Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Wreszcie przybyła słynna Teslaquila (ostatecznie nazwana po prostu Tesla Tequila), o której słyszeliśmy już jakiś czas temu. Dla firmy Elona Muska wyprodukowała ją Nosotros Tequila. Wygląd imponuje, ale cena powala – wynosi ona bowiem aż 250 dolarów za sztukę.

Jakość ma odpowiadać cenie

Według twórców Teslaquila jest to tequila premium, wytwarzana w małych partiach z agawy górskiej i nizinnej, która została pozyskana w sposób zrównoważony.  Uwagę przykuwa ręcznie dmuchana szklana butelka w kształcie symbolu ładunku elektrycznego, która wskazuje, kto jest autorem tego trunku. Nie da się ukryć, że na zdjęciach wygląda ona bardzo ciekawie, ale ciężko powiedzieć, jak będzie w rzeczywistości – również w kwestii smaku.

teslaquila

Tequile czy ogółem alkohole produkowane przez różnego rodzaju celebrytów (aktorów, muzyków, sportowców i nie tylko) nie są niczym nowym. Z reguły charakteryzują się one wysoką ceną, ale z jakością bywa różnie. Swoją tequilę ma m.in. Dwayne “The Rock” Johnson. Teslaquila kosztuje 250 dolarów, a więc można śmiało mówić, że cena jest wysoka, a jakość będzie można dopiero ocenić.

Teslaquila pierwszy raz pojawiła się 2 lata temu

Po raz pierwszy o Teslaquili mogliśmy usłyszeć podczas Prima Aprilis w 2018 roku. Elon Musk, założyciel Tesli, opublikował wtedy pamiętne zdjęcie. W tamtym czasie dużo się słyszało o rzekomych problemach finansowych Tesli, które Musk postanowił skomentować w żartobliwy sposób z okazji Prima Aprilis.

Opublikował zdjęcie siebie, opartego o samochód Tesla Model 3, trzymającego karton z napisem “bankwupt”. W tweecie napisano, że znaleziono go otoczonego butelkami “Teslaquilli”, ze śladami łez na policzkach. Sami zresztą zobaczcie, jak to wyglądało.

Pomysł na stworzenie własnego alkoholu początkowo więc był tylko żartem. Po dwóch latach przeistoczył się jednak w rzeczywistość. Chcielibyście spróbować, jak smakuje Teslaquila? Podoba Wam się jej design? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.