Twórcy Resident Evil Village zdecydowali się ujawnić cały szereg informacji na temat swojego najnowszego dzieła, m.in. konkretną datę premiery i kluczowe elementy gameplayu. Dostaliśmy też kolejny trailer, a także demo na PlayStation 5.

Resident Evil Village będzie sequelem Resident Evil 7

Resident Evil Village będzie już ósmą “dużą” odsłoną z kultowej serii Resident Evil. Jej akcja będzie rozgrywać się kilka lat po wydarzeniach z Resident Evil 7 biohazard. Ponownie wcielimy się w Ethana Wintersa, który tym razem nie będzie szukał swojej żony, a podążał tropem Chrisa Redfielda, który pojawił się na chwilę we wspomnianej “siódemce”.

Jak mówią twórcy, zupełnie nowa fabuła przeniesie naszego bohatera do odległej, pokrytej śniegiem wioski pełnej różnorodnych przerażających wrogów. Ścigając Redfielda w poszukiwaniu odpowiedzi, Ethan wpadnie w “zupełnie nowy koszmar”.

resident evil village gameplay
Źródło: Capcom

Resident Evil Village – data premiery i platformy

Zostało już oficjalnie potwierdzone, że Resident Evil Village będzie miało premierę 7 maja 2021 roku. Gra zadebiutuje na wszystkich najważniejszych platformach, a mianowicie na PC (poprzez Steam), PlayStation 4, Xboxie One, PlayStation 5 oraz Xboxie Series X.

Zapewne nie zdziwi Was fakt, że nowy Resident Evil będzie miał rating PEGI-18.

Najnowszy trailer Resident Evil Village

Oto najnowszy, trzeci już trailer Resident Evil Village:

Ponadto podczas Resident Evil Showcase, w ramach którego ujawniono wszystkie zebrane tutaj nowe informacje o najnowszej odsłonie serii, zdecydowano się także pokazać nieco gameplayu. Zobaczcie go poniżej – zaczyna się on od około 23 minuty filmiku.

Co wiadomo o rozgrywce?

Wiemy już, że rozgrywka będzie w dużej mierze przypominała tę z Resident Evil 7 biohazard. Znów będziemy mieli do czynienia z pierwszoosobową perspektywą, natomiast walka zostanie nieco rozbudowana (m.in. będzie można kopać przeciwników, aby nabrać od nich dystansu).

Ciekawym elementem jest powrót sprzedawcy, który będzie pojawiał się w różnych miejscach w tytułowej wiosce. Nosi on imię “The Duke” i nawiązuje do mechaniki znanej z Resident Evil 4.

resident evil the duke
Źródło: Capcom

Powraca również składający się z kratek ekwipunek, którym będzie trzeba odpowiednio zarządzać, aby zmieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Nie zabraknie także oczywiście różnego rodzaju zagadek logicznych i ukrytych tajemnic.

re village ekwipunek
Źródło: Capcom

Będzie też tryb muliplayer

Twórcy ogłosili, że w ramach prezentu na 25 rocznicę serii, Resident Evil Village zapewni dostęp do bezpłatnej gry multiplayer o nazwieResident Evil Re: Verse. Tryb muliplayer pojawi się na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Możemy się spodziewać cztero- i sześcioosobowych deathmatchy z udziałem najpopularniejszych bohaterów z serii. Walki będą rozgrywały się w znanych z różnych gier z cyklu Resident Evil lokalizacji.

Demo jest już dostępne dla posiadaczy PlayStation 5

Posiadacze PlayStation 5 mogą już pobrać z PlayStation Store demo o nazwie “The Maiden”. W jego ramach nie można walczyć, a zadaniem gracza jest ucieczka z lokalizacji, w której jest uwięziony.

Twórcy planują wypuszczenie na wiosnę kolejnego dema, tym razem na wszystkie platformy.

Co sądzicie o nadchodzącym Resident Evil Village? Macie zamiar zagrać, kiedy już gra będzie dostępna? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *