Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

GoldenEye 007 to klasyk wydany pierwotnie na konsolę Nintendo 64 w 1997 roku. Swego czasu w przygotowaniu był remake tego tytułu na Xboxa 360, ale w pewnym momencie został skasowany. Teraz pojawił się w Internecie i każdy może w niego zagrać, wykorzystując jedynie PC-ta i odpowiedni emulator.

Remake został skasowany w 2008 roku, ale teraz nagle pojawił się w sieci

GoldenEye 007 na Xboxa 360 został skasowany w 2008 roku, rzekomo z powodu zamieszania związanego z prawami do marki. W sprawę wmieszane m.in. Nintendo i Microsoft, ale też właściciel licencji na wykorzystanie wizerunku Jamesa Bonda w grach.

Remake’em zainteresowali się także aktorzy występujący w filmie GoldenEye z 1995 roku, na którym oparta była wydana dwa lata później gra na Nintendo 64. Sytuacja była więc mocno skomplikowana.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że gry nie skasowano na wczesnym etapie produkcji, a właściwie już pod jej koniec. Z tego właśnie względu nie mamy tutaj do czynienia ze stworzonym na szybko demem technicznym, a pełnowymiarową grą.

Po skasowaniu GoldenEye o grze było przez długi czas w dużej mierze cicho (w 2016 roku pojawiło się jedynie 30-minutowe nagranie z rozgrywki), aż nagle w zeszłym miesiącu ktoś opublikował długi gameplay z zaginionego remake’a. Możecie obejrzeć go poniżej.

Wydawało się, że nic więcej się już nie dowiemy, po czym teraz pliki niezbędne do uruchomienia gry na emulatorze trafiły do sieci.

GoldenEye jest grywalny, aczkolwiek nie we wszystkich trybach

Dzięki plikom, które wyciekły, można grać w GoldenEye 007 w trybie pojedynczego gracza, a także w ramach lokalnego multiplayera. Nie są za to z oczywistych względów dostępne sieciowe tabele wyników, a także sieciowy tryb dla wielu graczy.

Żeby móc zagrać w remake’a, wystarczy go pobrać (pliki są łatwo dostępne w Internecie) i uruchomić za pomocą PC-towego emulatora Xboxa 360, na przykład emulatora Xenia.

Nie należy mylić tego remake’a, stworzonego przez studio Rare, z remake’em o nazwie GoldenEye 007: Reloaded stworzonym przez Activision w 2010 roku i wypuszczonym najpierw na Wii, a rok później na PS3 i Xboxa 360. Chociaż obie gry są inspirowane klasykiem na Nintendo 64, to bardzo się różnią – pierwszy z nich jest znacznie bardziej wierny oryginałowi.

Planujecie wypróbować skasowanego remake’a GoldenEye 007? Może już to zrobiliście? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.