W ostatnich tygodniach były już prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został zawieszony lub zbanowany przez szereg portali społecznościowych, m.in. Twittera, Facebooka i Snapchata. Teraz, w jego pierwszym dniu jako prywatny obywatel po zakończeniu prezydentury, Twitch zdecydował się zbanować jego konto na czas nieokreślony.

Konto najpierw zostało zawieszone, a potem zbanowane

Kilka tygodni temu, po ataku lojalistów Donalda Trumpa na Kapitol podczas ceremonialnego zatwierdzania głosów Kolegium elektorów przez Kongres, Twitch zdecydował się zawiesić jego konto. Z racji na to, że konto było jedynie zawieszone, a nie zbanowane, Trump nie mógł z niego korzystać, ale cały czas było ono widoczne.

Platforma wtedy obiecała, że po zaprzysiężeniu nowego prezydenta, kiedy to Trump stanie się na powrót zwykłym obywatelem, ponownie przeanalizuje sprawę i zdecyduje, co dalej zrobić z kontem byłego już prezydenta. Jak obiecali, tak zrobili i wydali ostateczną decyzję, w ramach której konto Trumpa zostanie już nie zawieszone, a zbanowane na czas nieokreślony.

Zawiesiliśmy na czas nieokreślony kanał prezydenta Trumpa na Twitchu ze względu na ciągłe ryzyko dalszego podżegania do przemocy – przedstawiciel Twitcha

To nie był pierwszy raz, kiedy konto Trumpa na Twitchu zostało zbanowane

Konto Trumpa na Twitchu, na którym w dużej mierze streamowane były nagrania z wieców wyborczych, zostało już raz zbanowane, aczkolwiek wtedy tylko tymczasowo. Stało się to w czerwcu 2020 roku, kiedy to pojawiło się na nim nagranie z wiecu, na którym Trump powiedział, że Meksyk wysyła gwałcicieli do Stanów Zjednoczonych.

Rzeczone nagranie zostało usunięte z platformy. Przedstawiciel Twitcha powiedział wtedy, że politycy na Twitchu muszą przestrzegać Warunków korzystania z usługi i Wytycznych dla społeczności tak samo, jak wszyscy inni. Kategorycznie stwierdzono, że treści polityczne nie otrzymają taryfy ulgowej.

Co sądzicie o tej decyzji Twitcha? Sądzicie, że Trump powinien być zbanowany przez tę platformę teraz, kiedy już nie jest prezydentem, a zwykłym obywatelem? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Twitch banowanie widzów Nowy sposób Twitcha na banowanie niechcianych widzów!
Pościg za banowaniem niechcianych użytkowników to prawdziwa syzyfowa praca. Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność moderować jakąś grupę lub po prostu grać w grę online, to
twitch Twitch wprowadza długo wyczekiwane zmiany! Będzie rewolucja?
Są takie serwisy, które rzadko wprowadzają duże zmiany i niekoniecznie gonią za trendami. Jednym z nich jest Twitch, a przynajmniej był do czasu ostatniego TwitchCon
placid plastic duck simulator Gra o plastikowej kaczuszce dryfującej w basenie podbija Twitcha
“Samograje” to kategoria gier obejmująca m.in. Cookie Clickera i podobne dzieła. Chodzi o gry, w której gracz robi nic lub prawie nic i wszystko dzieje
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *