Seria o Harrym Potterze ma długą, skomplikowaną i w wielu miejscach nieszczęśliwą historię z grami komputerowymi. Już od wielu lat nie dostaliśmy pełnoprawnego tytułu w tym uniwersum, jednak stosunkowo niedługo się to zmieni. Hogwart’s Legacy, gra RPG osadzona w świecie wykreowanym przez J.K. Rowling, była od dłuższego czasu obiektem plotek. Wiemy już, kiedy mniej więcej zadebiutuje, pokazano także trailer.

W Hogwart’s Legacy nie zagramy Harrym Potterem

Hogwart’s Legacy będzie miało premierę w 2021 roku. Pojawi się na PS4, PS5, Xboxie One, Xboxie Series X i PC-tach. Tytuł ten jest co prawda osadzony w uniwersum Harry’ego Pottera, ale akcja rozgrywa się na długo przed jego narodzinami – w XIX wieku. Głównym bohaterem będzie uczeń Hogwartu, o obecnie bliżej nieznanej tożsamości.

Nie znamy szczegółów odnośnie fabuły – wiadomo jedynie, że gra będzie obracać się wokół starożytnego sekretu, który może zagrozić czarodziejom. Nasz bohater będzie wyjątkowym czarodziejem, mającym talent do zapomnianej już, starożytnej magii.

W grze zajmiemy się także bardziej przyziemnymi sprawami niż ratowanie świata, a mianowicie nauką warzenia eliksirów i rzucania zaklęć, będziemy też m.in. mieli okazję przelecieć się na hipogryfie.

Hogwart’s Legacy – trailer

Po latach plotek wreszcie opublikowano trailer, który spotkał się z pozytywnym przyjęciem. W momencie pisania tych słów obejrzało go już ponad 1 400 000 osób, a niemal 90 tysięcy z nich wyraziło swoją aprobatę. Możecie obejrzeć go poniżej.

Jesteście podekscytowani tą zapowiedzią? Sądzicie, że Hogwart’s Legacy ma prawo się udać, a może obawiacie się, że powtórzone zostaną błędy, które pojawiły się w innych grach z tego uniwersum? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *