Gra Starfield od Bethesda Game Studios zbiera wiele pozytywnych opinii zarówno od graczy, jak i krytyków, jednakże to nie oznacza, że jest wolna od błędów. Dlatego też studio rusza z pracami nad dużymi aktualizacjami. Co ciekawe, społeczność postanowiła nie czekać na działania deweloperów i sama zainterweniować.

Gracze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce

Autorzy grupy „Starfield Modding Community” zdecydowali się opublikować pierwszą łatkę społeczności. Projekt ten ma zagwarantować wyeliminowanie różnych błędów i poprawę wrażeń płynących z rozgrywki. Tak zwany The Starfield Community Patch (SFCP) jest owocem współpracy autorów modów i szerszej społeczności Starfield. Pierwsze poprawki są dość małe, choć na pewno ucieszą wielu graczy.

Aktualizacja dostępna jest za darmo w serwisie Nexus Mods, gdzie znajduje się również instrukcja instalacji. Wiadomo, że pierwszy Community Patch do Starfield jest skupiony m.in. na poprawie błędów ortograficznych, nieodpowiednio rozmieszczonych przedmiotów czy brakujących elementach. Warto dodać, że pliki trafiły jedynie na PC, ale jest szansa, że w przyszłości aktualizacja będzie dostępna również na konsole.

Na oficjalną aktualizację trzeba poczekać

Na chwilę obecną gracze mogą zdecydować się na instalację nieoficjalnej łatki, choć podejrzewa się, że niektóre błędy naprawią sami deweloperzy. Co prawda gra otrzymała już kilka mniejszych aktualizacji, ale gracze wciąż czekają na większy patch.

Przede wszystkim chodzi o tę, która doda do gry pożądane wsparcie dla DLSS. Na razie nieznane są szczegóły. Trzeba poczekać na efekty pracy Bethesda Game Studios.

Źródło obrazka wyróżniającego: Nexus Mods

WARTO PRZECZYTAĆ:

doom eternal wymagania pc Doom Eternal wymagania – jaki PC będzie optymalny?
Serii Doom większości graczy przedstawiać nie trzeba. Pierwszoosobowe strzelanki od id Software z Doomguyem w roli głównej cieszą się ogromną popularnością już od końcówki 1993
microsoft Microsoft kupił Bethesdę, twórców m.in. Skyrima i Fallouta
O tej transakcji będzie głośno jeszcze przez długi czas. Microsoft zdecydował się zakupić ZeniMax Media – firmę, w skład której wchodzi Bethesda Works, a także
skyrim wymagania TES V: Skyrim wymagania na PC – sprawdź kompletną listę
The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesdy to gra już wręcz legendarna. Przez wielu uważana za najlepszą lub chociaż jedną z najlepszych gier RPG w
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *