Niedawno pisaliśmy o twórcach survival horroru Dead by Daylight, którzy tworzą symulator randkowania z mordercami. Teraz okazuje się, że studio stojące za popularną grą z tego gatunku idzie w odwrotnym kierunku i pracuje nad horrorem psychologicznym.

Twórcy Dream Daddy zupełnie zmieniają kierunek działania

Studio Game Grumps zadebiutowało z dużym impetem w 2017 roku. Ich symulator randkowania z samotnymi ojcami (Dream Daddy) spotkał się z naprawdę ciepłym przyjęciem. Początkowo pojawiły się wersje na PC z Windowsem i macOS-em, potem stworzono też porty na Xboxa, PlayStation i Switcha.

Dream Daddy to w dużej mierze przyjemna, bezstresowa i wręcz można byłoby powiedzieć, że urocza gra. Tym bardziej może dziwić, że kolejne duże dzieło studia będzie właśnie horrorem psychologicznym. Na razie o nowym tytule wiemy poza tym niewiele. Ma się nazywać Homebody i być oparty na narracji.

Już na pierwszy rzut oka rzuca się skądinąd kreskówkowy, nieco rozpikselizowany styl graficzny. Wśród swoich inspiracji twórcy wskazują slashery z lat 80 ubiegłego stulecia – i zdecydowanie widać to w trailerze.

Jest on stosunkowo krótki, więc ciężko jeszcze wydawać jakieś wyroki, ale już teraz Homebody jawi się jako produkcja dość unikalna. W każdym razie zdecydowanie różni się ona od tego, do czego Game Grumps przyzwyczaili nas w swoich dotychczasowych produkcjach (nie tylko w Dream Daddy, ale też Soviet Jump Game).

Osią rozgrywki będzie ucieczka przed mordercą

Zadaniem gracza będzie pomoc Emily, głównej bohaterce Homebody, oraz jej przyjaciołom w ucieczce przed bezlitosnym zabójcą.

Konieczne będzie unikanie napastnika za wszelką cenę – nie obejdzie się bez typowych dla gatunku rozwiązań, takich jak zagadki czy dokonywanie wyborów, mogących zaważyć na dalszych losach bohaterów.

Wydawcą Homebody będzie Rogue Games, a więc ta sama firma, z którą Game Grumps współpracowało przy Dream Daddy. Gra ma zadebiutować jeszcze w 2022 roku! Pojawi się na konsolach, a także na PC (zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store).

Dajcie znać, co sądzicie o Homebody i czego się spodziewacie po tym tytule! A jeśli graliście w Dream Daddy, to koniecznie pochwalcie się wrażeniami i zdradźcie, czy jesteście zaskoczeni, że Game Grumps postanowiło tym razem postawić na całkowicie inny gatunek.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *