Suszarka do włosów to urządzenie, które wbrew pozorom często ląduje w naszych dłoniach. Statystycznie częściej korzystają z niej Panie, ponieważ znacznie bardziej dbają o swoje długie włosy, ale zdarza się, że używają ich także Panowie. Czy zwykła suszarka może mieć jakieś ponadprzeciętne cechy? Czy może się ona w jakikolwiek sposób wyróżniać? Nie wiem, ale postaram się to dla was sprawdzić na podstawie GOTIE GSW-200W.

Temat samego opakowania, w którym suszarka do włosów do mnie przybyła pozwolę sobie przemilczeć na rzecz tego, co znalazłem wewnątrz. Okazuje się, że w skład zestawu nie wchodzi tylko GOTIE GSW-200W, ale także dwa rodzaje odmiennych od siebie końcówek oraz papierologia. Same końcówki mają swój specyficzny kształt i wygląd, co czyni je na swój sposób wyjątkowymi. W przypadku dotychczas używanych przeze mnie suszarek nie miałem się okazji spotkać z podobnymi akcesoriami. Jest mi zatem bardzo miło, że produkt przygotowano na różne ewentualności.

Wygląd suszarki do włosów

Jeśli chodzi o samą suszarkę GSW-200W od GOTIE to trzeba powiedzieć, że nie wyróżnia się ona w kwestii wyglądu niezwykłymi cechami. Cała obudowa urządzenia zrobiona została z plastiku i jeśli się ją w niektórych miejscach mocniej przyciśnie to słychać charakterystyczne skrzypienie. Skądinąd nie wiem, czy to może być uznane za wadę, ponieważ z podobną cechą spotykałem się także w innych suszarkach, które działały przez długie lata.

Obudowa GSW-200W została skonstruowana tak, jak inne suszarki do włosów, a więc posiada wygląd przypominający pistolet. Mamy w związku z tym do czynienia tutaj z rączką. Na niej pojawiły się 3 elementy funkcyjne w postaci przycisków i przełączników oraz kabel, który wychodzi ze spodniej części urządzenia. Sama rączka nie jest zbyt gruba zatem można powiedzieć, że suszarkę trzyma się w sposób komfortowy. Nad rączką znajdziemy silnik oraz pozostałą ilość elementów, które w ogólnym skrócie doprowadzają do tego, że możemy suszyć swoje włosy. Część ta oprócz możliwości odczepiania tylnej siatki i doczepiania specjalnych końcówek z przodu nie posiada nadzwyczajnych cech zatem myślę, że nie ma się nad czym skupiać.

Specyfikacja GOTIE GW-200W 

MOC2200 W
KOLORBIAŁY
FUNKCJA ION CARETAK
KONCENTRATOR POWIETRZATAK
DYFUZORTAK
UCHWYT DO ZAWIESZENIATAK
PRZYCISK “ZIMNE POWIETRZE”TAK
REGULACJA MOCYTAK, DWUSTOPNIOWA
REGULACJA PRĘDKOŚCITAK, TRÓJSTOPNIOWA
DŁUGOŚĆ PRZEWODU1,8 M
WAGA0,6 KG

Więcej danych technicznych na stronie producenta: gotie.eu/pl/

Suszenie włosów i tryby pracy

Recenzowana suszarka do włosów posiada kilka standardowych trybów pracy regulujących m.in. siłę podmuchu i temperaturę wydmuchiwanego powietrza. W trakcie testów zdarzyło mi się kilkukrotnie myć głowę w związku z czym miałem także okazję wykorzystać suszarkę we właściwym zastosowaniu. W trakcie suszenia dokonywałem oczywiście testów urządzenia w różnych trybach i radziła sobie ona zgodnie z zastosowaniem.

Przełączając poszczególne przyciski zmieniała się siła podmuchu i temperatura powietrza, czyli działanie suszarki określić mogę jako zgodne z zastosowaniem. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić sprowadza się do temperatury podmuchu powstałego w wyniku używania 2 stopnia spośród trzech dostępnych. Oznacza to, że suszarka w takiej konfiguracji przynajmniej w moim rozumieniu dmuchać powinna ciepłym strumieniem, który skierowany na skórę nie powinien wywoływać dyskomfortu. Niestety suszarka do włosów GOTIE GW-200W radziła sobie z tym średnio i nawet w tej sytuacji powietrze po prostu parzyło.

Dodatkowe elementy

W tej części recenzji chciałbym wspomnieć o wymienionych już wcześniej końcówkach. Udało mi się rozszyfrować nazwę przynajmniej części z nich i postaram się opisać wam, czy są to elementy przydatne. Pierwszym akcesorium dołączonym do zestawu, w którym znalazła się suszarka do włosów jest dyfuzor. Nazwa niewiele mi mówi i przyznam się, że spotkałem się z nią po raz pierwszy w życiu . Urozmaicenie zestawu suszarki o ten element miało pozwolić na zwiększanie objętości fryzury i nie wiem, jak by to wyglądało przy dłuższych włosach, ale w moim przypadku skuteczność tego elementu była raczej znikoma. Poza tym przy podłączonym do suszarki dyfuzorze suszenie nie było już tak komfortowe, jak wcześniej.

Kolejna z dodatkowych końcówek to koncentrator, który zwęża wiązkę wydmuchiwanego powietrza i pozwala efektywniej dotrzeć do konkretnej części głowy. Nie powiedziałbym w jego przypadku, że jest super skuteczny, gdyż znaczącej różnicy nie odczuwałem, ale działał. Oznacza to, że rzeczywiście wpływał na to w jak wygląda wydmuchiwany strumień powietrza i zwężał go do pewnego stopnia. Niestety na pytanie, w stylu: Czy po zastosowaniu tej końcówki włosy suszyłem szybciej? – odpowiedzieć muszę: Nie.

Podsumowanie

Ostatnia cecha, o której wam nie powiedziałem, ponieważ nie odczułem efektów jej istnienia to jonizacja. Ponoć za sprawą funkcji ION CARE włosy mają piękny blask i nie są naelektryzowane. Może w przypadku kobiet z długimi włosami upiętymi w kitkę ma to jakieś znaczenie, bo przecież naelektryzowane włosy trudniej ogarnąć, ale dla mnie było wszystko jedno.

Podsumowując zatem całą recenzję chciałbym odpowiedzieć na pytania ze wstępu: Czy zwykła suszarka może mieć jakieś ponadprzeciętne cechy? Czy może się ona w jakikolwiek sposób wyróżniać?

Odpowiedź brzmi: Zależy od naszych oczekiwań względem tego sprzętu. W moim przypadku oczekiwania były dość duże zatem nie mogę powiedzieć, że szalałem na widok każdego z elementów suszarki do włosów GOTIE GSW-200W. Super, że posiada ona ponadprzeciętne możliwości, o których producent wspomina w specyfikacji i barwnym opisie produktu na stronie internetowej, ale sporej większości z nich zupełnie nie odczułem. Szkoda, bo cena urządzenia jest wyższa niż w przypadku przeciętnych i ubogich w funkcje urządzeń, bo wynosi 79 zł!

WARTO PRZECZYTAĆ:

recenzja nanoleaf essentials smart gu10 Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10 — inteligentnych żarówek dla każdego
Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10, z którą do Was dzisiaj przychodzimy, to, jak sama nazwa wskazuje, test inteligentnych żarówki z serii „podstawowej”. Na pierwszy rzut
recenzja last epoch Powrót do przyszłości – recenzja Last Epoch
Gry indie nie są niczym nowym na rynku. Od wielu lat mają swoje miejsce i są znane wszystkim graczom. Małe studia są w stanie tworzyć
Recenzja Hammer Iron V Młot wśród telefonów – Recenzja Hammer Iron V
Mało jest telefonów, które można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Szczególnie w dobie smartfonów, gdy właściwie każdy z nich wygląda tak samo. Jest jednak pewna
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *