Mark Zuckerberg pochwalił się inwestorom, że jego komunikator WhatsApp dostarcza średnio 100 miliardów wiadomości dziennie na całym świecie. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 6 lat ilość dostarczanych wiadomości się podwoiła.
WhatsApp cały czas pnie się do góry
WhatsApp posiada dzisiaj ponad 2 miliardy użytkowników, a w niektórych krajach, takich jak Indie, jest aplikacją numer jeden jeśli chodzi o komunikatory. Za jego pomocą użytkownicy wymieniają ponad 100 miliardów wiadomości dziennie.
Dla porównania, w 2014 roku ten komunikator miał mniej niż 1/4 obecnych użytkowników, którzy wymieniali średnio 50 miliardów wiadomości dziennie. Dwa lata później, w 2016 roku, za pomocą Facebook Messengera i WhatsAppa razem wysyłano średnio około 60 miliardów wiadomości.
Konkurencja? Daleko w tyle
Można powiedzieć, że w tym momencie WhatsApp już tylko bije swoje własne rekordy. Pod względem ilości wiadomości przesyłanych dziennie konkurencja po prostu nie ma do niego podejścia. Ani Apple ze swoim iMessage, ani WeChat, który w Europie jest w dużej mierze nieznany, ale w Azji używa go ponad miliard osób, nawet nie zbliżają się do wyników WhatsAppa.
W tym roku wszyscy polegaliśmy na komunikatorach bardziej niż kiedykolwiek, żeby kontaktować się z najbliższymi lub pracować. Jesteśmy dumni, że WhatSapp jest w stanie dostarczyć średnio 100 miliardów wiadomości każdego dnia i jesteśmy podekscytowani tym, co czeka nas w przyszłości. – Will Cathcart, szef WhatsAppa
Cały czas testowane są nowe rozwiązania
W 2018 roku WhatsApp zaczął testować w Indiach, w których, jak już wspomniano, jest szalenie popularny, nowe rozwiązania. Należało do nich oferowanie użytkownikom produktów finansowych z zakresu m.in. kredytów i ubezpieczeń.
Póki co produkt utknął jednak w fazie testów i firma nie podzieliła się żadnymi informacjami na temat tego, kiedy planuje wdrożyć te rozwiązania na większą skalę (ani kiedy mogą one potencjalnie trafić także do innych krajów).
Warto wspomnieć, że w czerwcu 2020 WhatsApp uruchomił w Brazylii (która jest dla niego drugim największym rynkiem) możliwość wykonywania płatności za pomocą tego komunikatora… po czym tydzień później musiał ją zawiesić, ponieważ brazylijski bank centralny poprosił Visę i Mastercard o wstrzymanie transakcji wykorzystujących WhatsAppa. Póki co opcja płatności za pomocą tego komunikatora w tym kraju nie została odwieszona, a mamy już listopad.
Używacie WhatsAppa? Lubicie ten komunikator? Jeśli chodzi o szyfrowane komunikatory, jest on z pewnością najpopularniejszą opcją, ale niekoniecznie najlepszą. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, której aplikacji Wy używacie!
WARTO PRZECZYTAĆ: