Już za kilka dni wiele kont na Twitterze oznaczonych aktualnie jako zweryfikowane straci swoje niebieskie odznaki. To kolejny krok na drodze do przemeblowania platformy pod rządami Elona Muska tak, aby zmaksymalizować zyski.

Koniec z weryfikacją na “starych” zasadach

Przez lata Twitter weryfikował konta celebrytów, polityków, dziennikarzy, firm i innych istotnych postaci na bliżej nieokreślonych zasadach. Profile, które przeszły weryfikację, zyskiwały charakterystyczny niebieski znaczek przy nazwie, dzięki któremu można było określić wiarygodność konta.

Po przejęciu firmy przez Elona Muska zdecydowano o zastąpieniu starych zasad nowymi, rzekomo bardziej transparentnymi, w ramach których weryfikację można po prostu kupić. Znaczki przy profilu są dostępne w różnych kolorach, oddzielnie dla osób prywatnych, firm i organów państwowych.

Póki co profile zweryfikowane “po staremu” pozostawały w limbo. Wiadomo było, że kiedyś oznaczenia zostaną im odebrane, ale nie było dokładnej daty. Teraz Twitter ogłosił, kiedy zamierza usunąć oznaczenia przyznane na poprzednich zasadach 1 kwietnia 2023 roku, a więc za kilka dni. Trzeba przyznać, że datę wybrano ciekawą, ale nie jest to żart, a faktyczne plany firmy.

Twitter zaleca wykupienie nowych oznaczeń

Co osoby posiadające “stare” znaczki mogą zrobić, żeby je zachować w obecnej formie? Nic. Natomiast, jeśli dalej chcą wyróżniać się z tłumu, Twitter radzi, aby zainwestowały w nowe oznaczenia.

Dla osób prywatnych są one dostępne w ramach subskrypcji Twitter Blue, która pozwala także m.in. edytować tweety. W Polsce jej cennik przedstawia się następująco:

iOS (miesięcznie)w przeglądarce (miesięcznie)Android (miesięcznie)iOS (rocznie)w przeglądarce (rocznie)Android (rocznie)
49.00 zł44.28 zł49.00 zł514.99 zł461.24 zł514.99 zł

Oprócz tego jakiś czas temu powstała usługa “Zweryfikowanych Organizacji” przeznaczona dla korporacji. Jest też osobne oznaczenie stworzone z myślą o przedstawicielach organów państwowych.

Tak się składa, że niedługo przez ujawnieniem, że stare oznaczenia będą usuwane 1 kwietnia Twitter ogłosił, że uruchamia subskrypcję Twitter Blue globalnie, więc każdy zainteresowany powinien mieć opcję skorzystania z niej.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jaka jest Wasza opinia na temat nowych zasad Twittera odnośnie do weryfikacji kont (w szczególności faktu, że trzeba za to płacić, i to nie jednorazowo)? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

trump Trump wrócił na X (Twittera). Wrzucił… zdjęcie z aresztowania
Na koncie Donalda Trumpa na X (Twitterze) po raz pierwszy od ponad 2,5 lat pojawił się nowy post. 45. prezydent USA zdecydował się w ramach
gmail Gmail zacznie oznaczać zweryfikowanych nadawców à la Twitter
Kojarzycie słynne niebieskie znaczki z Twittera, wokół których narosły w ostatnim czasie spore kontrowersje? Google zdecydowało się wprowadzić podobne rozwiązanie (bliższe jednak staremu Twitterowi niż
musk Elon znowu to zrobił! Kolejne ograniczenia Twittera
Od momentu zeszłorocznego przejęcia Twittera przez miliardera Elona Muska wciąż jesteśmy zasypywani ciekawymi informacjami na temat jego rządów. I chociaż daleko nam do obwieszczania wszem
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *