Kiedy kilka lat temu zrobiło się bardzo głośno o NFT i blockchain, SEGA szybko stwierdziła, że chce iść w tym kierunku i wdrażać tego typu rozwiązania w swoich grach. Teraz firma oficjalnie składa broń i przyznaje, że nic z tego nie będzie.

Sonic nie dla projektów opartych na blockchain

Dyrektor operacyjny Segi, Shuji Utsumi, udzielił wywiadu Bloombergowi, w którym jednoznacznie wypowiedział się na temat wykorzystania technologii blockchain w grach firmy. Zarówno, jeśli chodzi o zewnętrzne projekty, jak i gry tworzone przez wewnętrzne zespoły.

“Póki co” Sega odkłada na półkę wszystkie własne projekty gier opartych na blockchainie. Nie będzie też zgadzała się na wykorzystywanie swoich największych serii i najpopularniejszych postaci (np. Sonica) w tego typu przedsięwzięciach. Za to jej partnerzy dalej będą mogli np. tworzyć NFT przedstawiające bohaterów mniej znanych produkcji, takich jak Three Kingdoms i Virtua Fighter.

Kiedy w 2021 roku japoński gigant informował o nawiązaniu współpracy ze specjalizującym się w NFT Double Jump Tokyo (a także zakupieniu udziałów w tej firmie), plany były znacznie bardziej ambitne. Sega zapowiadała wykorzystanie nowych technologii zarówno w obecnych seriach, jak i zupełnie nowych.

COO Segi: „gry play-to-earn są nudne”

Utsumi wypowiedział się także na temat konceptu Web 3.0, który Sega miała w planach wykorzystywać na szeroką skalę w swoich grach od 2026 roku. Okazuje się, że firma bada, czy w ogóle ma to sens. Dyrektor operacyjny Segi stwierdził, że „zastanawiają się, czy ta technologia naprawdę odniesie sukces w tej branży”.

Ostro wypowiedział się też na temat tzw. gier play-to-earn, czyli kategorii gier opartych na blockchain, w których dużą rolę odgrywa wewnątrzgrowa ekonomia, czyli przede wszystkim sprzedawanie i kupowanie przez graczy dóbr cyfrowych (np. NFT).

Akcja w grach typu „play-to-earn” jest nudna. Jaki to ma sens, jeśli gry nie są dostarczają rozrywki? – Shuji Utsumi, dyrektor operacyjny Segi

Uważacie, że Sega podejmuje dobrą decyzję? Dajcie znać, co sądzicie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

p2p co to Sieć P2P – co to znaczy i jakie ma zastosowanie?
Sieć peer to peer służy przede wszystkim do przesyłania plików pomiędzy użytkownikami przy użyciu wybranego programu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i znacząco ułatwia proces
Dekodowanie Kryptowalut: Kluczowi Gracze na Rynku
W dzisiejszym cyfrowym świecie kryptowaluty stanowią rewolucję w globalnym krajobrazie finansowym. Kryptowaluty nie tylko umożliwiają globalne transakcje w zupełnie nowy sposób, ale również zmuszają do
Bybit – recenzja giełdy kryptowalut
Nie ma nic cenniejszego niż wiedza – to słowa, które idealnie wprowadzają nas w temat dzisiejszego artykułu. W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności kryptowalut, coraz
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *