Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Saints Row 3, a właściwie The Third, to, jak wskazuje sama nazwa, trzecia odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji, które najczęściej określane są jako “GTA, ale inaczej”. Jako że niedawno seria Saints Row powróciła z grą o nazwie… po prostu Saints Row, to dobra okazja, aby zapoznać się z jej nieco starszymi częściami, tym bardziej biorąc pod uwagę, że można zgarnąć je w stosunkowo niskich cenach.

Zanim jednak dokonacie zakupu, jakkolwiek niska nie byłaby cena, dobrą praktyką jest sprawdzenie, czy Wasz sprzęt w ogóle ten tytuł uciągnie (zwłaszcza, jeśli chcecie zagrać w odświeżoną wersję). Zebraliśmy dla Was zarówno wymagania Saints Row 3 w wersji oryginalnej (nie tylko dla systemów Microsoft Windows, ale też dla Linuxa i SteamOS), jak i Saints Row The Third Remastered. Liczymy, że okażą się one pomocne!

Wymagania Saints Row 3 – minimalne i zalecane dla Windowsa

Zaczniemy naszą listę wymagań Saints Row 3 od wersji oryginalnej i wydania dla urządzeń z systemami Microsoft Windows.

wymagania saints row 3 na pc
Źródło: Deep Silver

Saints Row The Third – wymagania minimalne

Minimalne wymagania, które trzeba spełnić, aby zagrać w oryginalne Saints Row 3 na Windowsie przedstawiają się następująco:

System operacyjny Windows® XP
Procesor dwurdzeniowy 2 GHz (Intel® Core 2 Duo lub AMD Athlon™ X2) lub nowszy
Pamięć RAM 2 GB
Karta graficzna karta graficzna z 320 MB VRAM-u z obsługą Shader Model 3.0, z serii NVIDIA® GeForce® 8800 lub lepsza / z serii ATI Radeon™ HD3800 lub lepsza
Miejsce na dysku 10 GB
Wersja DirectX 9.0

Saints Row The Third – wymagania zalecane

Wymagania zalecane dla systemów Microsoft Windows są zaś takie:

System operacyjny Microsoft® Windows® 7
Procesor dowolny procesor czterordzeniowy (Intel® Core i5 lub AMD Phenom™ II X4) lub dwurdzeniowy procesor 3.0+
Pamięć RAM 4 GB
Karta graficzna karta graficzna z 1 GB VRAM-u z obsługą Shader Model 4.0, z serii NVIDIA® GeForce® GTX 400 lub lepsza / z serii ATI Radeon™ HD5000 lub lepsza
Miejsce na dysku 10 GB
Wersja DirectX 11

Wymagania Saints Row 3 dla Linuxa i SteamOS-a

Saints Row The Third jest dostępne także dla urządzeń z systemem Linux oraz SteamOS, natomiast wymagania sprzętowe przedstawiają się wtedy nieco inaczej.

Wymagania minimalne

Dla Linuxa wymagania minimalne Saints Row 3 wyglądają tak:

System operacyjny Ubuntu 14.04.3 LTS, Ubuntu 15.04, Linux Mint 17.1, Steam OS Brewmaster
Procesor Intel Core i5-4570T (2,9 GHz) lub odpowiednik albo AMD Athlon II X2 270 (3,8 GHz) lub odpowiednik
Pamięć RAM 4 GB
Karta graficzna GeForce GT 630 (1024MB VRAM-u) lub odpowiednik lub Radeon HD 6850 (1024 MB VRAM-u) lub odpowiednik
Miejsce na dysku około 7 GB

Ponadto twórcy rekomendują zainstalowanie sterowników z, dla kart graficznych Nvidia, serii 352, 355 lub 358, a dla kart od AMD –  AMD Catalyst (fglrx) 15,9 lub nowszych. Obecnie gra nie obsługuje sterowników MESA i Intel Graphics.

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane są odrobinę wyższe i prezentują się tak:

System operacyjny Ubuntu 14.04.3 LTS, Ubuntu 15.04, Linux Mint 17.1, Steam OS Brewmaster
Procesor Intel Core i5-4670K (3,4 GHz) lub odpowiednik albo AMD Athlon X4 860K (3,7 GHz) lub odpowiednik
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna GeForce GTX 760 (2048 MB VRAM-u) lub odpowiednik lub Radeon HD 7950 (2048 MB VRAM-u) lub odpowiednik
Miejsce na dysku około 7 GB

Saints Row The Third Remastered – wymagania sprzętowe

Po latach Saints Row 3 doczekało się remastera, czyli odświeżonej wersji, bardziej dopasowanej do możliwości współczesnych komputerów. Chociaż remaster ten spotkał się z raczej mieszanym odbiorem ze strony graczy, to mimo wszystko warto wiedzieć, że taka opcja istnieje, zwłaszcza, jeśli ma się mocniejszy PC – bowiem, jak to zwykle bywa w przypadku odświeżonych wersji gier, tak i Saints Row The Third Remastered ma wyższe wymagania sprzętowe niż oryginał.

saints row the third remastered wymagania
Źródło: Deep Silver

Minimalne wymagania Saints Row 3 Remastered

Tak przedstawiają się minimalne wymagania Saints Row The Third Remastered, których spełnienie ma pozwalać na grę na niskich ustawieniach graficznych w rozdzielczości 720p:

System operacyjny Windows 10
Procesor procesor AMD / Intel  @ 3.4 GHz lub lepszy: polecane są modele z serii AMD FX  6000 lub Intel Core i5 3000 lub nowszej
Pamięć RAM 8 GB
Karta graficzna dedykowana karta graficzna od AMD/NVIDII, z co najmniej 4 GB dedykowanej pamięci VRAM (lub większej ilości) oraz z obsługą co najmniej DirectX 11 i Shader Model 6.1. (z serii AMD Radeon 500 lub NVIDIA GeForce GTX z serii 660 lub nowsza)
Miejsce na dysku 25 GB
Wersja DirectX 9.0

Warto też wspomnieć, że gra wymaga zarówno 64-bitowego procesora, jak i 64-bitowego systemu operacyjnego.

Zalecane wymagania Saints Row 3 Remastered

Z kolei takie wymagania musi spełnić PC, aby móc płynnie grać na wysokich ustawieniach graficznych w rozdzielczości 1080p:

System operacyjny Windows 10
Procesor procesor AMD / Intel @ 3.5 GHz lub lepszy: polecane są modele z serii AMD FX  6000 lub Intel Core i5 4000 lub nowszej
Pamięć RAM 16 GB
Karta graficzna dedykowana karta graficzna od AMD/NVIDII, z co najmniej 6 GB dedykowanej pamięci VRAM (lub większej ilości) oraz z obsługą co najmniej DirectX 11 i Shader Model 6.1 (AMD Radeon RX 5700 i NVIDIA GeForce GTX z serii 1000 lub nowsza)
Miejsce na dysku 25 GB
Wersja DirectX 9.0

Saints Row 3 wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania Saints Row The Third w wersji oryginalnej są dość skromne (minimum 320MB VRAM-u i 2GB RAM-u mówią same za siebie), natomiast wersja zremasterowana dorzuciła dość znacznie do pieca, więc już nie każdy PC sobie z nią poradzi.

Zwłaszcza, jeśli będzie się chciało grać na wysokich ustawieniach graficznych i w dosyć standardowej obecnie rozdzielczości 1080p. Na szczęście jednak wersja oryginalna jest wciąż dostępna, więc w przypadku, gdyby Remastered okazało się zbyt wymagające, można bez problemu po nią sięgnąć.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *