Tell Me Why, epizodyczna przygodówka od uznanego studia Dontnod, została udostępniona za darmo na Steamie, a także w sklepie Xboxa. Przyczyna jest prosta – rozpoczął się czerwiec, czyli Miesiąc Dumy.

Xbox rozdaje Tell Me Why i wspomaga finansowo organizacje wspierające osoby transpłciowe

Społeczność LGBT+ celebruje Miesiąc Dumy organizując parady, różnego rodzaju wydarzenia i spotkania. Firmy z wielu branż w tym czasie również dokładają swoją cegiełkę do świętowania, wypuszczając specjalne kolekcje, przekazując środki na cele charytatywne i nie tylko.

Dontnod Entertainment zdecydowało się z tej okazji pozwolić graczom na przypisanie do kont bez żadnych opłat przez cały czerwiec swojej stosunkowo nowej gry – Tell Me Why miało bowiem premierę w sierpniu 2020 roku. Studio możecie znać też z takich tytułów, jak Remember Me, Life is Strange czy Vampyr.

Być może pamiętacie, że w czerwcu zeszłego roku zdecydowano się na podobny krok, natomiast wtedy Xbox nie wskazał oficjalnie powodu, z którego tak się stało. Tym razem firma otwarcie wskazała, że czym jest umotywowane rozdawnictwo.

Tell Me Why, wielokrotnie nagradzana narracyjna przygoda od Dontnod Entertainment i Xbox Publishing, będzie dostępna bezpłatnie na konsolach Xbox, w sklepie Microsoft Store i Steam przez cały czerwiec 2022 r.

Żeby zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku nastąpił gwałtowny wzrost nastrojów anty-trans w Stanach Zjednoczonych, Xbox Publishing oprócz bezpłatnego okresu [dostępności Tell Me Why – dop. red] wykona darowizny w wysokości 25 000 dolarów każda na rzecz Transgender Law Center i Trans Lifeline, dwóch organizacji non-profit oferujących zasoby i wsparcie dla osób trans, nie-binarnych i genderqueer – Xbox

Nie bez powodu Xbox rozdaje właśnie Tell Me Why

Xbox rozdaje (i to nie pierwszy raz) Tell Me Why w czasie Miesiąca Dumy nie bez powodu. Jedna z głównych postaci w tej grze to Tyler Anson – transpłciowy mężczyzna.

Oczywiście, jak to w grach Dontnod, chociaż kwestie związane z dorastaniem i osobistym życiem bohaterów są w Tell Me Why poruszane, to główna oś fabularna dotyczy znacznie bardziej nadprzyrodzonych i mroczniejszych kwestii.

W czasie rozgrywki gracz będzie towarzyszył Tylerowi, który właśnie powrócił do swojego rodzinnego miasteczka w Alasce (i jego siostrze Ashley), w procesie rozwiązywania zagadki tajemniczej śmierci jego matki.

Nic więcej nie piszemy, bo nie chcemy spoilerować. Chociaż Tell Me Why zdecydowanie nie jest grą idealną, to warto ją wypróbować, zwłaszcza, jeśli ktoś jest fanem innych dzieł Dontnod. Szczególnie biorąc pod uwagę, że “za darmo” to bardzo miła dla portfela cena.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak sprawdzić steam id Jak sprawdzić Steam ID? Wystarczą dwie minuty!
W wielu przypadkach może się zdarzyć, że jakaś aplikacja czy strona poprosi nas o podanie Steam ID, czyli unikalnego 17 lub 18-liczbowego kodu, przypisanego danemu
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *