Microsoft zdecydował się ujawnić garść informacji na temat nadchodzącego systemu Windows 11. Poinformował o sporej ilości ciekawostek, takich jak zintegrowanie Microsoft Teams z paskiem zadań, ale też o kilku naprawdę dużych zmianach. Jedną z nich jest udostępnienie w nowym systemie aplikacji na Androida.

Windows 11 będzie uzyskiwał aplikacje na Androida od… Amazona, nie Google

Słysząc, że Windows 11 udostępni aplikacje na Androida, wiele osób z pewnością od razu założy, że będzie czerpał je bezpośrednio z Google Play. Tak się jednak nie stało i zamiast tego aplikacje będą pochodzić z Amazon Appstore.

Wielu Polaków mogło o Appstore Amazona nawet nie słyszeć – jest to sklep z Androidowymi aplikacjami, niekorzystający z usług Google. Przeznaczony jest do wykorzystania przez tablety Amazon Fire i inne urządzenia firmy, a teraz posłuży najwyraźniej jako podstawa sklepu z androidowymi aplikacjami w Windowsie 11.

Dlaczego Microsoft zdecydował się na taki, a nie inny krok? Można na ten temat tylko spekulować, natomiast warto pamiętać, że Google sprzedaje swoje własne notebooki – jeśli nie wiecie, co to, przeczytajcie koniecznie nasz artykuł tłumaczący, czym są chromebooki.

W skrócie, ich ważną funkcją jest integracja z aplikacjami na Androida. Udostępniając Microsoftowi sklep Google Play, firma sama tworzyłaby dla swoich produktów konkurencję.

Aplikacje zadziałają na procesorach Intela, AMD i Arm

Aplikacje androidowe na Windows 11 będą uruchamiane za pomocą technologii Intel Bridge. Nie oznacza to jednak, że zostaną one udostępnione tylko na urządzeniach wykorzystujących procesory tego producenta.

Przeciwnie – sam Intel potwierdził, że z aplikacji stworzonych z myślą o Androidzie na nowym systemie operacyjnym Microsoftu będą mogli korzystać także posiadacze procesorów AMD i Arm.

Windows 11 ma być dostępny na nowych urządzeniach, a także na starszych w ramach aktualizacji z Windowsa 10, jeszcze pod koniec tego roku. Firma zapowiada, że aplikacje będą działać bardzo płynnie. Podczas prezentacji pokazano odpalonego na “jedenastce”… TikToka.

Co Wy o tym myślicie? Cieszycie się z tego, że będzie można w systemie Windows wygodnie korzystać z aplikacji na Androida, bez konieczności wykorzystywania emulatorów? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *