Platformy społecznościowe odwiedzane są przede wszystkim przez użytkowników mobilnych. Czasem jednak bywa, że mamy ochotę przejrzeć social media na większym ekranie. W niektórych przypadkach jest to bardzo proste, ponieważ część platform ma swoje wersje komputerowe lub przeglądarkowe, czasami jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. W jakiej formie dostępny jest Snapchat na komputer? Jak z niego skorzystać? Tłumaczymy!

Snapchat na komputer – w jakiej formie jest dostępny?

Nie ma dedykowanej aplikacji typu “Snapchat for Windows”, nie można też korzystać z tej platformy społecznościowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wciąż jedyna metoda, aby uzyskać do niej dostęp, to zainstalowanie oficjalnej aplikacji mobilnej.

Nie oznacza to jednak, że Snapchat na komputer nie istnieje. Można korzystać ze Snapchata na PC, natomiast wymaga to zainstalowania emulatora systemu Android na swoim PC-cie, a następnie ściągnięcie aplikacji mobilnej Snapchata.

Snapchat na PC krok po kroku

W pierwszej kolejności należy pobrać i zainstalować emulator Androida na PC. Programy te w dużej mierze są darmowe, często jednak wypełnione są różnego typu reklamami. Do najpopularniejszych z nich należą Bluestacks, LDPlayer, NoxPlayer, a także MEmu Play. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, różnią się one m.in. dostępnymi funkcjami i wydajnością.

Jeśli interesuje nas Snapchat na komputer, możemy skorzystać z dowolnej z nich. Warto pamiętać o tym, aby pobierać emulatory tylko z oficjalnej strony ich twórców. Po pobraniu i zainstalowaniu wybranego emulatora zazwyczaj zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do konta Google, co będzie niezbędne do uzyskania dostępu do sklepu Google Play.

Kolejny krop to wejście do rzeczonego sklepu, wyszukanie aplikacji Snapchat i pobranie jej. Po zainstalowaniu pojawi się ona w naszym emulatorze na liście aplikacji, będziemy mogli ją otworzyć, zalogować się i normalnie z niej korzystać.

Snapchat na komputer – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i Snapchat na komputer nie ma już przed Wami tajemnic. Niestety, w przeciwieństwie do Facebooka, Instagrama czy Twittera korzystanie z tej platformy na PC-tach jest dość uciążliwe. Jeśli jednak bardzo nam na tym zależy, da się to robić.

Zapraszamy do zapoznania się także z naszymi innymi poradnikami na pokrewne tematy. Dotychczas tłumaczyliśmy już między innymi, jak usunąć konto na Snapchacie i jak połączyć telefon z komputerem. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne poradniki, koniecznie dajcie nam znać!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *