The Sims 4 to popularny “symulator życia”, w którego gra wiele osób na co dzień niezbyt zainteresowanych gamingiem. Kreuje to jednak pewien problem: jak każda gra, posiada The Sims 4 wymagania sprzętowe i na laptopie/PC, który ich nie spełnia, może działać słabo lub wcale. Jest to więc kwestia, którą warto zweryfikować przed zakupem gry, aby później się nie rozczarować.

Przy czym warto od razu zauważyć, że wymagania The Sims 4 są niezbyt wygórowane, a dodatkowo gra posiada specjalny “tryb laptopa”, który szczegółowo omówimy. Dzięki temu podejrzewamy, że naprawdę mało kto nie będzie w stanie w TS4 zagrać, chociaż oczywiście niekoniecznie na najwyższych ustawieniach graficznych. Wszystko wyjaśnimy poniżej – zapraszamy do lektury!

The Sims 4 wymagania sprzętowe – minimalne oraz rekomendowane

Wymagania minimalne do The Sims 4 to wymagania, które trzeba spełnić, aby móc grać płynnie i bez przeszkód przy niskich ustawieniach graficznych. Z kolei spełnienie wymagań zalecanych (rekomendowanych) powinno pozwolić na bezproblemowe granie na wyższych ustawieniach.

Co istotne, powyższe The Sims 4 wymagania dotyczą podstawowej wersji gry. Każdy dodatek do niej może posiadać nieco inne wymagania (szczególnie w przypadku tych nowszych), natomiast jest ich tak dużo, że nie sposób podać informacji na temat wszystkich z nich w jednym miejscu.

Każdy kolejny pakiet wymaga od komputera/laptopa dodatkowej mocy obliczeniowej, co oznacza, że The Sims 4 “wyładowane” wszystkimi możliwymi pakietami działa zwykle bardziej ociężale niż sama “podstawka”. Zainstalowane mody mogą również wpłynąć na to, jak gra działa, co trzeba mieć na uwadze przy ich pobieraniu.

the sims 4
Źródło: EA

Wymagania dla PC z systemem Windows

Wymagania minimalne przy systemie Windows prezentują się następująco:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 1,8 GHz, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub odpowiednik (przy zintegrowanych układach graficznych: minimum Intel Core 2 Duo 2,0 GHz,
 • AMD Turion 64 X2 TL-62 2,0 GHz lub odpowiednik)
 • Pamięć RAM: co najmniej 4 GB
 • Dysk twardy (ilość wolnego miejsca): co najmniej 15 GB miejsca na dysku twardym (plus co najmniej 1 GB dodatkowego miejsca na mody i save’y)
 • Karta graficzna: 128 MB pamięci VRAM z obsługą funkcji Pixel Shader 3.0.
 • Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza.
 • Wersja DirectX: zgodne z DirectX 9.0, 10 i 11

Tak zaś wyglądają The Sims 4 wymagania zalecane na komputery osobiste z Windowsem:

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5 lub lepszy, AMD Athlon X4
 • Pamięć RAM: 4 GB pamięci RAM
 • Dysk twardy (ilość wolnego miejsca): co najmniej 18 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 650 lub lepsza
 • DirectX: Zgodne z DirectX 9.0c

EA przygotowało oddzielny zestaw wymagań sprzętowych do The Sims 4 dla systemu operacyjnego MacOS, występującego w urządzeniach firmy Apple. Wymagania minimalne i zalecane dla macOS zebraliśmy dla Was poniżej.

Wymagania dla urządzeń z systemem MacOS

Posiadacze komputerów z systemem MacOS powinni spełnić następujące wymagania minimalne:

 • System operacyjny: wymagana wersja Metal. macOS X 10.11 (El Capitan)
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: co najmniej 4 GB
 • Dysk twardy (ilość wolnego miejsca): co najmniej 15 GB miejsca na dysku twardym (plus co najmniej 1 GB dodatkowego miejsca na mody oraz save’y)
 • Karta graficzna: Karta graficzna NVIDIA GeForce 9600M GT, ATI Radeon HD 2600 Pro lub lepsza, 256 MB lub więcej pamięci VRAM.

Wymagania zalecane dla MacOS-ów wyglądają natomiast tak:

 • System operacyjny: macOS X 10.11 lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i5 lub lepszy
 • Pamięć RAM: 8 GB pamięci RAM
 • Dysk twardy (ilość wolnego miejsca): co najmniej 18 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 650 lub lepsza.

Jak widać, nie są szczególnie wygórowane. Trzeba tylko pamiętać, że wymagana przestrzeń na dysku dotyczy jedynie wersji podstawowe, wszelkie pakiety czy mody będą oczywiście wymagały dodatkowego miejsca na dysku twardym.

Jak zwiększyć wydajność The Sims 4 na laptopie?

Wydajność The Sims 4 na laptopie (bądź komputerze o niezbyt mocnych podzespołach), to jest płynność rozgrywki oraz zużycie baterii, można zwiększyć w jeden bardzo prosty sposób. Chodzi o włączenie wspomnianego już na wstępie trybu laptopa.

Jest jeden haczyk: tryb laptopa nie jest przeznaczony dla urządzeń, które bardzo wyraźnie nie spełniają wymagań minimalnych. Dużo wtedy nie pomoże. EA stworzyło go z myślą o tych, których sprzęt The Sims 4 wymagania spełnia bądź ewentualnie nie spełnia ich, ale jedynie minimalnie.

Jak włączyć tryb laptopa w The Sims 4? Wystarczy kliknąć na trzy kropki w prawym rogu ekranu, wybrać z listy “Opcje gry”, zaznaczyć kratkę obok “Tryb laptopa” i zapisać zmiany. Gotowe!

the sims 4 wymagania sprzetowe
Źródło: EA

The Sims 4 wymagania – podsumowanie

Mamy nadzieję, że w pełni spełniacie przedstawione przez nas powyżej The Sims 4 wymagania i będziecie w stanie w ten tytuł zagrać bez żadnych problemów (wieszania się, samoczynnego zamykania i tak dalej). Chociaż można TS4 w różnych kwestiach krytykować, to nie zmienia to faktu, że jest to gra niesamowicie popularna i posiadająca bardzo zaangażowaną społeczność.

Ilość modów (modyfikacji), które do niej stworzono, jest ogromna. Niektóre modyfikują rozgrywkę, inne zaś tylko na przykład dodają nowe ubrania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są też oficjalne dodatki, które już pokrótce omówiliśmy. One często wprowadzają bardzo istotne nowości (chociażby wampiry czy zwierzęta), ale podwyższają wymagania tytułu.

Jeśli podobał Wam się ten artykuł i postanowiliście kupić TS4, zapraszamy do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jak wpisać kody do The Sims 4. To w końcu gra dla jednego gracza, więc przy użyciu kodów nikt nie jest poszkodowany, a potrafią one sprawić dużo frajdy. Gdybyście mieli pomysły na kolejny materiał, który powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wiedźmin 1 wymagania Wiedźmin 1 wymagania na PC – wszystko, co musisz wiedzieć!
Wiedźmin to w tym momencie seria gier, której nie trzeba niemal żadnemu graczowi (nie mówiąc już o konkretnie polskich graczach) przedstawiać. Miliony osób na całym
the sims Nowe “Simsy” będą miały tryb multiplayer i dla jednego gracza
Poprzednie “Simsy”, czyli The Sims 4, miały premierę w 2014 roku, a więc coraz bardziej niebezpiecznie zbliżamy się do dziesiątej rocznicy. Fani serii niecierpliwie czekają
world of warcraft wymagania Jaki PC jest potrzebny do WOW-a? World of Warcraft wymagania sprzętowe
World of Warlcraft to MMORPG, którego większości graczy zapewne nie trzeba przedstawiać, nawet, jeśli ktoś nie jest jego wielkim fanem. Nieprzerwanie od 2004 roku tytuł
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *