X, wtedy jeszcze znany jako Twitter, wprowadził w zeszłym roku pewną ciekawą funkcję… której właśnie zdecydował się pozbyć. Kilka miesięcy temu był o niej głośno w związku z niefortunnym bugiem.

Nowa funkcja przetrwała ledwie nieco ponad rok

W ostatnim czasie X przechodzi spore przeobrażenie — nie tylko w nazwie. Między innymi Elon Musk zastanawia się nad wprowadzeniem opłaty dla wszystkich użytkowników za korzystanie z platformy, wprowadzono weryfikację dokumentem tożsamości, co chwilę zmienia się coś także w kwestii dostępu osób niezalogowanych do portalu.

Teraz ogłoszono kolejną sporą zmianę. Funkcja Circles, która zadebiutowała w sierpniu 2022 roku (a więc jeszcze zanim sfinalizowany został zakup firmy przez Muska), niedługo zniknie z platformy. Pozwala ona udostępniać swoje posty tylko dla wybranych grup odbiorców, czyli tytułowych „kręgów”.

X wycofuje Circles od 31 października 2023 r. Po tej dacie nie będzie można tworzyć nowych postów, które są ograniczone do Twojego kręgu, ani nie będzie można dodawać osób do Twojego kręgu — X

Platforma nie podała żadnej oficjalnej przyczyny, z której podjęła taki krok. Wyłączenie Circles ogłosiła zresztą bez szczególnej pompy: w krótkim poście opublikowanym przez profil wsparcia technicznego X, który możecie zobaczyć poniżej.

Niedawno portalowi przydarzyła się niefortunna wpadka

Jeśli ograniczamy widoczność postów do określonej grupy osób, oczywiste jest, że nie chcemy, aby zobaczyli je wszyscy. Stąd też duże poruszenie wywołała sytuacja, która miała miejsce w kwietniu tego roku. Otóż… nagle niektóre treści publikowane w ramach Circle zaczęły pojawiać się w zakładce Dla Ciebie osób, które nie należały do danego kręgu.

Inaczej mówiąc, treści, które miały być prywatne, trafiły do nieuprawnionych osób. Warto przypomnieć, że po zakupie Twittera, przemianowanego później na X, przez Elona Muska, zwolniono sporą część kadry, co mogło wpłynąć na stan techniczny witryny.

Co o tym wszystkim sądzicie? Korzystaliście z funkcji Circles i będziecie za nią tęsknić? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

x Elon Musk: Bojkot reklamodawców może zabić firmę
Miliarderowi puściły nerwy i postanowił dosadnie skomentować zachowanie największych klientów. Uważa, że to oni będą odpowiedzialni, jeśli X upadnie. Cóż, chyba już się przyzwyczailiśmy do
x nagłówki artykułów Nagłówki artykułów na X chwilę temu zniknęły, a już wracają
Dopiero co okazało się, że z serwisu X znikają nagłówki artykułów prasowych, a teraz wszystko wskazuje na to, że powracają! Szybka zmiana decyzji Nieustannie jest
x na playstation Sony przestaje wspierać X na PlayStation
Niebawem Sony zrezygnuje z integracji platformy społecznościowej X znanej dawniej jako Twitter z konsolami PS4 i PS5. Oznacza to, że gracze nie będą mogli korzystać
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *