Jeszcze do niedawna w szkockim supermarkecie Margiotta spotkać można było robota – sprzedawcę. Niestety urządzenie nie sprawdziło się w pracy i po tygodniu zostało zwolnione.

Fabio, bo tak w rzeczywistości nazywał się humanoidalny robot; z początku prawidłowo wywiązywał się ze swoich podstawowych obowiązków. Niestety problemy pojawiły się, kiedy klienci chcieli się dowiedzieć, gdzie mogą znaleźć dany produkt. Robot nie potrafił poprawnie zinterpretować złożonego zapytania z uwagi na panujący w sklepie hałas. Wpadek było na tyle dużo, że właściciele sklepu postanowili nadać Fabio’wi nowe zadanie w postaci podajnika na próbki. Miał on zachęcać klientów do kosztowania wieprzowiny. Na niekorzyść maszyny i tam okazała się ona nieporadna i zamiast zachęcać ludzi do próbowania raczej motywował ich do unikania.

Z uwagi na stosunkowo małą skuteczność robota w pracy na sklepie właściciele zdecydowali się zrezygnować z jego usług. Zdaniem kierowniczki – Luisy Margiotty – mechaniczni sprzedawcy nie będą w stanie nigdy zastąpić tych prawdziwych. Urządzenia ograniczają się, bowiem tylko do zaprogramowanych czynności nie wchodząc w głębszą interakcje z klientami. Niestety to właśnie ona w większości okazuje się skuteczną przynętą w trakcie robienia zakupów. “W przyszłości zawsze będzie pula zawodów, które wykonywać będą ludzie” – dodaje Margiotta.

W ten oto sposób robot Fabio został wylany z roboty i swoją drogą ciekawe, czy ktoś ponownie go zatrudni – w końcu dysponuje małym, ale jednak doświadczeniem zawodowym. Współcześnie jest to bardzo cenna cecha.

Źródło: polsatnews.pl / photo: thetimes.com

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
chrome z nową funkcją Przeglądarka Chrome na Androida z nową funkcją! 
Używacie na co dzień Google Chrome, czyli najpopularniejszej przeglądarki świata? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Was nowa funkcja, która właśnie pojawiła się w najnowszej
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *