Powerbanki już chyba nikogo nie dziwią i wiele osób taki sprzęt posiada. Wciąż zdają się górować powerbanki przewodowe, ale nie oznacza to, że nie ma innych alternatyw. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam jedną z nich – bezprzewodowego powerbanka Trust Primo o pojemności 20 000 mAh.

Jaka jest cena i specyfikacja tego powerbanka? Jak szybko on ładuje, ile razy można nim podładować smartfona i ile czasu zajmuje naładowanie do pełna samego powerbanka? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

Trust Primo Wireless 20 000 mAh – specyfikacja

trust primo specyfikacja

Specyfikacja tego powerbanka wygląda następująco:

  • Pojemność baterii: 20000 mAh
  • Napięcie wyjściowe (maksymalne): 5V
  • Prąd ładowania (maksymalny): 3A
  • Szybkie ładowanie: 15W
  • Ładowanie bezprzewodowe: 5W
  • Złącza: USB typ C, USB, micro USB, bezprzewodowy standard Qi.

Wraz z powerbankiem otrzymujemy kabel USB typu C -> USB typu A, w zestawie nie ma natomiast ładowarki. Powerbank posiada jedno wejście USB-C, jedno microUSB i jedno USB typu A.

powerbank primo przod

Powerbank Trust Primo 20000 mAh – cena

Bezprzewodowy powerbank Trust Primo o pojemności 20 000 mAh można kupić za około 160 złotych w wielu polskich sklepach z elektroniką. Obowiązuje na niego 24-miesięczna gwarancja producenta.

Nie należy mylić go z innymi powerbankami Trusta, które również są oznaczone jako Primo (lub Primo Urban), ale m.in. nie dają możliwości ładowania bezprzewodowego. Omawiany przez nas sprzęt ma kod produktu 23565.

Nie jest to demon prędkości, ale nadrabia pojemnością

Powerbank Trust Primo Wireless 20 000 mAh pozwala na bezprzewodowe ładowanie 5W, szybkie ładowanie poprzez port USB-C 15W (5V/3A) oraz poprzez port USB-A 12W (5V/2.4A). Parametr dotyczący ładowania bezprzewodowego mógłby być nieco wyższy (7.5W lub 10W), miło byłoby również zobaczyć szybkie ładowanie przewodowe w okolicach 20W, ale w tej kategorii cenowej jest to raczej nierealne.

W podobnej cenie można znaleźć mocniejsze bezprzewodowej powebanki…, ale zazwyczaj o pojemności maksymalnie 10 000 mAh, a nie 20 000 mAh, jak w tym przypadku. Tak więc musimy po prostu zdecydować, czy bardziej zależy nam na pojemności, czy na szybkości ładowania.

20 000 mAh (w rzeczywistości nieco mniej) Trusta Primo powinno wystarczyć bez problemu na co najmniej kilka pełnych naładowani smartfona. Na ile dokładnie, to już zależy od mocy ładowarki, jeśli mowa o ładowaniu przewodowym (chociaż maks to i tak 15/12W, jak już wspomniano), a także od pojemności smartfona.

Z naszych testów wynika, że smartfon o pojemności 4000 mAh można naładować tym powerbankiem do pełna 4 razy + jeden raz nie do końca, więc nie jest źle. Będzie to po prostu trwało dość długo, szczególnie w przypadku ładowania bezprzewodowego – przy mocy 5W pełne naładowanie typowego smartfona to kwestia kilku godzin.

Jeśli zaś chodzi o ładowanie samego powerbanka, to można to zrobić za pośrednictwem portu USB-C lub microUSB. Sprzęt obsługuje ładowanie 10W/2A, co w praktyce oznacza, że, jeśli będziemy korzystać z ładowarki, która ma taką lub większą moc, powerbank do pełna naładujemy w około 6-8 godzin.

Uniwersalność na plus

Jak już wspomnieliśmy na początku, Trust Primo Wireless 20 000 mAh posiada różne trzy porty (USB-C, microUSB i USB typu A) + możliwość ładowania bezprzewodowego (o ile oczywiście dany smartfon obsługuje bezprzewodowy standard Qi – warto to sprawdzić przed zakupem).

trust primo porty

Warto wspomnieć, że za pomocą tego powerbanka można ładować dwa różne urządzenia jednocześnie. Może to być na przykład smartfon, ale też choćby smartwatch czy słuchawki bezprzewodowe, a nawet konsolę Nintendo Switch – jest tutaj pełna dowolność.

Sprzęt ponadto posiada zabezpieczenie termiczne, przeciwprzepięciowe, zbyt wysokim prądem, przeciwzwarciowe, przed nadmiernym rozładowaniem i przed przeładowaniem.

 Elegancki i poręczny, ale dość ciężki

Ciężko odmówić temu powerbankowi elegancji. Prezentuje się naprawdę całkiem nieźle. Obudowa jest plastikowa, a na spodzie i górze urządzenia zdecydowano się na umieszczenie ozdobnych kresek. Nie mogło też zabraknąć logo Trusta i symbolu plusa na środku. Na półmatowym plastiku widać delikatnie ślady palców.

Ogółem mówiąc, ciężko przyczepić się do jakości wykonania, ponieważ wydaje się ona stać na wysokim poziomie, adekwatnym do ceny. Sam powerbank jest dość ciężki – waży 440 gramów, a więc dość sporo, nawet, jak na powerbank o pojemności 20 000 mAh.

Jest również stosunkowo gruby (24 milimetry), ale za to krótki (162 milimetry) i wąski (78 milimetrów). To mimo wszystko dość poręczny sprzęt i jego transport podczas podróży nie powinien być szczególnie problematyczny, chyba, że zależy nam na jak najniższej wadze.

Na boku powerbanka umieszczono diody informujące o aktualnym stanie baterii. Nie świecą one zbyt mocno, ale mimo wszystko da się bez większego problemu w ciągu dnia dojrzeć, czy już czas podładować urządzenie, czy niekoniecznie.

primo trust powerbank diody

Można ładować w etui

Ładowanie bezprzewodowe uruchamia się automatycznie po włączeniu powerbanka za pomocą znajdującego się na jego boku przycisku, a następnie położeniu na nim smartfona obsługującego bezprzewodowy standard Qi. Z naszych doświadczeń Trust Primo nie ma problemu z szybkim i skutecznym wykrywaniem, że zostało na nim położone kompatybilne urządzenie.

trust primo przycisk

Nie jest przeszkodą także etui i nie trzeba go zdejmować do ładowania. Mowa tutaj o standardowym, relatywnie cienkim etui (do 3mm). Jakieś wzmacniane, grube etui do zadań specjalnych czy też takie, które zawiera elementy metalowe może już przeszkodzić w procesie ładowania.

Recenzja Trust Primo Wireless 20 000 mAH – podsumowanie

Powerbank Trust Primo Wireless 20 000 mAh zdecydowanie nie jest demonem prędkości, jeśli chodzi o ładowanie, ale nadrabia to częściowo innymi względami. Choćby swoją uniwersalnością (można za jego pomocą ładować sprzęt na 4 różne sposoby), eleganckim designem i sporą pojemnością.

Przed zakupem należy więc ustalić, czego wymagamy od powerbanka, a następnie sprawdzić, czy ten model będzie pokrywał się z naszymi oczekiwaniami. Wydaje nam się, że ten konkretny model może zainteresować przede wszystkim zwolenników ładowania bezprzewodowego, którzy dodatkowo chcieliby jeszcze móc korzystać z różnych metod ładowania przewodowego.

WARTO PRZECZYTAĆ:

powerbank YouTuber zbudował powerbank o pojemności 27,000,000mAh
Powerbanki do telefonów zwykle mają 10 do 20 tysięcy mAh, ewentualnie trochę więcej. Co więc powiecie na powerbanka o pojemności 27 000 000 mAh? Tak
akcesoria do telefonu Akcesoria do telefonu – co koniecznie musisz mieć?
Większość osób ma co najmniej kilka akcesoriów do swojego smartfona – nie bez powodu. Dzięki właściwie dobranym gadżetom można między innymi chronić urządzenie przed uszkodzeniem,
gc powerplay20 Recenzja GC PowerPlay20 – potężnego powerbanku polskiej firmy
GC PowerPlay20 to powerbank polskiej firmy Green Cell, który swoją premierę miał bardzo niedawno, bowiem raptem 24 czerwca 2020 roku. Już zdążył trafić w nasze
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *