Microsoft zdecydował się ujawnić garść informacji na temat nadchodzącego systemu Windows 11. Poinformował o sporej ilości ciekawostek, takich jak zintegrowanie Microsoft Teams z paskiem zadań, ale też o kilku naprawdę dużych zmianach. Jedną z nich jest udostępnienie w nowym systemie aplikacji na Androida.

Windows 11 będzie uzyskiwał aplikacje na Androida od… Amazona, nie Google

Słysząc, że Windows 11 udostępni aplikacje na Androida, wiele osób z pewnością od razu założy, że będzie czerpał je bezpośrednio z Google Play. Tak się jednak nie stało i zamiast tego aplikacje będą pochodzić z Amazon Appstore.

Wielu Polaków mogło o Appstore Amazona nawet nie słyszeć – jest to sklep z Androidowymi aplikacjami, niekorzystający z usług Google. Przeznaczony jest do wykorzystania przez tablety Amazon Fire i inne urządzenia firmy, a teraz posłuży najwyraźniej jako podstawa sklepu z androidowymi aplikacjami w Windowsie 11.

Dlaczego Microsoft zdecydował się na taki, a nie inny krok? Można na ten temat tylko spekulować, natomiast warto pamiętać, że Google sprzedaje swoje własne notebooki – jeśli nie wiecie, co to, przeczytajcie koniecznie nasz artykuł tłumaczący, czym są chromebooki.

W skrócie, ich ważną funkcją jest integracja z aplikacjami na Androida. Udostępniając Microsoftowi sklep Google Play, firma sama tworzyłaby dla swoich produktów konkurencję.

Aplikacje zadziałają na procesorach Intela, AMD i Arm

Aplikacje androidowe na Windows 11 będą uruchamiane za pomocą technologii Intel Bridge. Nie oznacza to jednak, że zostaną one udostępnione tylko na urządzeniach wykorzystujących procesory tego producenta.

Przeciwnie – sam Intel potwierdził, że z aplikacji stworzonych z myślą o Androidzie na nowym systemie operacyjnym Microsoftu będą mogli korzystać także posiadacze procesorów AMD i Arm.

Windows 11 ma być dostępny na nowych urządzeniach, a także na starszych w ramach aktualizacji z Windowsa 10, jeszcze pod koniec tego roku. Firma zapowiada, że aplikacje będą działać bardzo płynnie. Podczas prezentacji pokazano odpalonego na “jedenastce”… TikToka.

Co Wy o tym myślicie? Cieszycie się z tego, że będzie można w systemie Windows wygodnie korzystać z aplikacji na Androida, bez konieczności wykorzystywania emulatorów? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Laptop z Windows Vs Macbook. Zobacz, co wybrać!
Biorąc pod uwagę konkurencyjną ofertę rynkową, wybór laptopa może być dosyć sporym wyzwaniem. Obecnie dostępne są setki modeli z różnorodnymi funkcjonalnościami, parametrami oraz systemami operacyjnymi
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *