Dead by Daylight dostanie spin-offa, w którym gracze będą mieli okazję… randkować z mordercami z tego popularnego survival horroru! Zerknęliśmy w kalendarz i to wcale nie jest 1 kwietnia…

Symulator randkowania inspirowany Dead by Daylight nadejdzie już niedługo

Gra nazywa się Hooked on You: A Dead by Daylight Dating Sim (wetknięto więc w tytule odniesienie do haków, na których swoje ofiary wieszają zabójcy z Dead by Daylight). Jeśli wierzyć zapowiedziom, gra ma się pojawić na Steamie w lecie tego roku (chyba że okaże się, że to wszystko jeden wielki żart, ale wygląda na to, że to prawdziwa produkcja).

Trailer możecie obejrzeć poniżej – jest to naprawdę niesamowita rzecz. Nie ma w nim co prawda żadnego gameplayu, ale i tak warto rzucić okiem.

Wygląda na to, że gracze będą mieli możliwość romansu z czterema znanymi z Dead by Daylight mordercami: Anną (Łowczynią), Evanem McMillenem (Traperem), Philipem Ojomo (Widmo) i Rin Yamaoko (Zjawą). Czyli dla każdego coś dobrego.

W Dead by Daylight jest jednak znacznie więcej zabójców niż tylko ta czwórka. Od razu nasuwa się więc pytanie, co z resztą? Pozytywnych informacji w tym zakresie dostarczył przedstawiciel studia stojącego za Hooked on You, czyli studia Behaviour Interactive.

Tak wielu naszych fanów ma swoją ulubioną postać i naprawdę nie mogą się doczekać spędzenia z nimi wyjątkowego czasu. Rozumiemy to. I chociaż jest to pierwsza powieść wizualna w uniwersum Dead by Daylight, czuję, że z pewnością nie jest to ostatni raz, kiedy opowiadamy tego rodzaju historie.

Otworzyliśmy tu pudełko, którego nasi fani już nigdy nie pozwolą nam zamknąć. Nie, żebyśmy chcieli to zrobić – Mathieu Côté, dyrektor ds. współpracy w Behaviour Interactive

Pomysł na tę grę wyszedł od samych fanów Dead by Daylight

Skąd pomysł nad symulator randkowania inspirowany grą, w której chodzi o brutalne polowanie na przeciwników? Otóż okazuje się, że twórcy po prostu realizują prośbę… samych graczy.

Mathieu Côté, dyrektor ds. współpracy w Behaviour Interactive, wyjawił serwisowi Kotaku, że impulsem do stworzenia symulatora były wyniki ankiety przeprowadzonej w społeczności Dead by Daylight. Gracze zapytani o to, jaki typ gry chcieliby zobaczyć w tym uniwersum, najczęściej zgłaszali chęć zagrania właśnie w tzw. dating sima.

Behaviour Interactive nie ma szczególnego doświadczenia w kategorii symulatorów randkowania, dlatego sięgnęło po wsparcie ekspertów. W tworzeniu Hooked on You: A Dead by Daylight Dating Sim pomaga im studio Psyops, znane z symulatora randkowania inspirowanego KFC (I Love You, Colonel Sanders!).

Zaciekawiło Was Hooked on You: A Dead by Daylight Dating Sim? Myślicie nad tym, żeby zagrać? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *