Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego poznamy nowości. Niestety, jeśli spodziewacie się prezentacji nowych iPhonów, najprawdopodobniej będziecie zawiedzeni. Przecieki mówią bowiem, że gigant z Cupertino zaprezentuje nowe iPady, a do tego nową ofertę dodatków. Dowiedz się więcej!

Za tydzień event Let Loose

Apple oficjalnie zapowiedziało event „ Let Loose”, który zaplanowano na 7 maja. Ma się odbyć we wtorek o 16:00 naszego czasu. Jest to wydarzenie, na którym możemy spodziewać się przedstawienia nowych iPadów. Dlaczego akurat tych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo? Po pierwsze weźmy pod uwagę fakt, że w poprzednim roku nie został zaprezentowany żaden nowy model iPada. Taka sytuacja nie miała miejsca od 2010 roku. Po drugie, wystarczy spojrzeć na grafikę promującą Let Loose:

konferencja Apple
Źródło: Apple

Jak widać, jest to dłoń z rysikiem Apple Pencil, więc można mieć praktycznie pewność, że będą to iPady, czyli tablety od Apple.

Co pokaże Apple?

Oczywiście, póki co bazujemy jedynie na dotychczasowych przeciekach i nieoficjalnych doniesieniach. Gigant z Cupertino nie zdradza żadnych informacji w tym temacie. Jeśli jednak wierzyć informacjom dostępnym w sieci, to możemy spodziewać się debiutu dwóch nowych modeli iPadów z serii Air i Pro. 

Jedną z nowości, którą możemy zobaczyć, jest iPad Pro OLED, czyli sprzęt, na który na pewno niecierpliwie czekają fani Apple. Podobno jest to najmocniej przeprojektowany iPad Pro od kilku lat i ma posiadać procesor Apple M3. Amerykański producent może zaprezentować także iPada Air M2, który ma być napędzany układem Apple M2.

Przecieki mówią również o tym, że tablety mają mieć cieńszą obudowę i kamerę zorientowaną pionowo (znajdującą się na dłuższym boku). Jednak nowe iPady to nie wszystko, co najprawdopodobniej Apple pokaże użytkownikom.

Zaprezentowane zostanie także nowe pióro Apple Pencil 3 i ulepszona klawiatura Magic Keyboard, dedykowana do iPada Pro OLED. Z najnowszych doniesień wiadomo, że firma planowała, aby Apple Pencil 3 był kompatybilny z okularami Vision Pro. Jeśli to okaże się prawdą i faktycznie uda się połączyć rysik z googlami, korzystający będą mogli rysować np. na biurku i oglądać swoje rysunki w aplikacjach visionOS.

Planujecie po majówce zapoznać się z nowościami Apple? Wydarzenie będzie transmitowane m.in. na stronie apple.com i w serwisie YouTube na kanale Apple. A może macie już w planach zakup nowego tabletu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
akcesoria do smartfona Jakie akcesoria przydadzą się do smartfona?
Smartfony zaczęły pełnić rolę podręcznych asystentów. To także kompaktowe biura, które za pomocą kilku kliknięć pomagają załatwić najważniejsze rzeczy. Funkcjonalność i wydajność tych urządzeń są
Żabka naprawa telefonów Od teraz naprawisz telefon w Żabce i uzyskasz… model zastępczy!
Niedawno Twoje urządzenie elektroniczne uległo uszkodzeniu, a Tobie brakowało czasu, aby zanieść je do serwisu? Teraz będzie to bezproblemowe, ponieważ od 13 marca możliwa stała
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *