Powerbanki do telefonów zwykle mają 10 do 20 tysięcy mAh, ewentualnie trochę więcej. Co więc powiecie na powerbanka o pojemności 27 000 000 mAh? Tak jest – 27 milionów miliamperogodzin. Do tego sprzęt jest mobilny… powiedzmy.

27 milionów miliamperogodzin, czyli 148 lat bez ładowania telefonu

Autorem olbrzymiego powerbanka jest YouTuber kryjący się pod pseudonimem Handy Geng. Możecie go kojarzyć jako autora takich inwencji, jak czapka zintegrowana z najpojami w puszcze i słodyczami, czy też kosiarka zrobiona z wózka inwalidzkiego. Tym razem poszedł na całość i stworzył rozwiązanie, dzięki któremu będzie mógł ładować telefon z powerbanka bez doładowywania go chyba już do końca życia.

Jak to możliwe? Otóż powerbank ten ma, jak wspomniano we wstępie, 27 000 000 mAh. Realnie, a nie jak twierdzą chińczycy z AliExpress, którzy sprzedają powerbanki 100 000 mAh o realnej pojemności 6000 mAh. Biorąc pod uwagę, że obecnie przeciętny telefon ma baterię o pojemności około 5000 mAh, z jednego naładowania powerbanku można uzupełnić baterię smartfona około 54 000 razy. Przy doładowywaniu telefonu raz dziennie, wystarczyłoby to na niespełna 148 lat.

handy geng powerbank
Źródło: Hand Geng

Geng wykorzystał do swojego powerbanka baterię z samochodu elektrycznego. Obudowa, która bardzo przypomina obudowę klasycznych powerbanków, została wykonana z metalu i drewna. Zostało do niej przymocowane pięć różnych listew zasilających. YouTuber zadbał o umieszczenie w niej 60 kontaktów, z których można ładować wszelkiej maści urządzenia elektroniczne – laptopy, smartfony i cokolwiek sobie tylko wymarzymy.

Proces budowy niesamowitego powerbanka możecie obejrzeć poniżej:

Teoretycznie powerbank jest mobilny

Na powyższym filmiku Geng demonstruje, jak przenosi swój powerbank za pomocą liny. Można więc teoretycznie stwierdzić, że jest on mobilny, chociaż do kieszeni się niewątpliwie nie zmieści.

powerbank
Źródło: Handy Geng

W filmiku YouTuber wykorzystuje go także jako stolik i zasila nim telewizor oraz pralkę – więc może w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Według twórcy, to doskonałe akcesorium do campingu, które jest ekwiwalentem 900 tradycyjnych powerbanków.

Geng niestety nie podzielił się informacjami co do kosztu zbudowania czy czasu ładowania takiego powerbanka, ale podejrzewamy, że oba są astronomicznie wysokie. Ten projekt to oczywiście tylko ciekawostka, nie chodzi tu o to, aby miał realne, praktyczne zastosowanie.

Dajcie znać, co sądzicie o takim nietypowym powerbanku i czy chcielibyście mieć go w swoim domu!

WARTO PRZECZYTAĆ:

youtube reklamy YouTube zaczęło wolniej działać? Wiemy dlaczego [AKTUALIZACJA]
Coraz więcej użytkowników skarży się na wolniejsze działanie serwisu YouTube. Czy to problem, który można rozwiązać? Co jest winowajcą? Sprawdziliśmy. Wojna między YouTubem a blokerami
budda YouTuber rozdał drogie auta i pobił rekord polskiego Internetu!
Budda znacząco pobił rekord Sylwestra Wardęgi. Chodzi o rekord w liczbie osób na streamie. W niedzielę (14.07.24) Budda zorganizował finał loterii, w której można było
powerbank do laptopa Powerbank do laptopa – jaki model wybrać? Przegląd najlepszych ofert na rynku!
Podczas korzystania z laptopa poza domem może on się po prostu rozładować. W takiej sytuacji trzeba znaleźć kontakt, który nie zawsze będzie dostępny. Wtedy najlepszym
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *