O wideorejestratorach 70mai mogliście przeczytać na naszym portalu już nieraz. Teraz pora na test 70mai Dash Cam Lite 2, czyli jednej z tańszych (co wcale nie musi równać się niskiej jakości) propozycji w ofercie tego producenta. Czy warto zainwestować w tę niewielką kamerkę? Wszystkiego dowiecie się z naszej recenzji — zapraszamy!

Specyfikacja 70mai Dash Cam Lite 2

70mai dash cam lite 2 specyfikacja

Pełna specyfikacja 70mai Dash Cam Lite 2 wygląda następująco:

Parametr Wartość
Przekątna wyświetlacza 2,0″
Rozdzielczość nagrywania FullHD 1080p (do 30 fps)
Przysłona f/2.0
Kąt widzenia kamery 130°
Złącza Czytnik kart pamięci
Łączność bezprzewodowa WiFi
Bateria Wbudowana
Maksymalna pojemność karty pamięci 128GB

W zestawie z wideorejestratorem otrzymujemy kabel USB, ładowarkę samochodową z dwoma portami USB, naklejkę elektrostatyczną, uchwyt mocujący i Instrukcję obsługi.

70mai dash cam lite 2 opakowanie

Cena 70mai Dash Cam Lite 2

70mai Dash Cam Lite 2 obecnie kosztuje około 379 złotych. Producent udziela na urządzenie 24-miesięcznej gwarancji.

Dash Cam Lite 2 – jakość wykonania i montaż

Dash Cam Lite 2, jak to zwykle bywa w przypadku wideorejestratorów 70mai, imponuje jakością wykonania. Wszystko jest dobrze sprasowane, nic nie trzeszczy ani nie bije po oczach taniością. Urządzenie ma stosunkowo niewielkie wymiary (87,5 x 53 x 18 mm), w związku z czym nie zawadza i nie ogranicza widoczności.

Zarówno budowa, jak i montaż sprzętu są minimalistyczne. Na kamerkę składa się czarna bryła z wyświetlaczem 2,0″, a także wystającym, owalnym elementem o wyróżniającym się złotym kolorze, na którym umieszczono obiektyw. Nie zabrakło slotu na kartę pamięci (do 128 GB), wejścia na moduł GPS (który można, ale nie trzeba dokupić osobno), slotu na zasilanie i fizycznych przycisków do sterowania.

70mai dash cam lite 2 wideorejestrator kabel uchwyt montażowy

Tradycyjnie dla sprzętów tej firmy, montaż odbywa się za pomocą dołączonej do zestawu naklejki elektrostatycznej. Ot, odtłuszczamy wybrane miejsce i naklejamy naklejkę oraz urządzenie. Proste, szybkie i (co najważniejsze) trwałe. Nawet gdy samochodem rzuca na gorszej jakości drogach bądź konieczne jest bardziej gwałtowne hamowanie, kamerka trzyma się na miejscu.

Nagrania z 70mai Dash Cam Lite 2

70mai Dash Cam Lite 2 może pochwalić się obiektywem 2G3P i sensorem Galaxycore GC2053. Inne kluczowe parametry to maksymalna rozdzielczość 1080p (w 30 klatkach na sekundę), kąt widzenia 130 stopni i przysłona f/2.0. Jak to wszystko przekłada się na to, co w wideorejestratorze samochodowym najważniejsze, czyli jakość nagrań? Sami zobaczcie poniżej:

130 stopni to dość standardowy kąt widzenia — pozwala zarejestrować spory kawałek przestrzeni i właściwie wszystko, co najważniejsze (oba pasy jezdni, całe skrzyżowanie) powinno być widoczne na nagraniu. Pozycję obiektywu można dostosować do swoich preferencji i miejsca montażu, tak, aby być w pełni zadowolonym z zawartości nagrania.

Obraz bywa nieco zaszumiony czy ziarnisty, w szczególności przy gorszym oświetleniu, ale, jak na tę cenę, nie jest źle. Sporo dobrego robi tutaj technologia WDR (szeroki zakres dynamiki), która dba o automatyczne dopasowywanie ekspozycji do warunków świetlnych. Na nagraniach widać dostateczną ilość szczegółów (znaki, tablice rejestracyjne), aby “w razie W” nagranie było przydatne.

Kluczową funkcją Dash Cam Lite 2 jest G-sensor, czyli czujnik, który w razie wypadku (czy po prostu jakiegoś nagłego wstrząsu) automatycznie uruchomi nagrywanie, tak, aby wszelkie krytyczne momenty na pewno zostały zarejestrowane. Sprzęt ma też tryb fotograficzny.

Obsługa wideorejestratora Dash Cam Lite 2

Co dość istotne, ekran 70mai Dash Cam Lite 2 nie jest dotykowy. Sterowanie odbywa się za pomocą umieszczonych na sprzęcie fizycznych przycisków — to dość wygodna opcja, choćby z uwagi na ich optymalne rozmieszczenie.

Jest jednak jeszcze inne rozwiązanie. Ze sprzętem można się połączyć poprzez Wi-Fi, a dokładniej mówiąc — hotspota. 70mai przygotowało dedykowaną aplikację mobilną, która pozwala między innymi:

  • oglądać zapisane zdjęcia i filmy
  • zapisywać nagrania na telefonie
  • zmieniać ustawienia kamerki.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim.

70mai Dash Cam Lite 2 – moduł GPS i tryb parkingowy

70mai Dash Cam Lite 2 obsługuje zarówno GPS (dzięki któremu m.in. można wyświetlać prędkość na nagraniu), jak i tryb parkingowy (który pozwoli na nagrywanie ze zgaszonym silnikiem, w tym w trybie poklatkowym). Żeby skorzystać z tej pierwszej opcji, trzeba dokupić 70mai External GPS Module (~89 złotych), a drugiej – 70mai Hardwire Kit Type-C UP02 (również ~89 złotych).

To całkiem sprytne rozwiązanie. Jeśli ktoś nie potrzebuje takich funkcji i w ogóle by ich nie używał, może kupić w tańszej cenie samą kamerkę i cieszyć się wersją podstawową, bez bajerów, które są mu zbędne. Natomiast osoby, którym zależy czy to na GPS-ie, czy na trybie parkingowym mogą łatwo poszerzyć o nie funkcjonalność swojego sprzętu.

Test 70mai Dash Cam Lite 2 – podsumowanie

Nasz test 70mai Dash Cam Lite 2 zakończył się bardzo pozytywnymi wrażeniami. Oceniając ten wideorejestrator, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego cenę, która jest stosunkowo niska. Jak na kamerkę samochodową za około 350 złotych, Dash Cam Lite 2 zdecydowanie spełnia swoje zadanie. Zapewnia całkiem niezłą jakość obrazu, dobrze odwzorowuje kolory, jest niewielki i łatwy w montażu.

Jeśli komuś zależy na wyższej rozdzielczości, to 70mai ma w zanadrzu też kilka innych opcji — między innymi wideorejestrator 70mai A500S Dash Cam Pro Plus+, nagrywający w 2.7K. Dla każdego coś dobrego!

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *