Od 0% do 100% w zaledwie 8 minut – brzmi nieźle, prawda? Xiaomi właśnie pokazało nową ładowarkę o mocy 200W, która potrafi osiągnąć właśnie taki wynik. Niewiele dłużej trwa ładowanie bezprzewodowe za jej pomocą.

8 minut przewodowo, 15 minut bezprzewodowo

Omawiana ładowarka 200W wykorzystuje technologię “HyperCharge”. Podczas prezentacji Xiaomi wykorzystało zmodyfikowany smartfon Xiaomi Mi 11 Pro o pojemności 4000 mAh. Udało się go naładować w całości w przeciągu 8 minut przy ładowaniu przewodowym, zaś ładowanie bezprzewodowe o mocy 120W umożliwiło zapełnienie baterii w około 15 minut.

ładowarka

Dla porównania, jakiś czas temu ta sama firma przedstawiła ładowarkę bezprzewodową 80W zdolną do całkowitego naładowania smartfona w 19 minut. Jeśli chodzi o ładowanie przewodowe, to w zeszłym roku pokazała z kolei ładowarkę przewodową 120W zdolną do naładowania Mi 10 Ultra o pojemności 4500 mAh w około 23 minuty.

Oficjalny profil Xiaomi zamieścił na Twitterze filmik, w którym można dokładnie zobaczyć, jak przebiegało ładowanie, na wypadek, gdyby ktoś wątpił w faktyczną moc tej ładowarki. Możecie obejrzeć go poniżej.

Konkurencja nie śpi i też pracuje nad szybkimi rozwiązaniami

Xiaomi nie jest jedyną firmą na rynku, która pracuje nad szybkim ładowaniem smartfonów. Jest to coś, na co poświęca sporo czasu i wysiłku także między innymi Oppo (chociaż efekty są mimo wszystko mniej imponujące). W zeszłym roku pokazało ładowanie do 100% w 20 minut przy wykorzystaniu ładowarki 120W.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że zarówno w przypadku Xiaomi, jak i innych firm większość tych demonstracji nie przekłada się znacząco na to, co ostatecznie wpada w ręce użytkowników. Przykładowo, niezmodyfikowany Xiaomi Mi 11 Ultra ładuje przewodowo i bezprzewodowo maksymalnie z mocą 67W, zaś flagowiec Oppo X3 Find Pro – ładowanie przewodowe wykorzystujące technologię Super VOOC 2.0 o mocy 65W i bezprzewodowe 30W.

Zaimponowało Wam to najnowsze dokonanie Xiaomi? Chcielibyście mieć taką ładowarkę (i smartfona, który obsłuży tak szybkie ładowanie)? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *