Twitterowa zakładka “Dla Ciebie” już niedługo będzie zarezerwowana jedynie dla niektórych grup użytkowników. Elon Musk uzasadnia to walką z botami, ale… nie wszystkie boty zostaną z tej zakładki wykluczone.

Z “Dla Ciebie” znikną tweety niepłacących użytkowników

Na początku roku Twitter przemianował swoje dwie dotychczasowe zakładki (główną i “Najnowsze”) na “Dla Ciebie” i “Obserwowani”. Pierwsza z nich przypomina zakładkę “Dla Ciebie” na TikToku, czyli jest wypełniona tweetami wyselekcjonowanymi przez algorytm, które mogą daną osobę zainteresować.

To właśnie “Dla Ciebie” jest zakładką domyślną, która zawsze jest widoczna w pierwszej kolejności po otwarciu Twittera. Właściciel i prezes Twittera, Elon Musk, ogłosił, że już 15 kwietnia 2023 znacznie ograniczony zostanie zakres kont, których tweety będą mogły pojawiać się w rekomendacjach innych użytkowników.

To jedyny realistyczny sposób radzenia sobie z inwazją rojów zaawansowanych botów AI. W przeciwnym razie jest to beznadziejna, przegrana bitwa – Elon Musk

Od 15 kwietnia w “Dla Ciebie” będą widoczne tylko tweety kont z wykupioną subskrypcją Twitter Blue oraz zweryfikowanych kont marek i organów państwowych.

Warto przypomnieć, że charakterystyczne niebieskie znaczki przy nazwach kont zweryfikowanych według starych zasad znikną już 1 kwietnia 2023 – jeśli ich posiadacze będą dalej chcieli mieć status zweryfikowanych, pozostaje im wykupić Twitter Blue lub skorzystać z nowych opcji dostępnych dla marek/organów państwowych.

Jednocześnie Musk podkreślił, że… zweryfikowane kota botów, które działają zgodnie z regulaminem Twittera i nie podają się za ludzi, jak najbardziej będą mogły się w zakładce “Dla Ciebie” pojawiać.

Ograniczone zostaną także ankiety

Przy okazji informowania o zmianach w zakładce “Dla Ciebie”, Musk wspomniał także, że niedługo jedynie zweryfikowane konta będą mogły uczestniczyć w przeprowadzanych na portalu ankietach. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tutaj tylko o ankiety organizowane przez samego Muska i oficjalne konta Twittera, czy wszystkie.

Musk lubi tworzyć ankiety, w tym takie zadające ważne pytania dotyczące przyszłości Twittera. Przykładowo, w grudniu 2022 roku stworzył ankietę z pytaniem o to, czy powinien zrezygnować z pozycji prezesa Twittera. 57,5% głosujących opowiedziało się za taką decyzją, ale póki co nic się w tej sprawie nie wydarzyło.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy uważacie, że zamykanie pewnych funkcji przed niepłacącymi użytkownikami (na których jednak Twitter też zarabia za pośrednictwem swojego systemu reklamowego) w imię walki z botami to dobre rozwiązanie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

trump Trump wrócił na X (Twittera). Wrzucił… zdjęcie z aresztowania
Na koncie Donalda Trumpa na X (Twitterze) po raz pierwszy od ponad 2,5 lat pojawił się nowy post. 45. prezydent USA zdecydował się w ramach
gmail Gmail zacznie oznaczać zweryfikowanych nadawców à la Twitter
Kojarzycie słynne niebieskie znaczki z Twittera, wokół których narosły w ostatnim czasie spore kontrowersje? Google zdecydowało się wprowadzić podobne rozwiązanie (bliższe jednak staremu Twitterowi niż
musk Elon znowu to zrobił! Kolejne ograniczenia Twittera
Od momentu zeszłorocznego przejęcia Twittera przez miliardera Elona Muska wciąż jesteśmy zasypywani ciekawymi informacjami na temat jego rządów. I chociaż daleko nam do obwieszczania wszem
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *