Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Wiedzieliśmy, że na The Game Awards mogą nas czekać zaskoczenia, ale że aż takie? Między innymi ogłoszono The Wolf Among Us 2, czyli kontynuację jednej z najpopularniejszych gier od Telltale. Co już wiemy?

The Wolf Among Us 2 – co trzeba wiedzieć?

Nad nowym Wolfem pracuje Telltale wraz z AdHoc Studio.

Czym jest AdHoc Studio? Stworzyli je pod koniec 2018 roku byli deweloperzy Ubisoftu, Night School Studio i… samego Telltale.

Gra jest oczywiście po raz kolejny tworzona na licencji udzielonej przez Warner Bros w imieniu DC.

Nie znamy jeszcze daty premiery, ale możemy potwierdzić, że The Wolf Among Us 2 pojawi się zarówno na konsolach, jak i na PC (jednak tylko w Epic Games Store). Historia ponownie będzie opowiedziana w odcinkach, a akcja działa się będzie po wydarzeniach z pierwszego sezonu.

Nowy Wolf powstaje na silniku Unreal Engine.

Pierwszy The Wolf Among Us za darmo w Epic Games Store

Jeszcze nie graliście w pierwszego Wolfa, więc wieść o The Wolf Among Us 2 was nie ekscytuje? Spokojnie, właśnie macie okazję, aby te braki nadrobić. Pierwszy sezon jest dostępny całkowicie za darmo w Epic Games Store do 19 grudnia. Jeśli do tego czasu przypiszemy grę do swojego konta, zachowamy ją już na zawsze.

The Wolf Among Us było 5-odcinkowym prequelem do serii komiksów DC. Opowiadało historię bajkowych postaci (głównym bohaterem był Bigby Wolf – zły wilk z Czerwonego Kapturka), które znalazły się we współczesnym świecie.

Wysoką jakość Wolfa docenili nie tylko gracze, ale także krytycy – gra była nominowana między innymi do nagród BAFTA i DICE.

O co chodzi z tym Telltale?

Jeśli ktoś nie śledził dokładnie sprawy, może być zdziwiony w ogóle słysząc nazwę Telltale. W 2018 roku studio w końcu zostało zamknięte, a wszystkie projekty (w tym właśnie kontynuacja Wolfa) przerwane. Jak to więc możliwe?

W sierpniu 2019 markę zakupiło ulokowane w Kalifornii LCG Enternatinment. Markę, a więc nie tylko nazwę, ale też całą technologię i aktywa. Nabywcy mówili wtedy, że ich intencją jest wskrzesić katalog gier Telltale i wygląda na to, że te obietnice będą spełniane.

Poniżej możecie zobaczyć krótki teaser nowego Wolfa, który został wyświetlony na The Game Awards. Jesteście podekscytowani? Graliście w ogóle w pierwszy sezon Wolfa? Jeśli tak, to czy zrobił on na was wrażenie, czy może niekoniecznie?

Gry - zobacz ceny

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *