Przewiduje się, że zarówno rynek asystentów głosowych, jak i chatbotów w nadchodzących latach znacznie przybierze na wartości. W Polsce jednak wciąż są to technologie dość niszowe. Nie oznacza jednak, że nic w naszym kraju w tym zakresie się nie dzieje, czego najlepszym dowodem jest VoiceFest, który odbędzie się już niedługo.

VoiceFest to pierwszy polski Festiwal Asystentów Głosowych i Chatbotów

VoiceFest, czyli pierwsze polskie wydarzenie tego typu, skupiające się tylko i wyłącznie na asystentach głosowych i chatbotach, odbędzie się 16 stycznia 2021 roku, w sobotę po południu. Taka data nie jest przypadkiem – właśnie 16 styczna, ale 2019 roku, odbyła się polska premiera Asystenta Google.

Całość będzie oczywiście odbywała się zdalnie. Udział w festiwalu jest bezpłatny, żeby otrzymać darmową wejściówkę trzeba jedynie zapisać się do newslettera, co można zrobić tutaj.

Wśród prelegentów pojawia się wiele nazwisk, które pasjonaci tematu voice assistants i chatbotów w Polsce mogą już kojarzyć. Przemawiać będą m.in. Jowita Michalska z Digital University, Rafał Grabacz oraz Karol Stryja z utter.one, Michał Stanisławek z HearMe.ai oraz Maciej Maliszewski z K2Bots.ai.

Do kogo skierowany jest ten festiwal?

Organizatorzy festiwalu deklarują, że zadbali o to, aby był on ciekawy zarówno dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w projektowaniu chatbotów czy asystentów głosowych, a po prostu ciekawi ich ten temat, jak i dla profesjonalistów.

Programiści, pasjonaci nowych technologii, marketingowcy, właściciele firm – to tylko kilka grup, dla których informacje przekazane podczas tego wydarzenia mogą okazać się interesujące, a może nawet i pomocne w życiu zawodowym. Jeśli nie teraz, to za kilka lat.

Zainteresował Was pomysł na zorganizowanie festiwali o takiej tematyce? Planujecie wziąć w nim udział? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Koniecznie podzielcie się także Waszymi dotychczasowymi doświadczeniami z chatbotami i asystentami głosowymi, jeśli takowe posiadacie, a także Waszą opinią na ich temat.

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *