Slack to platforma do wspólnej pracy, wykorzystywana przez wiele firm na całym świecie. Właśnie ogłoszono, że zaczyna wprowadzać nową funkcję. Użytkownicy będą mogli ustawić w swoim profilu zaimki osobowe, które będą wyświetlać się pod imieniem i nazwiskiem oraz stanowiskiem.

Funkcję będzie musiał włączyć administrator

Chociaż w teorii funkcja ustawienia zaimków osobowych będzie dostępna dla każdego zespołu, nie będzie domyślnie włączona. Żeby pojawiła się u użytkowników, administrator zespołu będzie musiał włączyć ją w ustawieniach. Następnie każdy uzyska możliwość samodzielnego wprowadzenia swoich zaimków, na przykład “on/jego” czy “ona/jej”.

Zasadniczo już teraz da się coś takiego zrobić, ale wymaga to stworzenia przez administratora własnego pola z informacjami, które można wykorzystać właśnie do zaimków osobowych, ale też do czegokolwiek innego.

Teraz Slack wprowadził dedykowaną funkcję konkretnie związaną z zaimkami, która jest lepiej widoczna, ponieważ, jak już wspomniano, pojawia się w centralnym punkcie profilu (pod nazwą stanowiska). Tutaj możecie znaleźć krótki poradnik, wyjaśniający krok po kroku, jak włączyć zaimki osobowe w danym zespole.

Slack nie jest pierwszy i zapewne nie ostatni

Slack nie jest pierwszą firmą, która w ostatnim czasie zdecydowała się na podobny krok. Wręcz przeciwnie – w ostatnim czasie można się z tym spotkać coraz częściej.

Zaimki osobowe można dodawać do swoich profili we wielu portalach randkowych, ale także różnych innych aplikacjach. Taką opcję dodał chociażby Lyft (jeden z większych konkurentów Ubera).

Ba – funkcja ustawiania zaimków w profilu pojawiła się nawet na Instagramie, i to zaledwie w zeszłym tygodniu, aczkolwiek nie we wszystkich krajach. W przypadku Instagrama użytkownicy mają możliwość zdecydowania, czy chcą, aby ich zaimki były widoczne dla wszystkich, którzy wejdą na ich profil, czy tylko dla obserwatorów.

Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawę z faktu, że Facebook, który jest właścicielem Instagrama, jest jednym z pionierów w tym zakresie. Na swoim popularnym portalu społecznościowym wprowadził coś podobnego już stosunkowo dawno temu – w 2014 roku.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *