Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Granie w samochodach, w szczególności samochodach Tesli, nie jest nową technologią. Możliwości dotychczasowych pojazdów były jednak dość mocno ograniczone. Teraz jednak ogłoszono, że nadchodzące Tesla Model S i X będą w stanie uruchomić nawet topowe tytuły, takie jak Cyberpunk 2077.

Nowe Modele S i X mają 10 teraflopów mocy obliczeniowej

Jak to możliwe, że samochód umożliwi odpalenie tak wymagających sprzętowo gier? Cóż, okazuje się, nowa wersja Tesli Model S (a także Model X) będzie miała 10 teraflopów mocy obliczeniowej. Dla porównania, PS5 również ma 10 teraflopów, Xbox Series X 13, a Xbox Series S zaledwie 3.

Grać będzie można oczywiście na monitorach umieszczonych w pojeździe. Jeden znajduje się na desce rozdzielczej, drugi z tyłu pojazdu. Już wiadomo, że ten pierwszy będzie miał 17 cali i rozdzielczość 2200 x 1300 pikseli, będzie to jednocześnie ekran dotykowy.

tesla model s
Źródło: Tesla

Nie są to jednak pojazdy tanie – za najnowszy Model S w wersji Dual Motor All-Wheel Drive trzeba zapłacić około 80 tysięcy dolarów, a za Model X z 2021 roku, również w wersji Dual Motor All-Wheel Drive, około 83 tysiące dolarów. Nowy Model S trafi do pierwszych kupujących już w przyszłym miesiącu.

W co będzie można zagrać?

Do grania będzie można wykorzystać kierownicę, ekran dotykowy lub bezprzewodowy kontroler. Elon Musk pochwalił się na Twitterze, że S i X pozwolą na uruchomienie Cyberpunka 2077, jednak póki co nie wypuszczono żadnych zdjęć czy screenów, które by to potwierdzały.

Wiemy już natomiast, że dostępne będą między innymi takie tytuły, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Cat Quest, Cuphead czy Stardew Valley. Należy podkreślić, że w samochodach będą działały tylko gry będące częścią Tesla Arcade.

Chcielibyście wypróbować możliwości nowych samochodów Tesli? Podoba Wam się, że umożliwiają one granie nawet w bardziej wymagające tytuły? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *