Stworzony przez HBO serial The Last of Us, oparty na dwuczęściowej serii gier o tym samym tytule, bije obecnie rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że na nowo zaczęły pojawiać się pytania o The Last of Us Part III. Neil Druckmann, dyrektor kreatywny odpowiedzialnego za TLoU studia Naughty Dog (i współtwórca serialu), odpowiedział na nie w najnowszym wywiadzie.

The Last of Us Part III może, ale nie musi powstać – Druckmann stawia warunek

Wniosek płynący z wywiadu jest następujący: The Last of Us Part III nie jest jeszcze ani gwarantowane, ale też projekt nie został ostatecznie skasowany. Sony, czyli wydawca serii, pozostawił w tej kwestii wolą rękę studiu, a te nie podjęło póki co decyzji, co zrobić z tą serią (natomiast nie ma już wątpliwości odnośnie do Uncharted).

Jesteśmy bardzo uprzywilejowani, że naszym wydawcą jest Sony. Wspierało nas na każdym kroku, abyśmy mogli podążać za naszymi pasjami — chodzi o to, że ​​tylko dlatego, że coś odniosło sukces, ludzie myślą, że jest cała ta presja i musimy zrobić sequel. Nie o to chodzi.

Dla nas Uncharted odniosło niesamowity sukces — Uncharted 4 było jedną z naszych najlepiej sprzedających się gier — i byliśmy w stanie nadać ostateczny kształt tej historii i powiedzieć, że skończyliśmy. Idziemy dalej. Podobnie w przypadku The Last of Us, to od nas zależy, czy chcemy kontynuować, czy nie – Neil Druckmann

Co będzie miało największy wpływ na decyzję studia? To, czy wpadnie na odpowiednio dobry pomysł na kontynuację. Druckmann podkreśla, że Naughty Dog nie chce odcinać kuponów od serii, i to mimo tego, że ze względu na udany serial zapewne osiągnie ona jeszcze większą popularność niż do tej pory:

Nasz proces jest taki sam, jak w przypadku Part II. Jeśli uda nam się wymyślić fascynującą historię, która ma to uniwersalne przesłanie i przekaz o miłości – tak jak pierwsza i druga gra – wtedy opowiemy tę historię. Jeśli nie będziemy w stanie czegoś wymyślić, mamy bardzo mocne zakończenie w Part II i to będzie koniec.

Naughty Dog pracuje już za to nad inną grą w uniwersum TLoU

Pewnym pocieszeniem dla fanów uniwersum The Last of Us może być fakt, że studio aktualnie pracuje nad multiplayerowym spin-offem. Póki co nie wiadomo jednak nic więcej ani o nim, ani o kolejnym dużym singlowym tytule, który mogłoby przygotować Naughty Dog, jeśli ostatecznie nie zdecyduje się stworzyć The Last of Us Part III.

Żeby jednak ostudzić zapał graczy, trzeba przypomnieć, że nawet, jeśli Part III trafi kiedyś na półki sklepowe, to na pewno przyjdzie nam jeszcze długo na niego poczekać. W końcu pierwsza gra z serii The Last of Us wyszła w 2013 roku, natomiast The Last of Us Part II – w 2020.

Dajcie znać w komentarzach, co Wam najbardziej przypadłoby do gustu: Part III, inna singlowa opowieść z uniwersum The Last of Us, gra multuplayer, a może coś zupełnie innego?

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *