Najnowsze słuchawki koreańskiego producenta sprzętu elektronicznego – Samsung Galaxy Buds 2 zadziwiają mnogością funkcji i świetnym brzmieniem. Nowe słuchawki pod każdym względem przewyższają oferowany dotąd model – Samsung Galaxy Buds+, będą tym samym topowym sprzętem w kategorii true-wireless. Wyróżnia je zaawansowana technologia pozwalająca na redukcję hałasu dochodzącego z otoczenia lub… wręcz przeciwnie!

Te słuchawki są określane przez producenta jako “prawdziwie bezprzewodowe”. Nic w tym dziwnego, to dwie słuchawki, które użytkownik umieszcza bezpośrednio d kanale słuchowym ucha. Popularne “dokanałówki” nie mają żadnych kabli. Muzykę prześlesz na nie bezprzewodowo, a ładowanie odbywa się przy użyciu dodawanego w zestawie etui. To spełnia też funkcję powerbanka i umożliwia kilkukrotne naładowanie słuchawek do pełna. Ze względu na swoje bardzo kompaktowe rozmiary, Galaxy Buds 2 nie mają dużego ogniwa baterii – rozwiązanie z wygodnym etui wydaje się więc dość przemyślane.

Nowe funkcje na pokładzie

Poza poprawą, i tak już doskonałej i chwalonej przez wielu recenzentów, jakością dźwięku, tym co odróżnia nowe Galaxy Buds od poprzedniej wersji są dodatkowe funkcj, które zdecydowanie odmieniają wrażenia z korzystania z nich.

Pierwszą z nich jest innowacyjne zastosowanie w tak małych słuchawkach technologii ANC. Ta pozwala na aktywne tłumienie dźwięków otoczenia, przez co można czerpać przyjemność ze słuchania muzyki na niższych poziomach głośności, a same wrażenia odsłuchowe nie są zakłócane dodatkowymi dźwiękami z zewnątrz.

Przyjazna aplikacja pozwoli na wiele ustawień

Wszystkim sterujemy z poziomu aplikacji Samsung Wear, dostępnej na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Tam znajduje się suwak, którym ustawimy siłę tłumienia hałasów z otoczenia. Tam znajduje się też możliwość regulacji funkcji “Dźwięki otoczenia”. Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 mają bowiem zewnętrzne mikrofony, którymi zebrany dźwięk może zostać odtworzony w samej słuchawce.

To daje wrażenie korzystania z “dużych”, nausznych słuchawek. W aplikacji znajdują się trzy poziomy głośności dźwięków zebranych z otoczenia. Najgłośniejszy z nich daje wrażenie podobne do używania aparatu słuchowego – dźwięki z zewnątrz wydają się być znacznie głośniejsze, niż bez słuchawek. Ciekawa opcja dla osób niedosłyszących. Ustawienie średniej głośności daje dość naturalne wrażenia odsłuchowe i wydaje się być optymalnym.

Nowość od Samsunga została wyceniona dość rozsądnie, jeśli weźmiemy pod uwagę mnogość funkcji. To około 650 złotych. Słuchawki dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *