Niedawno pisaliśmy o twórcach survival horroru Dead by Daylight, którzy tworzą symulator randkowania z mordercami. Teraz okazuje się, że studio stojące za popularną grą z tego gatunku idzie w odwrotnym kierunku i pracuje nad horrorem psychologicznym.

Twórcy Dream Daddy zupełnie zmieniają kierunek działania

Studio Game Grumps zadebiutowało z dużym impetem w 2017 roku. Ich symulator randkowania z samotnymi ojcami (Dream Daddy) spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem. Początkowo pojawiły się wersje na PC z Windowsem i macOS-em, potem stworzono też porty na Xboxa, PlayStation i Switcha.

Dream Daddy to w dużej mierze przyjemna, bezstresowa i wręcz można byłoby powiedzieć, że urocza gra. Tym bardziej może dziwić, że kolejne duże dzieło studia będzie właśnie horrorem psychologicznym. Na razie o nowym tytule wiemy poza tym niewiele. Ma się nazywać Homebody i być oparty na narracji.

Już na pierwszy rzut oka rzuca się skądinąd kreskówkowy, nieco rozpikselizowany styl graficzny. Wśród swoich inspiracji twórcy wskazują slashery z lat 80 ubiegłego stulecia – i zdecydowanie widać to w trailerze.

Jest on stosunkowo krótki, więc ciężko jeszcze wydawać jakieś wyroki, ale już teraz Homebody jawi się jako produkcja dość unikalna. W każdym razie zdecydowanie różni się ona od tego, do czego Game Grumps przyzwyczaili nas w swoich dotychczasowych produkcjach (nie tylko w Dream Daddy, ale też Soviet Jump Game).

Osią rozgrywki będzie ucieczka przed mordercą

Zadaniem gracza będzie pomoc Emily, głównej bohaterce Homebody, oraz jej przyjaciołom w ucieczce przed bezlitosnym zabójcą.

Konieczne będzie unikanie napastnika za wszelką cenę – nie obejdzie się bez typowych dla gatunku rozwiązań, takich jak zagadki czy dokonywanie wyborów, mogących zaważyć na dalszych losach bohaterów.

Wydawcą Homebody będzie Rogue Games, a więc ta sama firma, z którą Game Grumps współpracowało przy Dream Daddy. Gra ma zadebiutować jeszcze w 2022 roku! Pojawi się na konsolach, a także na PC (zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store).

Dajcie znać, co sądzicie o Homebody i czego się spodziewacie po tym tytule! A jeśli graliście w Dream Daddy, to koniecznie pochwalcie się wrażeniami i zdradźcie, czy jesteście zaskoczeni, że Game Grumps postanowiło tym razem postawić na całkowicie inny gatunek.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *