Twitchowi zdarzyło się już banować za rzeczy niezwiązane bezpośrednio ze swoją platformą. M.in. zbanował Donalda Trumpa za rolę, jaką odegrał on w słynnych zamieszkach na Kapitolu z 6 stycznia tego roku. Do tej pory jednak zasady w tej kwestii były niesformalizowane i w dużej mierze karano tylko za złe zachowanie bezpośrednio na Twitchu. Teraz postanowiono to ukrócić.

Twitch będzie karał m.in. za członkostwo w grupach nienawiści

Streamerzy na Twitchu często korzystają też z innych platform, czy to jako dodatek, czy główne miejsce swojej aktywności. Wielu z nich jest również YouTuberami, TikTokerami czy Instagramerami. Od teraz nie ma już wątpliwości, że Twitch będzie mógł podejmować kroki również w przypadku wstawiania nieodpowiednich treści na te i inne platformy.

Co więcej, Twitch planuje także nakładać kary za złe zachowanie także poza Internetem. Jako dowody będą wykorzystywane m.in. oficjalne dokumenty udostępnione przez policję, linki, screenshoty, nagrania, wywiady i nie tylko. Na liście działań, za które streamerzy będą banowani, znalazły się między innymi:

  • członkowsko w grupie nienawiści lub przewodzenie nią
  • groźby przemocy
  • brutalny ekstremizm
  • napaść seksualna
  • wykorzystywanie seksualne nieletnich (w tym grooming).

Firma deklaruje, że będzie przyznawać bany tylko w przypadku, kiedy możliwe będzie zweryfikowanie oskarżeń i ich potwierdzenie. Odrrazu zastrzega też, że nie będzie w stanie kontrolować i karać za wszystkie działania poza platformą, a tylko wąski zakres najpoważniejszych wykroczeń.

Podejmowanie działań przeciwko niewłaściwemu postępowaniu, które ma miejsce całkowicie poza naszą usługą, jest nowatorskim podejściem zarówno dla Twitcha, jak i całej branży, ale wierzymy, że jest to coś – i słyszymy to od Was -, co musi być zrobione dobrze – Twitch

Platformie pomoże niezależna firma prawnicza

Twitch zdaje sobie sprawę z faktu, że niektórzy użytkownicy mogą czuć się niekomfortowo z platformą działającą jako swego rodzaju sędzia, ława przysięgłych i kat razem wzięci. Dlatego też nawiązał współpracę z niezależną firmą prawniczą, która ma pomagać mu w badaniu doniesień o nieprawidłowym zachowaniu poza platformą i ich weryfikowaniu.

Wyniki przeprowadzonych śledztw, a także ich szczegóły, będą znane tylko danemu streamerowi i Twitchowi, podobnie, jak w przypadku kar za niewłaściwe zachowanie na samym Twitchu.

Rozumiemy, że może to być frustrujące, ale zwróciliśmy się do tych zewnętrznych śledczych o pomoc w celu ochrony praw, poufności i prywatności wszystkich zaangażowanych osób oraz zachowania integralności tych śledztw – Twitch

Niewłaściwe zachowanie streamerów poza platformą można już teraz zgłaszać na adres mailowy OSIT@twitch.tv.

Co o tym wszystkim sądzicie? Uważacie, że Twitch powinien karać za zachowanie swoich użytkowników na innych platformach lub całkowicie poza Internetem? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Twitch banowanie widzów Nowy sposób Twitcha na banowanie niechcianych widzów!
Pościg za banowaniem niechcianych użytkowników to prawdziwa syzyfowa praca. Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność moderować jakąś grupę lub po prostu grać w grę online, to
twitch Twitch wprowadza długo wyczekiwane zmiany! Będzie rewolucja?
Są takie serwisy, które rzadko wprowadzają duże zmiany i niekoniecznie gonią za trendami. Jednym z nich jest Twitch, a przynajmniej był do czasu ostatniego TwitchCon
placid plastic duck simulator Gra o plastikowej kaczuszce dryfującej w basenie podbija Twitcha
“Samograje” to kategoria gier obejmująca m.in. Cookie Clickera i podobne dzieła. Chodzi o gry, w której gracz robi nic lub prawie nic i wszystko dzieje
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *