W ostatnich tygodniach były już prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został zawieszony lub zbanowany przez szereg portali społecznościowych, m.in. Twittera, Facebooka i Snapchata. Teraz, w jego pierwszym dniu jako prywatny obywatel po zakończeniu prezydentury, Twitch zdecydował się zbanować jego konto na czas nieokreślony.

Konto najpierw zostało zawieszone, a potem zbanowane

Kilka tygodni temu, po ataku lojalistów Donalda Trumpa na Kapitol podczas ceremonialnego zatwierdzania głosów Kolegium elektorów przez Kongres, Twitch zdecydował się zawiesić jego konto. Z racji na to, że konto było jedynie zawieszone, a nie zbanowane, Trump nie mógł z niego korzystać, ale cały czas było ono widoczne.

Platforma wtedy obiecała, że po zaprzysiężeniu nowego prezydenta, kiedy to Trump stanie się na powrót zwykłym obywatelem, ponownie przeanalizuje sprawę i zdecyduje, co dalej zrobić z kontem byłego już prezydenta. Jak obiecali, tak zrobili i wydali ostateczną decyzję, w ramach której konto Trumpa zostanie już nie zawieszone, a zbanowane na czas nieokreślony.

Zawiesiliśmy na czas nieokreślony kanał prezydenta Trumpa na Twitchu ze względu na ciągłe ryzyko dalszego podżegania do przemocy – przedstawiciel Twitcha

To nie był pierwszy raz, kiedy konto Trumpa na Twitchu zostało zbanowane

Konto Trumpa na Twitchu, na którym w dużej mierze streamowane były nagrania z wieców wyborczych, zostało już raz zbanowane, aczkolwiek wtedy tylko tymczasowo. Stało się to w czerwcu 2020 roku, kiedy to pojawiło się na nim nagranie z wiecu, na którym Trump powiedział, że Meksyk wysyła gwałcicieli do Stanów Zjednoczonych.

Rzeczone nagranie zostało usunięte z platformy. Przedstawiciel Twitcha powiedział wtedy, że politycy na Twitchu muszą przestrzegać Warunków korzystania z usługi i Wytycznych dla społeczności tak samo, jak wszyscy inni. Kategorycznie stwierdzono, że treści polityczne nie otrzymają taryfy ulgowej.

Co sądzicie o tej decyzji Twitcha? Sądzicie, że Trump powinien być zbanowany przez tę platformę teraz, kiedy już nie jest prezydentem, a zwykłym obywatelem? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *