Fani serii czekający na next-genową wersję Wiedźmina 3 musieli uzbroić się w cierpliwość, natomiast powoli zbliżamy się wreszcie do finiszu. Z tej okazji CD Projekt podzielił się szczegółami odnośnie do zawartości aktualizacji na PS5 i Xboxa Series X/S, a do tego pokazał nawet fragmenty rozgrywki.

Nowości jest sporo, w tym garść inspirowanych serialem Netflixa

Jeśli wszystko pójdzie z planem (a wygląda na to, że wszelkie opóźnienia mamy już za sobą) next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 będzie dostępna już za kilka tygodni, a dokładnie – 14 grudnia 2022.

Twórcy zorganizowali streama, podczas którego dowiedzieliśmy się naprawdę sporo. Zapis z niego, obejmujący zarówno dyskusję twórców, jak i fragmenty gameplay’u, możecie obejrzeć poniżej:

Najważniejsze nowości prezentują się następująco:

  • obsługa ray tracingu
  • specjalny tryb wydajności na konsolach w wersji 60 FPS lub 30 FPS z ray tracingiem (niedostępny na Xboxie Series S) oraz tryb jakości
  • usprawnione tekstury w rozdzielczości 4K
  • możliwość wyboru jeszcze wyższych ustawień graficznych
  • zapisywanie międzyplatformowe między PS5, Series X/S i PC.

Twórcy nie omieszkali skorzystać na popularności serialu Netflixa o Geralcie, w związku z czym dostaniemy także serię zadań inspirowanych tym dziełem. Zaangażowano nawet aktorów głosowych z amerykańskiej produkcji (w tym Henry’ego Cavilla, który po najnowszym sezonie pożegna się z rolą). Nie zabraknie też dodatkowych kostiumów znanych z serialu dla Geralta, Ciri, Yennefer, Tris, Jaskra, a także, z jakiegoś powodu, nilfgaardzkich żołnierzy.

Mniejsze usprawnienia obejmują tryb fotograficzny, w tym możliwość robienia zdjęć “zza ramienia”, haptyczne informacje zwrotne na PS5, możliwość zwiększenia czcionki napisów, filtrowania mapy czy zamykania mini-mapy podczas walki.

Plus masę drobnych poprawek różnorakich błędów w zadaniach, które mogły irytować graczy. Jest również nowy sposób korzystania ze Znaków (zamiast wyboru z kółka można przypisać je do określonych skrótów) oraz nowe widoki kamery.

Wszystko to za okrągłe 0 złotych

Next-genowa aktualizacja będzie dostępna całkowicie za darmo dla aktualnych posiadaczy Wiedźmina 3, więc większość zainteresowanych pewnie nie będzie musiała szukać portfela.

Dla nowych graczy równolegle z aktualizacją ukaże się Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna, w skład której wchodzą m.in. powyższe nowości, darmowe DLC, a także oczywiście dwa duże dodatki do “trójki” – Serca z kamienia oraz Krew i wino.

Dajcie znać, czy na nią czekacie i jakie macie oczekiwania!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *