Cyberpunkowe przedmieścia opanowane przez roboty i różne niebezpieczeństwa mogłyby wrzucić grę Stray do jakiegoś uniwersum pełnego walki i mordobicia. Tak się nie stało, a to za sprawą głównego bohatera, którym jest bezpański kot.

Okazuje się, że w świecie przyszłości bycie kotem może być całkiem ciekawe. W Stary będziemy rozwiązywać zagadki, komunikować się z otoczeniem z wykorzystaniem zaprzyjaźnionego drona i poruszać po cyberpunkowym mieście w celu zgłębienia jego największych i najciekawszych tajemnic. Nie obejdzie się też bez znalezienia się w sytuacji z zagrożeniem życia.

Stray jest obecnie najbardziej oczekiwaną grą na platformie Steam. Weszło na to miejsce, pobijając innych, takich jak choćby The Day Before, które być może w związku z ujawnieniem pewnych faktów związanych z zatrudnieniem wolontariuszy straciło swoją pozycję lidera.

Premiera gry zapowiedziana jest na 19 lipca, czyli za niecałe 2 tygodnie. Mały francuski zespół developerów Blue Twelve Studio może więc spodziewać się świetnych wyników sprzedaży. Gry ze zwierzęcym protagonistą już pokazywały, że są chodliwe. Było tak choćby z produkcją The First Tree, gdzie główną rolę odgrywał lis, a wyniki sprzedaży okazały się lepsze niż tylko przyzwoite. Pierwsze miejsce na liście najbardziej oczekiwanych tytułów wyjaśnia choćby ilość osób obserwujących kartę podarunkową, która wynosi niemal 140 tysięcy obserwujących. Steam niestety nie podaje liczb, które stoją za pozycjami na liście najbardziej oczekiwanych tytułów. Możemy snuć tylko domysły, że jest ona niebotyczna, jak na produkcję tak małego, niezależnego studia.

Za tytułem stoi także i wydawca, którym w tym przypadku jest doskonale wszystkim graczom znana Annapurna Interactive. Praca nad tytułem i obowiązki wydawnicze, jak widać, zostały na razie wykonane doskonale. Dopóki gra spełni swoje zapowiedzi, tytuł z pewnością osiągnie sukces.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *