Przewiduje się, że zarówno rynek asystentów głosowych, jak i chatbotów w nadchodzących latach znacznie przybierze na wartości. W Polsce jednak wciąż są to technologie dość niszowe. Nie oznacza jednak, że nic w naszym kraju w tym zakresie się nie dzieje, czego najlepszym dowodem jest VoiceFest, który odbędzie się już niedługo.

VoiceFest to pierwszy polski Festiwal Asystentów Głosowych i Chatbotów

VoiceFest, czyli pierwsze polskie wydarzenie tego typu, skupiające się tylko i wyłącznie na asystentach głosowych i chatbotach, odbędzie się 16 stycznia 2021 roku, w sobotę po południu. Taka data nie jest przypadkiem – właśnie 16 styczna, ale 2019 roku, odbyła się polska premiera Asystenta Google.

Całość będzie oczywiście odbywała się zdalnie. Udział w festiwalu jest bezpłatny, żeby otrzymać darmową wejściówkę trzeba jedynie zapisać się do newslettera, co można zrobić tutaj.

Wśród prelegentów pojawia się wiele nazwisk, które pasjonaci tematu voice assistants i chatbotów w Polsce mogą już kojarzyć. Przemawiać będą m.in. Jowita Michalska z Digital University, Rafał Grabacz oraz Karol Stryja z utter.one, Michał Stanisławek z HearMe.ai oraz Maciej Maliszewski z K2Bots.ai.

Do kogo skierowany jest ten festiwal?

Organizatorzy festiwalu deklarują, że zadbali o to, aby był on ciekawy zarówno dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia w projektowaniu chatbotów czy asystentów głosowych, a po prostu ciekawi ich ten temat, jak i dla profesjonalistów.

Programiści, pasjonaci nowych technologii, marketingowcy, właściciele firm – to tylko kilka grup, dla których informacje przekazane podczas tego wydarzenia mogą okazać się interesujące, a może nawet i pomocne w życiu zawodowym. Jeśli nie teraz, to za kilka lat.

Zainteresował Was pomysł na zorganizowanie festiwali o takiej tematyce? Planujecie wziąć w nim udział? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Koniecznie podzielcie się także Waszymi dotychczasowymi doświadczeniami z chatbotami i asystentami głosowymi, jeśli takowe posiadacie, a także Waszą opinią na ich temat.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Monitorowanie produkcji. Jak robić to w nowoczesny sposób?
Monitorowanie produkcji to proces polegający na pozyskiwaniu danych z produkcji. Ma na celu zwiększenie efektywności związanych z nią procesów, a także ciągłą optymalizację produkcji. Nadzór
heineken the boring phone Heineken stworzył… telefon z klapką — The Boring Phone
„Teraz BEZ mediów społecznościowych” – tak Heineken reklamuje swój nowy… telefon. Tak, znany producent piwa zdecydował się wkroczyć na rynek elektroniki. The Boring Phone, czyli
napiwki dla twórców gier Ukończyłeś grę i przypadła Ci do gustu? Daj napiwek. Nowy pomysł byłego szefa Blizzarda
Wszystko wskazuje na to, że płacenie za gry AAA w dniu premiery około 70 dolarów to wciąż zbyt mało dla twórców. Coraz częściej słychać, że
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *