YouTube i sekcja komentarzy to połączenie, które większość Internautów prawdopodobnie dobrze zna. Teraz jednak o takie rozwiązanie została wzbogacona także aplikacja… YouTube Music, zarówno w wersji na iOS, jak i Androida.

Nowa funkcja YouTube Music bliźniaczo przypomina „główne” YouTube

Funkcja komentarzy jest wprowadzana stopniowo, więc jeszcze nie dla każdego jest dostępna. Żeby z niej skorzystać, wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk podczas odtwarzania danego utworu.

Na ekranie pojawi się wtedy dokładnie taka sekcja komentarzy, jaką znamy z YouTube. Będzie także już wstępnie zapełniona komentarzami z filmu na YT, z którego pochodzi dany utwór. Można nie tylko przeczytać, co inni sądzą o piosence, ale też doda własny komentarz.

youtube music
Źródło: 9to5Google

Oprócz możliwości odczytywania i dodawania komentarzy sporo zmieniło się także w kwestii designu zakładki aktualnie odtwarzanego utworu. Między innymi teraz od razu mamy widoczne na ekranie przyciski zapisywania utworu, udostępniania i nie tylko, podczas gdy wcześniej trzeba było nacisnąć na okładkę utworu, aby uzyskać dostęp do tych opcji.

Okładka utworu stała się bardziej zaokrąglona, zmieniono też położenie kciuków w dół i w górę. Te zmiany mogliśmy podejrzeć już podczas testów, które prowadzono w czerwcu.

Niedawno pojawił się także tekst w czasie rzeczywistym

Obecność sekcji komentarzy to nie jedyna spora zmiana, jaką wprowadzono w ostatnim czasie w aplikacji YouTube Music. W kwietniu tego roku firma zaczęła testować dostęp do tekstu utworu w czasie rzeczywistym, a w zeszłym tygodniu wprowadziła go w pełnej krasie.

Funkcja działa podobnie, jak w innych aplikacjach do streamingu muzyki. W czasie odtwarzania utworu podświetlany jest aktualnie śpiewany fragment, a wraz z upływem czasu tekst automatycznie się przewija.

Początkowo tekst na żywo był dostępny dla ograniczonego zasobu piosenek, ale wraz z upływem czasu zaczął pojawiać się dla coraz większej ilości utworów. W przypadku tych, które go nie obsługują, dalej można korzystać ze statycznych napisów, o ile są dostępne. Nowa opcja jest dostępna zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie.

Uważacie sekcję komentarzy z YT w TouTube Music za dobrą zmianę? Korzystacie z tej usługi streamingowej, a może wolicie np. Spotify czy Tidala? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
playstation 5 slim YouTuber stworzył PlayStation 5 Slim, ale jest haczyk
Najnowsza konsola Sony zajmuje za dużo miejsca na półce, a wersji PlayStation 5 Slim nie widać na horyzoncie? Popularny YouTuber znalazł kreatywne rozwiązanie tego problemu,
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *