Pod koniec 2020 roku zadebiutowała nowa generacja konsol, zarówno od Microsoftu jak i Sony. W niniejszym artykule skupimy się jednak na sprzęcie pierwszej z tych dwóch firm, a konkretniej Xboxie Series X. Według specyfikacji technicznej to obecnie najmocniejsza konsola świata, ale wiadomo, że nie samymi cyferkami konsole stoją. Czy warto kupić Xboxa Series X, dziś, w 2022 roku? Na to pytanie odpowiemy sobie poniżej.

Czy warto kupić Xboxa Series X?

Cena regularna najmocniejszej konsoli Microsoftu to obecnie 2349 zł i po długich miesiącach wreszcie można ją za tyle kupić (jeszcze do niedawna znalezienie sprzętu w tej kwocie graniczyło z cudem). Nie jest to mała kwota, a do tego trzeba jeszcze doliczyć pieniądze na dobry telewizor do Xbox Series X, aby wyciągnąć z nowego sprzętu jak najwięcej. Podłączanie XSX do monitora czy TV sprzed 10 lat nie będzie zbyt dobrym pomysłem, bo zwyczajnie nie wykorzystamy potencjału tego sprzętu na tyle jak w parze z wysokiej jakości ekranem.

Jeżeli chodzi o gry, to na Xboxie Series X zdecydowanie jest w czym wybierać, a tym bardziej z uwagi na fakt, że konsola wspiera wsteczną kompatybilność. To z kolei oznacza, że bez trudu odpalimy na niej zdecydowaną większość gier z Xboxa One, Xboxa 360, a nawet pierwszego Xboxa.

Konsola Microsoftu może być też stosunkowo niedrogim sposobem na granie, gdy połączy się ją z subskrypcją Xbox Game Pass Ultimate. Co prawda jej cena regularna to 55 zł miesięcznie, ale w istocie wcale nie trzeba tyle płacić, aby móc się nią cieszyć. W internecie są bowiem dostępne poradniki ze sposobami na Game Pass Ultimate VPN, które pozwalają nabyć aż 3-letni abonament za mniej niż 400 zł. Szybka matematyka wskazuje, że zamiast 55 zł można płacić tylko… mniej więcej 11 zł. Nie ulega wątpliwości, że to się zwyczajnie opłaca – w ofercie subskrypcji Amerykanów jest obecnych ponad 500 gier na aż trzy platformy: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S) oraz chmurę. Abonament w wersji Ultimate zapewnia dostęp do tytułów na wszystkich urządzeniach jednocześnie, więc wykupując do niego dostęp, poza konsolą, można grać także na komputerze czy telefonie.

Wydajność Xboxa Series X

Jak już ustaliliśmy na początku, Xbox Series X to obecnie najmocniejsza konsola na rynku. Jej wydajność jest tak wysoka, że w zasadzie każda wydana dotychczas na nią gra będzie działać płynnie, a do tego z przyjemną dla oka grafiką. Co prawda w przypadku niektórych produkcji nadal trzeba wybierać pomiędzy lepszą grafiką a większą płynnością, jednak takich gier jest stosunkowo niewiele. Nie jest to jednak coś, co dotyczy tylko Xboxa Series X – na konkurencyjnym PlayStation 5 jest tak samo.

Podsumowanie

Wydając jednorazowo 2349 zł, można sprawić sobie sprzęt na lata. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, które stale trzeba ulepszać, aby były w stanie obsłużyć coraz to nowsze gry w satysfakcjonującej jakości i płynności, konsola bez trudu uruchomi każdą produkcję, która została i dopiero zostanie na nią wydana.

Za PlayStation 5 przemawiają gry ekskluzywne, co nie oznacza, że na Xboxie ich nie ma, natomiast sprzęt Microsoftu wygrywa pod względem wydajności oraz obecnością bezkonkurencyjnego Game Passa. Mówiąc prościej, Xbox Series X to idealny sprzęt dla osób, którym zależy na możliwie najwyższej wydajności oraz tanim dostępie do gier. Mamy tu jakichś posiadaczy Xboxa Series X? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *