Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Co gdyby jazda na rowerze, nawet pod górkę, była znacznie łatwiejsza i lżejsza? Czy nie korzystałbyś/abyś z roweru znacznie chętniej i częściej? Gdyby tak znalazł się łatwy i szybki (a najlepiej tańszy) sposób na zmianę klasycznego roweru w elektryczny…

Skarper – eBike-DiskDriveTM

… z odpowiedzią na potrzeby wielu użytkowników jednośladów przychodzi Skarper. Brytyjski start-up, przedstawił prototyp lekkiego napędu elektrycznego eBike-DiskDriveTM, który pozwoli zamienić klasyczny rower w elektryczny.

Wśród inwestorów start-up’u znalazł się między innymi Sir Chris Hoy sześciokrotny złoty medalista olimpijski i jedenastokrotny mistrz świata w kolarstwie torowym, który sam testował produkt. DiskDrive ma nie tylko ułatwić jazdę miłośnikom dwóch kółek, ale także zachęcić więcej osób do korzystania z tego środka transportu.

Na rynku dostępne są różne modele rowerów elektrycznych. Nie każdy jednak chce zamieniać swój klasyczny rower na elektryka. Inną opcją są zestawy do konwersji zwykłego jednośladu na wspomagane, które również nie są nowością. Co więc innowacyjnego może zaoferować Skarper?

Rozwiązanie jakie proponuje Skarper eliminuje najważniejsze wady klasycznych elektryków, które są zwykle ciężkie i drogie. Ebike-DiskDriveTM jest lekką, łatwą do przenoszenia, szybką i prostą w montażu alternatywą, także dla aktualnie dostępnych systemów do konwersji klasycznych rowerów. Wyróżnia go sposób montażu. Wystarczy, że tylną tarczę hamulcową, zastąpimy DiskDrive. W jednym pudełku Skarper umieścił silnik, baterię i niezbędną elektronikę. Podczas pierwszego montażu musimy także przymocować czujnik kadencji na korbę, który odpowiada za prawidłową pracę wspomagania. Kolejne założenie czy zdjęcie DiskDrive to tylko kilka sekund, a z roweru możemy korzystać bez przeszkód zarówno bez, jak i ze wspomaganiem.

eBike-DiskDriveTM – kiedy i za ile?

Produkcja już się rozpoczęła, a pierwsze pudełka od Skarpera maja trafić do sprzedaży na początku 2023 roku. Ostateczna cena nie jest jeszcze znana, ale według założeń firmy ma ona wynosić około 1tys. funtów.

Wystarczy jedno kliknięcie aby zwykły rower zamienić w elektryka. Jedynym wymaganiem jest posiadanie klasycznego roweru wyposażonego w hamulce tarczowe.

Jak uważasz? Pomysł ma szanse zyskać szerokie grono odbiorców?

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *