Valve nie próżnuje. Ledwo co uporządkowała się sytuacja na rynku mini komputerów Steam Deck, a już dostaliśmy potwierdzenie, że Steam Deck 2 pojawi się najwcześniej za dwa lata. To jednak nie wszystko: od jakiegoś czasu pojawiają się wycieki na temat ich nowego zestawu do VR, czyli wirtualnej rzeczywistości, które dziś wyglądają na jeszcze bardziej prawdopodobne!

Nowy headset Steam do VR już niedługo?

Pierwsze próby wejścia w świat gier VR Valve zapowiedziało już w 2017. Ich plany obejmowały trzy gry i własny headset do grania. Możecie pamiętać Half Life: Alyx, które wyszło w marcu 2020 roku, prawie rok po premierze Valve Index, czyli właśnie headsetu do wirtualnej rzeczywistości. Wtedy też pojawiły się plotki o tym, że VR 2.0 będzie kolejnym projektem.

Od tamtej pory nie było żadnych nowych wieści na ten temat. Ani o pozostałych dwóch grach, ani o dalszych planach rozwijania VR. Najpewniej projekt został spowolniony przez pandemię i braki w podzespołach, które wystąpiły w tym samym czasie, a potem cofnięte w kolejności za projekt przenośnego komputera Steam Deck.

Plotki o nowym sprzęcie od Valve, który może być zapowiedzią kolejnego headsetu, pojawiają się już od dłuższej chwili, a za sprawą najnowszej informacji można uznać, że zdecydowanie coś jest na rzeczy. Valve właśnie wypuściło wersję beta SteamVR 2.0, czyli systemu operacyjnego obsługującego ich headset. Czemu akurat teraz? Najpewniej, żeby dobrze przetestować przed premierą nowego sprzętu!

Całość znajduje potwierdzenie w mailu, który The Verge dostało od Valve:

Witamy! Dzisiaj udostępniamy SteamVR 2.0 w wersji beta. Postrzegamy to jako pierwszy duży krok w kierunku naszego celu, jakim jest przeniesienie wszystkich nowości z platformy Steam do VR.

Użytkownicy, którzy zdecydują się zainstalować tę wersję beta, zauważą nowy interfejs użytkownika z wieloma dodatkowymi funkcjami:

  • Większość obecnych funkcji Steam i Steam Deck jest teraz częścią SteamVR.
  • Zaktualizowana klawiatura z obsługą nowych języków, emotikonów i motywów
  • Integracja czatu Steam i czatu głosowego
  • Ulepszony sklep, który umieszcza nowe i popularne wydania VR z przodu i na środku.

To dopiero początek podróży SteamVR 2.0 i będziemy mieli więcej do przekazania w nadchodzących tygodniach i miesiącach, gdy będziemy zbierać opinie i pracować nad wyżej wymienionymi funkcjami.

Ta beta da nam szansę na dopracowanie niedociągnięć, gdy coraz więcej osób będzie ją wypróbowywać. Podobnie jak w przypadku wszystkich wersji beta, oznacza to, że SteamVR 2.0 będzie coraz lepszy, ponieważ przygotowujemy go do ostatecznej pełnej publicznej premiery.

Co nowego w SteamVR 2.0?

To, co najważniejsze z przytoczonego maila, to integracja w SteamVR 2.0 wszystkich nowości, które pojawiły się w ekosystemie Valve od czasu pierwszego podejścia do wirtualnej rzeczywistości. VR dostał obsługę wszystkich nowych systemów znanych ze Steama i Steam Deck, integrację czatu głosowego, a także lepszy interfejs i dostęp do większej liczby języków i emotikon.

Jak sądzicie, kiedy zobaczymy pierwszą zapowiedź nowego headsetu od Valve? Jakie są wasze doświadczenia z jedyną dotychczasową grą VR w świecie Half Life? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

iem 2024 podsumowanie IEM 2024 przeszedł do historii. Sprawdź wyniki!
Wszystko, co dobre, musi kiedyś dobiec końca. Ledwo pisaliśmy o tym, że IEM już trwa, a już zastał nas poniedziałek, a to oznacza, że IEM
Apple Vision Pro Vision Pro – nowość od Apple. Sprawdź, co o niej wiemy!
Apple stara się regularnie dostarczać na rynek nowe technologie, będące wyznacznikiem jakości. Teraz amerykańska korporacja wypuściła nowe gogle Apple Vision Pro. Sprawdź, co wiemy o
jak sprawdzić steam id Jak sprawdzić Steam ID? Wystarczą dwie minuty!
W wielu przypadkach może się zdarzyć, że jakaś aplikacja czy strona poprosi nas o podanie Steam ID, czyli unikalnego 17 lub 18-liczbowego kodu, przypisanego danemu
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *