Komputery poleasingowe to dobra opcja szczególnie dla osób szukających taniej jednostki do biura czy codziennych zastosowań. Dzisiaj przetestujemy poleasingowy komputer Dell Vostro D17. Zajmiemy się takimi kwestami, jak jego wydajność, wygląd zewnętrzny, cena i możliwość dalszej rozbudowy. Zapraszamy!

Komputer poleasingowy Dell Vostro D17 – specyfikacja

Komputer poleasingowy, który przetestowaliśmy, ma następującą specyfikację. Dla ułatwienia nazywamy go Dell Vostro D17, ale trzeba wskazać, że jest to jedynie nazwa obudowy tego urządzenia.

  • Pamięć RAM: 8GB
  • Procesor: Intel i3-4170
  • Pamięć wewnętrzna: 500 GB HDD
  • Karta graficzna: Karta zintegrowana
  • Płyta główna: OEM.

Komputer wyposażony jest w dwa wejścia USB 3.0, napęd optyczny CD-ROM i wejście mikrofonowe oraz słuchawkowe. Na pokładzie znajduje się system operacyjny Windows 10 Pro.

komputery poleasingowe dell vostro

Poleasingowy PC Dell Vostro D17 – cena

Tego typu komputer poleasingowy to wydatek rzędu 500 złotych. Trzeba wskazać, że komputery stacjonarne poleasingowe dostępne są w bardzo różnorodnych konfiguracjach, więc możemy nieco dopłacić i kupić komputer poleasingowy z na przykład większym dyskiem, ale możemy też zakupić tańszy model i sami go rozbudować.

W tym przypadku za 500 złotych otrzymujemy poleasingowego biurowego PC-ta w pełni gotowego do pracy, z zainstalowanym systemem operacyjnym i wszystkimi częściami niezbędnymi do prawidłowego działania.

komputery poleasingowe dell vostro przód

Jak z wydajnością? Nie można narzekać

500 złotych to w obecnych czasach stosunkowo niewielkie pieniądze, jeśli chodzi o komputery – ceny PC-tów, zwłaszcza tych do gier, z reguły osiągają co najmniej kilka tysięcy złotych, a niekiedy nawet kilkanaście tysięcy. Niektórym osobom, niezaznajomionym z tematem, może się więc wydawać, że za 500 złotych można kupić jedynie ledwo działającego rzęcha, na którym nie da się nic zrobić.

W rzeczywistości jednak ten komputer poleasingowy okazał się zaskakująco wydajne. Poruszanie się po systemie, oglądanie filmów, przeglądanie Internetu (z wieloma otwartymi kartami) – to wszystko i więcej jest możliwe bez żadnych lagów, ścinania czy „zamarzania” komputera. Sprawdzi się on więc do typowych zadań biurowych czy też własnego zastosowania. Tani komputer poleasingowy tego typu może być ciekawym pomysłem na komputer dla dziecka, zwłaszcza, jeśli mamy bardzo ograniczony budżet.

Komputer ten wyposażony jest w zintegrowaną z procesorem kartę graficzną i nie posiada karty dedykowanej, w związku z czym w bardziej wymagające gry na nim nie zagramy.

komputer poleasingowy tył

Sprzęt działa bardzo cicho

Osoby, które pracują przy komputerze wiele godzin, z pewnością przyznają, że ważne jest, aby sprzęt pracował jak najciszej. Są tacy, którzy potrafią odciąć się od dźwięków z otoczenia i pracować wydajnie mimo hałasu, ale stanowią oni raczej wyjątek od reguły. Mogłoby się wydawać, że taka tania jednostka będzie startować i działać jak odrzutowiec, ale w rzeczywistości jest inaczej.

Podczas typowych zastosowań komputer działa bardzo cicho. Nie jest całkowicie bezgłośny, ale nawet osoby wrażliwe na hałas nie powinny mieć z nim jakiegokolwiek problemu. Nie przegrzewa się i wytrzymuje bez problemu nawet wielogodzinne posiedzenia przez monitorem.

dell vostro bok

Stan poleasingowy – bardzo dobry

Wiele osób z niechęcią podchodzi do sprzętu poleasingowego, sądząc, że będzie on zapewne w tragicznym stanie z uwagi na fakt, że był już użytkowany. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w opisie produktu powinna znaleźć się informacja na temat jego stanu, a jeśli stan faktyczny będzie niezgodny z opisem, mamy podstawy do złożenia reklamacji. Bez problemu da się kupić komputer poleasingowy w bardzo dobrym stanie, który ewidentnie był mało użytkowany lub po prostu traktowany z szacunkiem.

Tak było też w tym przypadku. Poleasingowy Dell Vostro D17 prezentuje się naprawdę nieźle jak na sprzęt poleasingowy, obudowa nie jest w żadnym miejscu mocno uszkodzona ani zabrudzona. Ewidentnie sprzęt został przygotowany do sprzedaży i odpowiednio odnowiony. Poza typowymi śladami użytkowania, które nie są mocno widoczne i w niczym nie przeszkadzają, nie można mówić o żadnych szczególnych mankamentach tego sprzętu poleasingowego.

dell vostro porty

Są możliwości rozbudowy

Ogromną zaletą komputerów poleasingowych (i oczywiście nie tylko poleasingowych), jest to, że można za niewielkie pieniądze kupić podstawową jednostkę, a potem w miarę chęci i posiadanych funduszy ją rozbudowywać. Omawiany Dell Vostro D17 to stosunkowo budżetowa propozycja, która nada się do zastosowań biurowych, a także prostych, mało wymagających gier. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozbudować ją na przestrzeni czasu do swoich potrzeb.

Można na przykład pomyśleć o zastosowaniu dysku SSD, choćby niewielkiego, aby zainstalować na nim system operacyjny i najważniejsze aplikacje. Przyśpieszy to jeszcze bardziej działanie komputera. Dobrą opcją w przypadku graczy może być zakup dedykowanej karty graficznej, ponieważ karta dedykowana jest w stanie poradzić sobie jedynie z mniej wymagającymi tytułami. Można pomyśleć na przykład o takich kartach, jak GTX 1650 GDDR6 lub lub GTX 1650 Super.

W dalszej kolejności można pomyśleć o wymianie procesora na któryś z serii Intel i5. Zmian można oczywiście dokonywać na przestrzeni czasu, kiedy będziemy mieli na nie środki. W rezultacie po doinwestowaniu dodatkowych środków, możemy dysponować jednostką za łączną kwotę między 1000 a 1500 złotych, która jest już zdolna uciągnąć stabilnie nawet bardziej wymagające tytuły (chociaż oczywiście nie na ustawieniach graficznych ultra).

Komputer poleasingowy Dell Vostro D17 – podsumowanie

Testowany przez nas komputer poleasingowy z pewnością spełnił nasze oczekiwania w swojej kategorii cenowej. Za 500 złotych, które w świecie komputerów jest stosunkowo niewielką kwotą, otrzymujemy jednostkę, na której możemy spokojnie pracować całymi dniami, bądź też wykorzystywać ją do codziennych zastosowań. Może to być komputer do biura, ale też można na przykład kupić go dziecku jako pierwszy sprzęt.

Niska cena, niezła wydajność i możliwości rozbudowy przemawiają na korzyść tego komputera poleasingowego. Komputery poleasingowe mają wbrew pozorom wiele do zaoferowania, a jednocześnie pozwalają potencjalnie całkiem sporo oszczędzić. Warto więc się nimi zainteresować, czy to modelem Dell Vostro D17, czy innym, w zależności od naszego budżetu i oczekiwań. Musimy przy tym pamiętać, aby kupować sprzęt poleasingowy tylko od zaufanych dostawców – w przeciwnym wypadku możemy otrzymać produkt w znacznie gorszym stanie niż się spodziewaliśmy.

Sprzęt do testów dostarczył https://komtek24.pl/. Opinie wyrażone w recenzji są opiniami własnymi redakcji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

lekki laptop Lekki laptop – zestawienie najciekawszych modeli
Tak, jak telefony komórkowe dostępne dla wszystkich były absolutną rewolucją na rynku, tak przenośne komputery nazwane laptopami były rewolucją w swojej branży. To był piękny
laptop dla nauczyciela Tani i dobry laptop dla nauczycieli – ranking
Niedawno gruchnęła wiadomość o najnowszym planie rządu: darmowy laptop dla ucznia czwartej klasy! Spod płaszczyka “ciekawszych lekcji” wypada tylko jeden malutki problem: ktoś te lekcje
laptop na studia Najlepszy laptop na studia – wybierz swój!
W życiu prawie każdego (młodego) człowieka przychodzi taki czas, że trzeba spakować swoje manatki i wyjechać na studia. Jedni będą mieć trochę większe szczęście i
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *