Co gdyby jazda na rowerze, nawet pod górkę, była znacznie łatwiejsza i lżejsza? Czy nie korzystałbyś/abyś z roweru znacznie chętniej i częściej? Gdyby tak znalazł się łatwy i szybki (a najlepiej tańszy) sposób na zmianę klasycznego roweru w elektryczny…

Skarper – eBike-DiskDriveTM

… z odpowiedzią na potrzeby wielu użytkowników jednośladów przychodzi Skarper. Brytyjski start-up, przedstawił prototyp lekkiego napędu elektrycznego eBike-DiskDriveTM, który pozwoli zamienić klasyczny rower w elektryczny.

Wśród inwestorów start-up’u znalazł się między innymi Sir Chris Hoy sześciokrotny złoty medalista olimpijski i jedenastokrotny mistrz świata w kolarstwie torowym, który sam testował produkt. DiskDrive ma nie tylko ułatwić jazdę miłośnikom dwóch kółek, ale także zachęcić więcej osób do korzystania z tego środka transportu.

Na rynku dostępne są różne modele rowerów elektrycznych. Nie każdy jednak chce zamieniać swój klasyczny rower na elektryka. Inną opcją są zestawy do konwersji zwykłego jednośladu na wspomagane, które również nie są nowością. Co więc innowacyjnego może zaoferować Skarper?

Rozwiązanie jakie proponuje Skarper eliminuje najważniejsze wady klasycznych elektryków, które są zwykle ciężkie i drogie. Ebike-DiskDriveTM jest lekką, łatwą do przenoszenia, szybką i prostą w montażu alternatywą, także dla aktualnie dostępnych systemów do konwersji klasycznych rowerów. Wyróżnia go sposób montażu. Wystarczy, że tylną tarczę hamulcową, zastąpimy DiskDrive. W jednym pudełku Skarper umieścił silnik, baterię i niezbędną elektronikę. Podczas pierwszego montażu musimy także przymocować czujnik kadencji na korbę, który odpowiada za prawidłową pracę wspomagania. Kolejne założenie czy zdjęcie DiskDrive to tylko kilka sekund, a z roweru możemy korzystać bez przeszkód zarówno bez, jak i ze wspomaganiem.

eBike-DiskDriveTM – kiedy i za ile?

Produkcja już się rozpoczęła, a pierwsze pudełka od Skarpera maja trafić do sprzedaży na początku 2023 roku. Ostateczna cena nie jest jeszcze znana, ale według założeń firmy ma ona wynosić około 1tys. funtów.

Wystarczy jedno kliknięcie aby zwykły rower zamienić w elektryka. Jedynym wymaganiem jest posiadanie klasycznego roweru wyposażonego w hamulce tarczowe.

Jak uważasz? Pomysł ma szanse zyskać szerokie grono odbiorców?

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *