii cenowej deklasują wielu przeciwników – szczególnie pod względem ANC, którego sporo modeli w podobnej cenie nie ma wcale lub nie jest on skuteczny.

Atrakcyjna cena, w połączeniu z wysoką jakością wykonania, estetycznym wyglądem i niezłą jakością dźwięku, a także wspomnianą aktywną redukcją hałasu, sprawiają, że jest to zdecydowanie model warty uwagi.

Czy to na zakup dla siebie, czy na przykład dla kogoś innego jako prezent. Jeśli już się zdecydujemy na 20 DECEBEL, rekomendujemy także pobrać dedykowaną aplikację – dzięki niej odczucia z korzystania z tych słuchawek będą jeszcze lepsze.

Gdzie kupić słuchawki 20 DECEBEL?

Słuchawki 20 DECEBEL można kupić z polskiej dystrybucji i z dostawą z Polski, z, jak już wspomnieliśmy, 24-miesięczną gwarancją.

tutaj kupisz

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *