Wszystko wskazuje na to, że wielu graczy weszło w Nowy Rok z postanowieniem “będę grał w grę”. Pobito bowiem rekord ilości osób zalogowanych jednocześnie na Steamie – wyniki są naprawdę imponujące.

Steam miał niemal 28 milionów użytkowników jednocześnie

Mimo wysiłków innych platform, Steam wciąż jest na topie i nic nie wskazuje, że się to w najbliższym czasie zmieni. Epic Store na Nowy Rok rozdawał trylogię Tomb Raider za darmo (wciąż możecie ją dodać do swojego konta do 6 stycznia, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), a niewzruszony gigant Gabe’a Newella tymczasem bił rekordy popularności.

Dokładniej mówiąc, w dniu 2 stycznia 2022 SteamDB, czyli platforma zbierająca dane dotyczące tej platformy, zarejestrowała 27 942 036 użytkowników zalogowanych jednocześnie na Steamie. Z tego 8,2 milionów osób miało uruchomioną na platformie jakąś grę.

Steam rekordy bije seryjnie już od jakiegoś czasu, a trend wzrostowy jest widoczny gołym okiem. W listopadzie 2021 roku platforma po raz pierwszy przekroczyła 27 milionów użytkowników zalogowanych jednocześnie, a teraz, niespełna dwa miesiące później, łącznie korzystało z niej niemal 28 milionów użytkowników.

Co ciekawe, jeśli chodzi o stosunek zalogowanych do grających, tym razem rekordu nie pobito. 4 kwietnia 2020 roku był on wyższy – wtedy też zalogowanych było 24,5 miliona osób, z czego aż 8,1 miliona osób aktywnie w coś grało.

Poniżej możecie zobaczyć wykres obrazujący aktywną ilość użytkowników na przestrzeni całego istnienia Steama:

steam uzytkownicy
Źródło: SteamDB

Gracze wolą starsze tytuły

Ciekawą furtką do umysłów graczy jest czołowe 10 tytułów z momentu, kiedy ustalono rekord. Na pierwszym miejscu znalazł się CS:GO, a więc gra z 2012 roku. Na drugim miejscu uplasowała się o rok starsza Dota 3, zaś podium zamknął PUBG z 2017 roku.

Dalej, na miejscu czwartym, mieliśmy dość świeży tytuł – Apex Legends (2019). Nie mogło zabraknąć też GTA 5 (5 miejsce, premiera w 2015). W top 10 znalazły się zaledwie dwie gry wydane w ubiegłym roku kalendarzowym, a mianowicie New World (2021) i Football Manager 2022 (2021). Wniosek jest prosty – gracze lubią to, co stare, ale jare.

Co o tym wszystkim sądzicie? Może byliście jednymi z tych osób, które wspólnie ustanowiły nowy rekord 2 stycznia? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *