Na Instagramie pojawiają się obrazy różnej kategorii – zdjęcia osób, rzeczy, zwierząt, instrukcje i poradniki czy grafiki komputerowe. Obok niektórch przejdziemy obojętnie, część polajkujemy i już do nich nie wrócimy. Są też takie posty, które będziemy chcieli przekazać dalej za pośrednictwem innych kanałów bądź po prostu zapisać na swoim urządzeniu.

Instagram nie ma jednak wbudowanej funkcji zapisywania obrazów przez osoby trzecie. Nie istnieje żaden magiczny przycisk “Pobierz”. Trzeba więc kombinować na różne sposoby. Bez obaw, nie trzeba być programistą, żeby sobie z nimi poradzić. Kilka najważniejszych metod, zarówno, jeśli chodzi o pobieranie obrazów na PC, jak i na urządzeniu mobilnym opiszemy poniżej!

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama na telefonie?

Pobrać zdjęcie z Instagrama na telefonie można teoretycznie poprzez zrobienie screenshota, ale nie jest to najlepsza opcja, ponieważ wtedy otrzymamy zdjęcie małej rozdzielczości, a więc niezbyt dobrej jakości.

Najlepiej zamiast tego nacisnąć na trzy kropki przy danym zdjęciu w aplikacji mobilnej, a następnie stuknąć w “Link”. Potem wystarczy otworzyć w przeglądarce mobilnej którąś ze stron do pobierania zdjęć z IG, wkleić skopiowany link i zapisać zdjęcie na swoim urządzeniu.

Pobieranie zdjęć z Instagrama na PC – najlepsze metody

Nie da się ukryć, że większość osób przegląda Instagrama z urządzenia mobilnego. Ten serwis ma jednak także swoją wersję przeglądarkową, w przypadku której przyglądanie się zdjęciom jest wygodniejsze z uwagi na większy ekran laptopa czy monitora.

Co w sytuacji, gdy będziemy korzystać właśnie z PC i zapragniemy pobrać jakieś zdjęcie, które wpadło nam w oko? Żaden problem. W tym wypadku również można skorzystać z co najmniej kilku dostępnych opcji.

Pobranie obrazka poprzez zbadanie obiektu

Chociaż powyższy nagłówek może brzmieć groźnie dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z web developmentem, sprawa jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami.

  1. Otwórz Instagrama i znajdź interesujący Cię post (jeśli jesteś na stronie głównej, naciśnij na trzy kropki obok tego zdjęcia i wybierz z listy “Przejdź do posta”).
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybierz “Zbadaj”.
  3. Otworzy się konsola, w której jedna linijka będzie zaznaczona na niebiesko. Naciśnij na strzałkę w prawo w linijce powyżej kodu zaznaczonego na niebiesko (tekst obok strzałki powinien zawierać “<div style=”padding-bottom: 100%;”).
  4. Po naciśnięciu strzałki rozwinie się dłuższy kod, w którym znajdzie się link (po src=), naciśnij na link prawym przyciskiem myszy i kliknij na “Otwórz odnośnik w nowej karcie”.
  5. Naciśnij na obrazek w nowej karcie, która się otworzy prawym przyciskiem myszy i wybierz “Zapisz obraz jako”. Następnie wybierz miejsce na komputerze, w którym obraz ma być zapisany i potwierdź swoją decyzję.

Instrukcja ta w pierwszej chwili wygląda być może na skomplikowaną, ale przy odrobinie wprawy można w ten sposób pobierać obrazki z Instagrama bardzo szybko (a do tego bezpiecznie, bez wykorzystywania jakichkolwiek zewnętrznych narzędzi).

Strona WWW do pobierania zdjęć z Instagrama

Odpowiedź na pytanie, jak pobrać zdjęcie z Instagrama inaczej niż poprzez zbadanie elementu jest prosta. Można nacisnąć prawym przyciskiem myszy na trzy kropki koło posta i wybrać “Kopiuj link”.

Dalej trzeba wejść na stronę do pobierania zdjęć z Instagrama (jest ich sporo), wkleić skopiowany link i zapisać zdjęcie. Łatwo, szybko i bez jakichkolwiek problemów!

O czym pamiętać, pobierając zdjęcia z Instagrama?

Zazwyczaj w pobraniu zdjęcia z Instagrama nie będzie nic złego. Przeciwnie, w wielu przypadkach będzie to wręcz zalecane (np. w przypadku kont, które wstawiają jakieś przepisy lub instrukcje, do których chcielibyśmy mieć łatwy dostęp w przyszłości). Bardziej istotne jest, w jaki sposób ten obraz wykorzystamy.

Przesłanie na Messengerze mema z IG komuś, kto tego serwisu nie używa – nie ma problemu. Zapisanie sobie z galerii wrzuconego przez przyjaciela zdjęcia ze wspólnego spotkania – oczywiście, czemu nie. Przykłady tego typu można mnożyć.

Ale już pobranie jakiejś grafiki, zdjęcia obrazu czy rzeźby, wrzucenie w inne miejsce w sieci i podanie się za autora może zostać uznane za naruszenie własności intelektualnej artysty. Dlatego też trzeba pamiętać, że pobierając jakieś zdjęcie, nie stajemy się jego właścicielem i mamy ograniczone prawo do dysponowania nim.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak przyspieszyć rozwój konta na Instagramie?
W dzisiejszych czasach Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, przyciągającą miliony użytkowników z całego świata. Właśnie dlatego wiele osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, stara
Skuteczna reklama na Instagramie, czyli jak stworzyć angażujący content?
Instagram, będąc jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych na świecie, oferuje szerokie możliwości promocji dla firm i marek. Tworzenie angażującego i konwertującego contentu na tej platformie
jak odzyskać konto na instagramie Jak odzyskać konto na Instagramie? Sprawdzone sposoby
Czy utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie? Nie martw się, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci je odzyskać. Niezależnie od tego, czy zapomniałeś
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *