Google zakończyło kilka dni temu wprowadzanie na całym świecie standardu komunikacji RCS (Rich Communication Service) dla Wiadomości na Androidzie. RCS to alternatywa do nieco już skostniałego, pozbawionego kluczowych w obecnych…
Skracanie linków to bardzo popularna funkcja, która w wielu przypadkach może okazać się użyteczna czy wręcz konieczna. W tym artykule chcielibyśmy omówić, na czym dokładnie ona polega, jak działa i w jakich sytuacjach warto z niej korzystać. Nie zapomnieliśmy również o tym, aby wskazać Wam najlepsze naszym zdaniem skracacze linków. Zapraszamy!
Skracanie linków – na czym polega i kiedy warto go używać?
Skracanie linków może przydać się choćby w sytuacji, kiedy musimy gdzieś wstawić link (do swojego podpisu, na forum, do czatu grupowego, dokumentu), a jest on bardzo długi i nieczytelny. W swojej oryginalnej formie może on zająć zbyt dużo miejsca lub nieestetycznie rozciągnąć ekran.
Skracacz linków rozwiązuje ten problem w bardzo prosty sposób – po prostu tworzy przekierowanie z nowo utworzonej podstrony w witrynie usługodawcy do strony, do której chcemy, aby prowadził link. Czyli przykładowo, zamiast wstawiać długi link, zamiast tego możemy wrzucić krótki link, który po kliknięciu od razu będzie przekierowywał pod wybrany przez nas adres.
Przekierowanie następuje błyskawicznie, więc osoba otwierająca link nie natrafi na żadne problemy czy opóźnienia. W zależności od tego, jaki skracacz wybierzemy, efektem może być skracanie linków z własną nazwą bądź z nazwą wygenerowaną automatycznie (ale zawsze krótką).
Najlepszy skracacz linków – które narzędzie wybrać?
Skracanie linku działa zawsze tak samo: po prostu wklejamy link w wyznaczone pole i klikamy przycisk, plus ewentualnie wcześniej wpisujemy, jak chcielibyśmy, aby link się kończył. Wśród popularnych skracaczy linków można wymienić:
Wszystkie te skracacze pozwalają na darmowe i szybkie skracanie linku z poziomu strony głównej, bez konieczności rejestracji. Jeśli jednak chcemy odblokować zaawansowane opcje, takie jak ustawianie własnej nazwy i śledzenie statystyk linku, będziemy musieli zarejestrować się lub zapłacić za plan Pro/Premium.
Jeśli interesuje nas skracanie linków z własną nazwą bez rejestracji, dobrym wyborem może być portal bit.do, który daje właśnie taką opcję. Można wybrać dowolny tekst następujący po domenie, np. bit.do/techpolska.
Skracanie linku – podsumowanie
Skracanie linków przydaje się w wielu sytuacjach, więc zdecydowanie warto wiedzieć, jak to robić. Na szczęście nic to nie kosztuje, a do tego jest bardzo proste i szybkie, nikt więc nie powinien mieć z tym problemów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że obecnie dostępne jest sporo skracaczy linków, w tym również takich, które pozwalają nadać linkowi własną nazwę.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy polecić Wam także inne nasze artykuły, w których poruszaliśmy podobne tematy. Przydatny może być dla Was między innymi poradnik na temat tego, jak zmniejszyć PDF i jak przesłać duży plik przez Internet. Jeśli jest coś, o czym jeszcze nie pisaliśmy, a czym Waszym zdaniem powinniśmy się zająć, koniecznie dajcie nam znać!
1 Comment