Gran Turismo Sport jest dostępne od 2017 roku i cieszy się niemałym zainteresowaniem. Niestety jednak Polyphony Digital poinformowało o złej wiadomości dla graczy. Już niebawem Sony wyłączy serwery i dojdzie do wstrzymania sprzedaży cyfrowej zawartości do gry.

Serwery Gran Turismo Sport wkrótce znikną

Niedawno firma Polyphony Digital podała informację, że serwery internetowe zostaną zamknięte 31 stycznia 2024 roku o godzinie 06:00 czasu UTC. Po tym czasie niemożliwe będzie korzystanie z jakichkolwiek funkcji sieciowych gry. Zapoznaj się z oficjalną listą funkcji, które nie będą działały po 31 stycznia:

  • Usługi sieciowe: Gracze nie będą mogli korzystać już z funkcji usług sieciowych, w tym otwartego lobby, społeczności, szybkiego meczu czy wydarzeń sezonowych.
  • Zamknięcie sklepu Mileage: Nie będzie już możliwości zakupu przedmiotów w sklepie Mileage.
  • Trofea: Jeśli chodzi o wybrane trofea wymagające połączenia online, nie będą one już dostępne.
  • Malowanie samochodów garażowych: Wraz z zakończeniem usługi online zniknie dostęp do niestandardowych barw. Jeśli masz pojazdy z zastosowanymi malowaniami, powrócą one do swojego pierwotnego koloru.

Jednak nawet po 31 stycznia 2024 roku będzie możliwość gry we wszystkie funkcje gry offline, do których zaliczamy tryb kariery, wszystkie istniejące samochody i spersonalizowane ustawienia samochodu przechowywane w garażu. Nie martwcie się również o tory światowe – uda się Wam jeszcze na nich pościgać.

Firma chce się skupić na ulepszaniu usług sieciowych Gran Turismo 7

Na oficjalnej stronie gry możemy się spotkać z takim komunikatem:

Chcielibyśmy podziękować licznym użytkownikom usługi sieciowej Gran Turismo Sport od czasu jej premiery w 2017 roku. Od tego momentu będziemy nadal ulepszać usługi sieciowe dla obecnie dostępnej gry Gran Turismo 7 na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Zgodnie z powyższą wiadomością wiadomo, że zamknięcie serwerów Gran Turismo Sport wynika z tego, że zespół chce się skupić wyłącznie na ulepszaniu usług sieciowych Gran Turismo 7.

Co więcej, Polyphony Digital postanowiło opublikować jeszcze skromny FAQ, w którym gracze znajdą najważniejsze informacje. Mogą oni wyszukać tam odpowiedzi na takie pytania jak m.in.: co się stanie z moimi samochodami w garażu i postępami w karierze, czy nadal będzie można korzystać ze wszystkich światowych torów, a także czy nadal będzie można kupować dodatki w PlayStation™ Store.

Źródło obrazka wyróżniającego: Sony Interactive Entertainment

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
chrome z nową funkcją Przeglądarka Chrome na Androida z nową funkcją! 
Używacie na co dzień Google Chrome, czyli najpopularniejszej przeglądarki świata? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Was nowa funkcja, która właśnie pojawiła się w najnowszej
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *