Granie w samochodach, w szczególności samochodach Tesli, nie jest nową technologią. Możliwości dotychczasowych pojazdów były jednak dość mocno ograniczone. Teraz jednak ogłoszono, że nadchodzące Tesla Model S i X będą w stanie uruchomić nawet topowe tytuły, takie jak Cyberpunk 2077.

Nowe Modele S i X mają 10 teraflopów mocy obliczeniowej

Jak to możliwe, że samochód umożliwi odpalenie tak wymagających sprzętowo gier? Cóż, okazuje się, nowa wersja Tesli Model S (a także Model X) będzie miała 10 teraflopów mocy obliczeniowej. Dla porównania, PS5 również ma 10 teraflopów, Xbox Series X 13, a Xbox Series S zaledwie 3.

Grać będzie można oczywiście na monitorach umieszczonych w pojeździe. Jeden znajduje się na desce rozdzielczej, drugi z tyłu pojazdu. Już wiadomo, że ten pierwszy będzie miał 17 cali i rozdzielczość 2200 x 1300 pikseli, będzie to jednocześnie ekran dotykowy.

tesla model s
Źródło: Tesla

Nie są to jednak pojazdy tanie – za najnowszy Model S w wersji Dual Motor All-Wheel Drive trzeba zapłacić około 80 tysięcy dolarów, a za Model X z 2021 roku, również w wersji Dual Motor All-Wheel Drive, około 83 tysiące dolarów. Nowy Model S trafi do pierwszych kupujących już w przyszłym miesiącu.

W co będzie można zagrać?

Do grania będzie można wykorzystać kierownicę, ekran dotykowy lub bezprzewodowy kontroler. Elon Musk pochwalił się na Twitterze, że S i X pozwolą na uruchomienie Cyberpunka 2077, jednak póki co nie wypuszczono żadnych zdjęć czy screenów, które by to potwierdzały.

Wiemy już natomiast, że dostępne będą między innymi takie tytuły, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Cat Quest, Cuphead czy Stardew Valley. Należy podkreślić, że w samochodach będą działały tylko gry będące częścią Tesla Arcade.

Chcielibyście wypróbować możliwości nowych samochodów Tesli? Podoba Wam się, że umożliwiają one granie nawet w bardziej wymagające tytuły? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

grok Elon Musk: Grok będzie open-source jeszcze w tym tygodniu
Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Elon Musk pozwał OpenAI, twórców ChatuGPT, i oskarżył ich o porzucenie pierwotnej misji na rzecz zysku. Zwracał uwagę, że
OpenAl odpowiada na zarzuty Elon Musk pozywa OpenAl. Oskarżona firma pokazała maile miliardera sprzed lat
Firma OpenAl postanowiła ustosunkować się do zarzutów, które postawił jej Elon Musk. Zrobiła to w taki sposób, że delikatnie mówiąc, przedsiębiorca został przedstawiony w mało
Elon Musk pozywa OpenAl Elon Musk jest wkurzony na OpenAl. Uważa, że firma porzuciła pierwotną misję na rzecz zysku
O Elonie Musku chyba nigdy nie może być cicho. Znów media rozpisują się na jego temat i informują, że miliarder pozwał firmę OpenAl i jej
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *