Valheim to najnowszy hit na Steamie, który podbił serca graczy i w błyskawicznym tempie osiągnął ogromną popularność. Zarówno pod względem ilości graczy grających jednocześnie, sprzedaży, a także widzów na Twitchu. W tej pierwszej kategorii dzieło studia Iron Gate AB zdołało nawet na chwilę wbić się na 3 miejsce.

Valheim zostało wyprzedzone tylko przez CS-a: GO i DOTĘ 2

Valheim, gra survivalowa dla od 1 do 10 graczy z proceduralnie generowanym światem osadzonym w realiach wikingów, zadebiutowała 2 lutego 2021 roku. Zaledwie w ciągu tygodnia sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Warto wspomnieć, że nie jest to jeszcze pełna wersja tytułu – obecnie gra znajduje się we wczesnym dostępie. Aktualnie tytuł kosztuje 71,99 złotych.

CS:GO niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych gier na Steamie pod względem ilości aktywnych graczy, a DOTA 2 drugie. Tych tytułów Valheim nie udało się jeszcze pokonać, ale przez pewien czas gra plasowała się tuż pod nimi, na wspomniane już 3 miejsce, z ponad 360 000 aktywnymi graczami.

wykres

Ten nowy fenomen prześcignął w ten sposób takie tytuły, jak PUBG, GTA V czy Apex Legends. W momencie pisania tego artykułu spadł na 4 miejsce, za PUBG, aczkolwiek z pewnością nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa i sporo wskazuje, że, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas, jego popularność będzie tylko rosła.

Deweloperzy mają wiele planów na przyszłość

Deweloperzy nie spoczywają na laurach i mają szeroko zakrojone plany, aby usprawnić rozgrywkę. Opublikowali roadmapę, z której wynika, że planują między innymi wprowadzenie poprawek w walce i trybu piaskownicy, dodanie większej ilości unikalnych lokacji i nie tylko. Możecie ją zobaczyć poniżej:

valheim roadmapa

Graliście już w Valheim, a może dopiero zastanawiacie się, czy ta gra jest warta wypróbowania? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *